Canon EF 50mm f/1.2 L USM objektiv

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Mulder77 2. 10. 2013 12:31

Uvažuji o nákupu objektivu Canon EF 50mm f/1.2 L USM, tělo mám 550D. Zajímalo by mě, jestli objektiv mohu koupit přes internet nebo zda je potřeba najít v kamenné prodejně idelání kus, který bude správně ostřit s mým tělem, případně zda lze tělo s objektivem nechat seřídit. Když by mi je pak v servisu seřídili, jak to bude s ostatními objektivy? Seřizuje se tělo nebo objektiv?

V další fázi uvažuji o nákupu 5D Mk3, kde by mělo jít pomocí nastavení v menu objektiv pro tělo zkalibrovat. V tomto případě se tedy nemusí řešit při nákupu "sladěnost" těla a objektivu?

Díky za info.
Mulder77
Návštěvník

Odeslat příspěvekod revell 2. 10. 2013 19:43

otazka, co s tim budes tak specialniho fotit pro praci nebo si udelat radost? Muj osobni nazor je, ze se celkem dost laicky ptas a hned do toho chces dat hodne penez (nebrat to zle).

Co se zminovalo v recenzich, tak byla celkem silna chromaticka aberace na to, ze to je objektiv za x-desitek tisic. Z jakeho duvodu neuvazujes nad f1.4 nebo treba Sigmou?
Podivat se muzes na nejake recenze treba na www.photozone.de
revell
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pufko 2. 10. 2013 20:07

Pri tej cene tohto skla by som to teraz vyriešil spomenutou Sigmou 35mm Art za polovicu a časom ked budeš kupovať FF telo tak na trhu bude Sigma 50mm Art. A miesto jednoho svetelného skla budeš mať dve, neverím že ten 100% príplatok voči Sigme 35mm by si na fotkách spozoroval
pufko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 2. 10. 2013 22:45

No objektiv je to fajn, o tom žádná. Ale po dlouhodobějším soužití s 50mm objektivem na APS-C Ti můžu říct, že je to fakt na how. :D

Pokud tu 5DMK3 neplánuješ třeba do měsíce potom, tak si spíš kup něco "equivalentního". Tedy 28mm nebo 35mm objektiv rozumné světelnosti.

Osobně bych zkusil 28mm (pár jich je, byť ty nativní zrovna neaspirují na úžasnost), protože je to následně docela fajn délka objektivu na plném formátu.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mulder77 2. 10. 2013 23:07

Mohli byste mi prosim napsat, jak je to s tim serizenim telo vs. objektiv? Diky.

Jsem amater, chtel bych si to koupit pro radost. Prevazne doma fotime 2 lety dite. Protoze jsem si uz koupil nejlepsi Epson A3+ co je na trhu (R3000), chtel bych mit i luxusni zdroj k tisku. Babickam bezne tisknu A4 a A3 fotky. Ted pouzivame plastacka 50 mm 1.8, myslel jsem, ze by ta luxusni 50ka delala luxusnejsi fotky. :) Nebo byste doporucovali jit radeji do toho FF 5D Mark3? Cim se dosahnou lepsi vysledky? Kombinaci 550D+50mm 1.2 nebo 5D+50mm 1.8?

Jinak kdyz uz budu investovat do objektivu, tak chci aby byl predevsim pro budouci FF a jestli utratim za objektiv 15 nebo 30 nehraje az takovou roli, ale pochopitelne si necham rad poradit.
Mulder77
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 3. 10. 2013 06:36

Ja jsem zadny z techto objektivu nikdy neserizoval. Kusova variabilita asi bezpredmetna. Vzdy jsem koupil prni kus.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 3. 10. 2013 08:03

Tak pokud jde o luxusní pocit z toho nejdražšího, tak je 50/1.2 určitě super volba. A nebo třeba přejít na Leicu, kde se daj koupit i dražší věci - tam se dá koupit sklo i za víc než 200.000 Kč a to by byl teprv luxusná pocit.. Jinak 50/1.2 sem měl asi 2-3 měsíce na 1DmkIIN a 7D a ani na jednom těle mě tohle sklo nezaujalo. Sice starší kousek, ale opticky ok. Na 1.2 sice zvládá uplně minimální HO, ale výstup je celkem měkej a popravdě mě ta minimální HO přestala docela rychle bavit. Sklo je celkem pomalý (což je daný tim, že musí zaostřit i na 1.2 přesně). Bokeh mě nijak extra nezaujal. Navíc na APS-C mi ty 50tky přijdou celkem divný. Super je, že je opravdu bytelně vyrobený, takže pokud by začala válka, tak to máš super jako základ na dráhu válečnýho fotografa... Když už tak zvaž kombinaci 35/1.4 (širší a pěknej výstup i na APS-C) a k tomu 85/1.2 (fantastickej bokeh, ale o dost delší).
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Mulder77 3. 10. 2013 09:06

Ok, díky za reakce. Začínám mít pocit, že ta 50mm/1.2 je málo muziky za hodně peněz. Pochopitelně jsem pročítal i názory v jiných fórech a vesměs se všichni shodují, že tento objektiv není za ty prachy zrovna nejlepší volba.

