Sigma 18-35mm f1.8 DC HSM

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Džema 8. 9. 2015 12:06

Skvelo napísané. Diky
Džema
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Džema 8. 9. 2015 15:36

V podstate s tymto som spokojny a vsetky vysledky su veeelmi dobre.Ako som pozeral na druhe nastavenia co som videl na nete tak to nemam az tak najhorsie.zatial to necham tak ale casom sa s tym urcite budem este hrat.
Přílohy
Bez názvu.png
Džema
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 8. 9. 2015 16:30

Takže gratuluji
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Džema 8. 9. 2015 17:39

Dakujem este som upravil hodnoty nekoneco na +4, +4, +4, +3 a ked ostrim od 1 metra do nekonecna myslim ze je to super...
Džema
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Džema 8. 9. 2015 18:58

Teraz som zistil ze cez den je to ok..ALe ak vecer skusam fotit ked je menej svetla alebo ked v izbe mam rozate svetlo tak si to robi co chce.Ostri hlavne za objekt.A dalsia vec, ostri presne len ked mam stredovy bod. Tak som sa tesil, ze je to ok a mylil som sa. to akoze cez den ok ked je viacej svetla a vecer je to loteria?
Džema
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dzacovsky 9. 9. 2015 10:21

ForeignerOnEarth píše:Reican Focal Pro je fajn, ale spíš tak na kontrolu výsledku, protože Reican ladí na korekci ve foťáku, na korekci přes USB Dock by to bylo šílený, neproveditelný.

Korekce v těle má úplně stejný rozsah, jako korekce dockem: -20 až +20, takže nevím, proč by to mělo být neproveditelné.
Dzacovsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Džema 9. 9. 2015 10:50

Takže dohodol som sa s predajcom, ze mi výmeny nový kus. Skúsim ho v predajni otestovať a dúfam že ten bude lepší
Džema
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 9. 9. 2015 10:52

Ovšem je otázka, zda +20 v těle je to samé jako +20 v docku, jestli +20 u Canonu je stejných jako +20 u Nikonu...
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Džema 9. 9. 2015 10:56

myslim ze nie. V tele +20 je v docku - 20 http://www.pentaxfriends.eu/viewtopic.p ... 739#p99739
Džema
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 9. 9. 2015 11:14

Džema: drzim palce, nech druhy kus 18-35 bude lepsi. akurat v ochode si mozes skontrolovat tak maximalne aktualny stav AF skla na rozne ohniska (mozes si to tam rovno korigovat cez microadjustm.vo fotaku).
- zmenu cez USB dock tam isto robit nebudes to je jasne
- ci budes mat moznost to na predajni vyskusat denne svetlo/umele svetlo/šero je tiez otazne

rozsah -20 az +20 (aj vyznam hodnot -+) je rovnaky na D750 ako aj cez USB dock v Sigme ART a taky isty aj v FoCal Plus od Reikan.

ja som to dnes vzdal, nikkor 58/1,4G + D750 som poslal do Nikon Mnichova servisu po predajcovi (zevraj su este kvalitnejsi ako Nikon Vieden? a ze do Prahy ee).

takze dufam,ze mi nastavia sklo a nie fotak, nech mam Sigmu ART nepohnutu.
Naposledy upravil lennyl_2 dne 9. 9. 2015 11:25, celkově upraveno 2
Sony A7R III + Tamron 17-28/2,8 Di III RXD + Sigma 24/1,4 ART + Sigma 50/1,4 ART + Samyang 85/1,4 AF FE
lennyl_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dzacovsky 9. 9. 2015 11:17

To se mi nezda, ja Reikanem Sigmu meril a mam u ni problem jen na delsi vzdalenosti okolo 6 metru (coz bude chyba spatneho nastavenia si u nekonecna), jinak ty hodnoty, ktere Reikan urcoval, naprosto sedi, tudiz dock ma podle mne hodnoty srovnatelne s telem Nikonu. Divil bych se ale, kdyby to mel Canon jinak, vyloucit to samozrejme nejde.

