Tokina 11-16/2,8 nebo neco jineho?

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod janhoustka 8. 6. 2013 04:07

S blizicim se odletem na Zeland si brousim zuby na tenhle objektiv, pro ktery jsem rozhodnuty tak na 90%...
Kazdopadne se chci zeptat - mate nekdo nejakej tip na cupr ceny s fototechnikou?Pripadne jestli mate zkusenosti s nakupem objektivu pres ebay...
Diky za kazdej tip..
http://www.kenrockwell.com/tokina/11-16mm-ii.htm
Chtel bych to hlavne na krajinky, pripadne zkusit nejaky TL s nocni oblohou.
Slysel jsem, ze na tohle by mozna byl vhodnejsi Sigma 8-16..
cituji:"Na veskery krajinky a nocni oblohy bude stejne lepsi ta Sigma, protoze kresli libove i v rozich uz na plnou diru, zatimco tu Tokinu je potreba zavrit aspon na f/4, ne-li dokonce az na f/5.6."

Takze ted nevim..nebo myslite nejaky jiny???
janhoustka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snopa 8. 6. 2013 05:31

Ahoj, čti tady, tohle téma tu už je: viewtopic.php?f=213&t=1189845
snopa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kentus 8. 6. 2013 09:06

No i kdyby to byla pravda, Ken Rockwell je asi fakt expert, když se podle něho fotí krajinky na f/2,8 :D
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 8. 6. 2013 09:48

Tokinu 11-16/2.8 mam na Canonu 7D a vzhledem k ceně sem spokojenej. Opticky v pohodě (výběr ze dvou kusů u Fotoškoda a nenašel sem rozdíl), na F2.8 slušný vzhledem k ohnisku, zpracování perfektní, ostří přesně a vcelku rychle. Vlastně nemam, co bych vytknul. Jasně, že pevný sklo za xx desítek tisíc by bylo lepší, ale to je trochu jiná cena...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod tom384 8. 6. 2013 10:41

Kdyz jsem vybiral sirokac tak tahle tokina byla ve vyberu, a nekoupil jsem ji hlavne proto ze mela dost spatnou odolnost na protisvetlo. Koupil jsem radsi sigmu 8-16 pac to mam hlavne na krajinky kde f2.8 nevyuziju...
tom384
Návštěvník