Tak Vám nevím. Mám tedy zkušenost s 50mm/1.8, přijde mi, že jednak pomalu zaostřuje a že bych mohl mít větší úhel záběru - stále couvám. :) Proto jsem chtěl lepší 50ku, která mi pak přechodem na FF bude zabírat větší úhel.

Existuje tedy nějaký přímý konkurent tomu 50mm/1.2? S rychlým ostřením, pěkným bokehem a aby šel do časem koupeného FF? Ještě bych chtěl dodat, že hodně fotím s bleskem (430EX II).
Mulder77
Návštěvník

Odeslat příspěvekod malykrocan 3. 10. 2013 09:18

Ahoj, to záleží na tom, co jsou ve tvých očích luxusnější fotky? Jestli normální fotky, na kterých je napsáno, žes je fotil nejdražší technikou, nebo fotky co luxusně vypadají. Pokud to první, tak šup do 50mm f1.2 a budeš spokojenej, jinak zrovna na děti je tohle sklo dost na prd. Jednak na APS-C snímači neni ani dlouhý ani široký, a druhak ostří dost pomalu a dětem se špatně vysvětluje, proč musí běhat pomaleji, protože tatínek koupil sice drahé, ale nevhodné sklo :-) a s minimální HO budeš mít děti pořád mimo hloubku ostrosti.

Za cenu Canonu 50mm f/1,2 můžeš mít Sigmu 35mm f/1,4 a padesátku Sigma nebo Canon s f/1,4. Což bude asi vhodnější řešení.
malykrocan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daf 3. 10. 2013 09:20

Mulder77: Pořid si novou Sigmu 35 f1.4 Art. Budeš spokojený. Až si časem koupíš FF tak to bude špičkový širokoúhlý objektiv. Dokoupíš k němu nějakou světelnou pětaosmdesátku na portréty a zase bude po starostech ;)
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 3. 10. 2013 09:36

Mulder77 píše:Ok, díky za reakce. Začínám mít pocit, že ta 50mm/1.2 je málo muziky za hodně peněz.

Existuje tedy nějaký přímý konkurent tomu 50mm/1.2? S rychlým ostřením, pěkným bokehem a aby šel do časem koupeného FF? Ještě bych chtěl dodat, že hodně fotím s bleskem (430EX II).



Ono to neni málo muziky za hodně peněz. Jen je to sklo, kde většina příplatku proti obyčejnějším verzím (50/1.4) je za parametry, který maj pro někoho cenu zlata (třeba ta odolnost, když bys fotil ve válce), ale pro většinu lidí sou k ničemu...

Určitě existuje spousta variant, ale chtělo by to napsat, jaký už máš skla... Třeba kombinace Sigma 35/1.4 a Canon 85/1.2 je téměř dokonalá. Ale on i nový Canon 24-70/2.8 je super sklo. Sice ne jako ty pevný, ale pořád se bavíme o profi kvalitě a výměnou dostaneš super rozsah.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod ltokar 3. 10. 2013 10:00

lukas_highenergy.cz: ak ten objektiv nevydrzi priamy zasah protitankovou päsťou, tak je vo vojne nanic :D

Mulder77: co prechod na "skoro" stredoformat ? Pentax 645D :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 3. 10. 2013 10:08

To je legrace ty reakce. Jeste ze nechtel poradit jestli hodinky za sto nebo pateky za dve ste. Na tento typ tazatele nejsou mistni radici zarizeni. Az budu u PC nalinkuju pekny obrazek z 50mm F1.8 jako dukaz.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 3. 10. 2013 10:35

to Radek71: Vždyt píšu - pokud jde o dobrej a luxusní pocit, tak buď 50/1.2 nebo radši Leica... To už je podobný jak u těch hodinek. I když ty můžou teoreticky sloužit jako investice. Teda při vhodnym výběru.... :-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 3. 10. 2013 10:38

Tento objektiv ti moc nemozem odporucat - obrazom, rychlostou a ani ostrostou nepatri k tym lepsim...mal som "to potesenie" s troma kusmi (na telach 1D4, 5D3 a 1DX) a stacilo.
Skus sa radsej pozriet po niecom rozumnejsom (ak uz poriadne sklo, tak radsej 85/1,2LII).

K EOS 550D alebo aj neskor 5D3 sa viac hodi Sigma 35/1,4 HSM... hlavne ak budes chciet dostat viac veci do zaberu...je rychlejsia, ma vyrazne lepsi obraz (aj ked nie atraktivnejsi) a hlavne sa naozaj oplati kupit.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků