Nikon 1 32/1,2

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod qwerts 14. 5. 2013 08:11

Nikon uz oficialne oznamil tohle sklicko pro 1 system, akorat me zaskocila cena - 900 dolaru, to mi prijde trochu hodne :D
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod otofonnofoto 14. 5. 2013 15:25

Nikon 1 V2 v setu s 10-30 stojí cca 20.000kč + tahle pi...... dalších 20.000. To je absurdní. Mě celý systém Nikon 1 přijde nesmyslný. Ještě bych pochopil, kdyby na těchdle cenách byl Nikon A s APSC snímačem, ale takhle...
otofonnofoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tom384 14. 5. 2013 21:19

Tak me zas ten system dava vetsi smysl nez vetsina jinych bezzrcatek. Je pravda ze V2 je ted predrazena, ale treba V1/J1 v setu se da poridit za 7000kc. Ma bezkonkurencni ostreni pri videu, objektivy jsou maly a lehky a jako tresnicka na dortu je moznost pouziti af-s skel pres redukci. Je fakt ze cenu te 32ky nikon silne prestrelil, ale je to novinka, treba casem spadne na unosnou miru.

Silne uvazuju, ze si V1 na cestovani poridim. Ted mam zrcadlovku a dost me limituje vaha vybavy. Pritom by mi stacil pravdepodobne jen ten sirokac a pevna 18.5/f1.8. To by mi rameno asi neutrhnulo.
tom384
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 14. 5. 2013 21:33

Me prijde 1 system taky vpohode, je to sympaticky system, ale sklo za 20 litru je celkem hardcore
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 14. 5. 2013 22:58

Mně připadá, že existence Nikkoru 32/1.2 má jako hlavní důvod něco jiného, než to, že si ho budou lidi kupovat. :-)
Prostě dosud byl Nikon 1 systém s malým snímačem a s nedostatkem světelných objektivů. Po 18.5/1.8 a 32/1.2 může získat Nikon 1 systém příznivější recenze, "znalci" ho vezmou více na milost a třeba si někdo spíš koupí V1 + 10-30/3.5-5.6 s tím, že si později může dokoupit světelná skla, a i když to nakonec neudělá, tak si set už koupil. :-)

Znám nejednu značku, od které se kupuje skoro výhradně 18-55/3.5-5.6, ale argumentuje se objektivy, které ještě neviděly český kamenný obchod zblízka. ;-)
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 14. 5. 2013 23:40

Docela by mě zajímalo, kdo doopravdy používá velká skla od Nikonu na tomhle pidisystému.
Stejně tak, kdo dá přednost tomu "bezkonkurenčnímu ostření při videu", když kvalita videa je jak z mobilu.
Nikon 1 je omyl a než dávat 20 kolíků za sklo na poloneschopnej systém, proč nesáhnout po libovolným PENu/Gčku a k němu třeba 45/1.8. Ten tolik rozhodně nestojí.
Navíc .. kdy naposled nějaká firma dramaticky zlevňovala objektivy, pokud nebyly nahrazovány inovovanou verzí? :hm
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 15. 5. 2013 08:43

MFT je omyl a než dávat 10 kolíků za sklo na poloneschopnej systém, proč nesáhnout po libovolným Canikonu a k němu třeba 50/1.8. Ten tolik rozhodně nestojí.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod FotoABC 15. 5. 2013 15:43

T-Lama: strašnej omyl, máme videa z dovolené z Nokie N8 a z Nikon J1 a nelze to srovnat opravdu ani vzdáleně.

Když jsme vybírali pro manželku fotoaparát s tím, že má nahradit i starou videokameru JVC GRD30 a Nokii N8, tak jsme pečlivě testovali Sony a Panasonic kamery okolo 20 000 - 30 000 Kč, tři zástupce MFT včetně tehdejší špičky EP-3, Samsunga a Panasonic GF3 a Nikon J1 video jim všem dalo na zadek rozdílem třídy. Videokamerám kvalitou obrazu a bezzrcadlům průběžným doostřováním. Kdysi jsem to ostření dokonce dával někam do youtube. Neznám nic do 30 000 Kč, co dělá lepší video, než Nikon J1 za 12 000 Kč tehdy.

Ano J1 je ergonomická příšernost, jistě, ale kvalita obrazu z videa + doostřování v součtu hledá dost blbě konkurenci.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 15. 5. 2013 17:16

FotoABC, netestoval jsi E-P3, ale E-PL1 s první verzí seťáku, takže žádnou "tehdejší špičku".
http://www.youtube.com/watch?v=8eU618nk ... tube_gdata
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 15. 5. 2013 18:36

Lotrandor: Mno, tak jsme se zasmáli a teď mi pověz, kterej CaNikon zabírá i s objektivem tolik místa, co PEN či Nikon 1.

FotoABC: Hlavně u Nikonu 1 to přeostřování vypadá, že má 2 polohy - na blízko a hyperfokální vzdálenost.. ostré vše od nevidím do nevidím. To dá fakt práci, vyvinout něco takovýho. :lol:
Nejpomalejší, avšak oku nejvíc lahodící je u GFka.. ikdyž teda asi bych to nahrávání dřív vypnul, než by mi to z půl metru zaostřilo na nekonečno. :nenapadne
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tom384 15. 5. 2013 20:42

T-Lama:

Na MFT neni v podstate zadnej pouzitelnej sirokac. Olympus ma 9-18, jenze kdyz ho oriznu na muj oblibeny pomer stran 3:2 tak je z nej zoom o ekvivalentni ohniskovy vzdalenosti 20-40. To uz je pro me moc uzky. Pak ma myslim panasonic 7-14, ale ten je taky za 20kkc.
tom384
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 15. 5. 2013 20:58

T-Lama: počkej, debata DSLR a zbytek světa je jinde.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod T-Lama 15. 5. 2013 21:46

Tom384: Tedy ne že není, ale je drahej. S tím se dá souhlasit, nicméně ultraširoká skla začínající na 14mm(ekv. 35mm) prostě jsou drahá nehledě na systém. Na APS-C je nejdostupnější asi Sigma 10-20, která je oproti m.Zuiku i Panasonicu poněkud "blátivá" směrem do rohů, eventuelně Tokina 11-16, která už taky není úplně levná.
Osobně bych taky uvítal něco širšího za přijatelnou cenu na 4/3 (klidně i pevného, co by šlo použít i na mFT), protože svatá trojice 9-18 (netěsněná, horší světelnost a docela pěkná porce aberace), 11-22 (těsněná, dobrá světelnost, ale značně se překrývající rozsahem s 12-60 i 14-54) a 7-14 (nejlepší, ale i bazarová stojí 25 a víc..) nenabízí moc voleb, lépe řečeno mi dává na výběr oželet buď světelnost, nebo širší ohnisko, nebo si hodně připlatit..
Na Nikon 1 je ekvivalentem 18-36 ten 6.7-13mm, nejširší, co momentálně nabízí. Pokud bych tam chtěl jít víc do šířky, tak nemám alternativu vůbec.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 15. 5. 2013 22:04

Kolik procent fotografujících potřebuje širokáč? Dokážeš to odhadnout? 1? 3? Pokud ti u Nikon 1 chybí, kup něco jiného, jak prosté.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tom384 15. 5. 2013 22:10

T-Lama

Jo, pekne si to zhrnul. O te 11-22 jsem nevedel, ale stene je moc dlouha. Ja mam Sigmu 8-16 (ostra jak britva), mozna by sla na olyho pres nejaku redukci namontovat, AF bych ozelel, ale je to poradnej kus skla a uplne by to zabilo prenosnost systemu.
tom384
Návštěvník

Další stránka