Nicmene D800e jde uz potreti do servisu, presneji receno podruhe do Vidne.
Dzacovsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 9. 9. 2015 12:04

by ma este zaujimalo, ci aj Canonisti takto posielaju techniku do servisu (na Pentaxe som toto nikdy neriesil)
Sony A7R III + Tamron 17-28/2,8 Di III RXD + Sigma 24/1,4 ART + Sigma 50/1,4 ART + Samyang 85/1,4 AF FE
lennyl_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 9. 2015 13:12

Tenhle objektiv vlastním, a nejradši bych si za to dal pár facek. koupil jsem ho nedávno z druhé ruky za 15500Kč, ještě skoro 2,5 roku v záruce, a navíc kupovaný u Škody, takže i přes docela hodně stížností "všude" po internetu na problémy s ostřením jsem si říkal, že to bude v pohodě.
Nebylo. Ostří naprosto nevypočitatelně, ale nejedná se o front nebo backfocus. Když už omylem zaostří, je to perfektní. To se bohužel moc často nestává. Jako by se to prostě vůbec nechytlo, a fotka je celá rozmazaná. Chybovost je - až na relativně vzácné výjimky - v závislosti na subjektu a ohnisku kdekoli mezi 30-100%. U Škody to odmítli řešit, že se mám obrátit na autorizovaný servis (zřejmě jediný u nás) AWH, kam by to stejně sami odvezli.

Napoprvé mi objektiv seřídili k foťáku (Canon 700D). Pořád stejný problém.

Napodruhé vyměnili elektroniku a znovu ho seřídili. Žádná změna. Začli ale mít smysl pro humor, protože mi technik začal tvrdit, jak nesmím ostřit na tohle a tamto (přidal jsem jim k objektivu DVD s cca 250 fotkami), a musím to dělat tak a tak, a ať se nedivím, že to vypadá jak to vypadá, když ostřím na holou cihlovou zeď, která údajně není dostatečně kontrastní. A že je to údajně v papírech. Pochopitelně tam není nic, stejně jako tam není nic o tom, za jakých podmínek a s jakým foťákem (tohle mi věšet na nos je nenapadlo) je objektiv ochoten zaostřit.
Pro pobavení: na tohle prý nemůžu ostřit:
Obrázek
v detailu:
Obrázek
(18mm, situace vpravo u 11 z 50 fotek; např. na 24mm 46 z 50, to všechno mimochodem po výměně elektroniky)
Všechno jsem mimochodem fotil za relativně ideálních podmínek, ze stativu, na clonu f/4, za použití jen středového ostřícího bodu.
Setový objektiv za 2000Kč neudělal jedinou chybu na jakémkoli ohnisku. Byl bych ochoten tolerovat třeba 5% chybovost s ohledem na fakt, že nejde o originální objektiv, ale tohle je prostě hrůza.

Pak mi došla trpělivost, a zadal jsem to jako reklamaci přímo u Škody. Dneska mi přišel mail, že podle servisu se závada neprojevila, a AF se chová normálně.

Fakt nevím co dál, servis jsou šmejdi, a prodejce se řídí tím, co řekne servis, takže mám polofunkční věc v záruce, a nikdo to nebude řešit.
anonymni

Odeslat příspěvekod Lotrandor 16. 9. 2015 13:59

Soudní znalec jedna možnost, protokol z Reikan FocalPro druhá. Ale pešek na tom je, že s tím budeš mít kopu práce, výdaje, nebo oboje.

p.s. ta zeď je vhodný motiv, světla dost. Kdyby byla chybovost třeba 20%, tak chápu, ale 70% je moc. Kontrastem předpokládám ostří správně (LV)
Naposledy upravil Lotrandor dne 16. 9. 2015 14:16, celkově upraveno 1
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 9. 2015 14:09

20% je podle mě hluboko pod hranicí únosnosti. Jak říkám, pokud objektiv za dva tisíce zaostří vždycky, není důvod, aby se objektiv za 20 takhle nechytal. Přes liveview otří relativně slušně, ale to je reálně nepoužitelný.

Co je to protokol z Reikan FocalPro?
Už jen ty neustálý cesty do Prahy mě stály aspoň 500 :(
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka