Sigma 17-70mm f/2,8-4 Contemporary vs. Sigma 17-70mm f/2,8-4

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod rygs8 16. 6. 2013 18:55

Dobrý den, zajímal by mě váš názor na tento "problém":
Chci si koupit svou první zrcadlovku (canon eos 650D) a k ní s největší pravděpodobností tuto sigmu jako základní objektiv. Svými vlastnostmi mi bude asi nejvíce vyhovovat. Nicméně se nemohu rozhodnout, jestli koupit novou generaci Contemporary nebo tu starší. Důvod je ten, že tělo canon 650D + starší generace sigmy by mě stála o cca 4000,- méně, než 650tka + sigma Contemporary.
Nevím, zda se vyplatí dát ty 4tis. navíc a mít tak (co jsem se tedy dočetl) lepší dílenské zpracování a snad i o něco lepší obrazové kvality (ale to bych se rád dozvěděl od někoho z vás, jestli je nová verze nějak lepší - lepší ostrost, rychlost a tichost ostření).
U starší generace se obávám problému "kusovosti" výroby, která by prý u Contemporary již být neměla. Jako úplný laik se právě případného odhalení špatného, nebo ne zrovna povedeného kusu docela obávám.
Díky moc za vaše názory. ;-)
rygs8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ggrand 16. 6. 2013 19:11

Jestli to jde, tak na Canon jen Canon. Já bych volil 18-135 IS STM. Co jsem viděl testy, tak nová verze Sigmy je opticky stejná.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rygs8 16. 6. 2013 21:15

Díky za názor. Canon 18-135 IS STM jsem měl taky v úvaze, ale vadila mi u něj nižší světelnost než u sigmy a navíc se sigma je vhodnější i na nějakou "makro" fotografii, i když jak makro objektiv to nebude (max zvětšení 1:2,8) ale aspoň něco. Takže tak no. :-)
rygs8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 17. 6. 2013 08:42

Nevím jak je na tom 18-135 STM, ale makro je velmi jednoduše dosažitelné pomocí Raynoxe DCR. A rozhodně to bude víc než 1:2.8
_DAVE_
Návštěvník