Sigma 18-35mm f1.8 DC HSM

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Džema 7. 9. 2015 12:56

Nie každý objektiv je nevyriesitelny kus.
Džema
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 7. 9. 2015 13:18

To je nové, nebo bazar?
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Džema 7. 9. 2015 13:21

Nový kus...
Džema
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 7. 9. 2015 13:28

Aspoň že tak, to a dá kdyžtak vrátit.
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Džema 7. 9. 2015 15:26

Ke ostrim na terc a nastavim hodnoty co sedia....je to ok.jedna sa o 18 mm.skusim to hned znovu a uz to lieta +- 1 az 2 mm co je velmi malo ale lieta..Potom zas sa je to ok..a stale takto dokola...teraz kalibrujem 24, 28, a 35 mm a tam je to uplne presne.Je to na vzdialenost 28 cm.
Naposledy upravil Džema dne 7. 9. 2015 15:42, celkově upraveno 1
Džema
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 7. 9. 2015 15:41

Džema: Rozptyl pár mm neřeším. Řeším to, aby místo, kam zaostřím, bylo spolehlivě v takové hloubce ostrosti, jaká má vliv na reálné fotografie. Testuji konzistenci na Reican Focal a každý objektiv má nějaký malý rozptyl. Sigma trochu větší, ale pokud se soustředíš na testovací obrazce, nikdy ti nic nebude připadat stoprocentní. Člověk musí udělat pečlivě co uimí a pak jít fotit reálné fotky s reálnou estetickou hodnotou. A najednou je ten objektiv skvělý.
To se nejen mně stalo mnohokrát. Ostření přesně doprostřed mravence pokud to není makroobjektiv, není na fotce přípitku s oslavencem zásadní. Tam stačí pokud je oslavenec ostřejší, než tetička z druhého kolene stojící u zdi.

-- 7. 9. 2015 16:43 --

Večer můžu dát pár fotek, jak to ostří mně. Pokud řekneš, že ti to nestačí, můžeš přestat ladit a objektiv hned vrátit. Líp to nezmákneš.
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Džema 7. 9. 2015 15:43

diky za info.uz som doplnil predosli prispevok..pozri si...Uz tomu chapem.Dakujem este raz
Džema
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 7. 9. 2015 15:51

Jo na vzdálenost 28 cm .... aha ... tak tam nemůžu sloužit, na nejkratší vzdálenost jsem to nijak zvlášť netrápil, já jsem především potřeboval, aby to ostřilo na 1m, 2m, 3m a 5 metrů. Tomu jsem podřídil veškerý obtížný ladění. takže tam jsem si posouval po zemi papírové stříšky s vytisknutými čísly.
Udělal jsem si stříšky s -5, -4, -3, -2, 0, +1, +2, -3, +4 a +5 a ostřil jsem na nulu a mínus byly posunuté malinko dozadu, plus dopředu. Pak jsem vždy vyhodnotil, jestli je nejostřejší nula. Tak se snadno měnila vzdálenost 1 metr až 5 metrů. Ty rozestupy jsem pak samozřejmě musel zvětšovat se vzdáleností i s ohniskem, aby třeba tak -5, -4, +4 a +5 byly mimo HO.

-- 7. 9. 2015 16:52 --

Reican Focal Pro je fajn, ale spíš tak na kontrolu výsledku, protože Reican ladí na korekci ve foťáku, na korekci přes USB Dock by to bylo šílený, neproveditelný.
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Džema 7. 9. 2015 16:07

Diky za tip.urcite skusim..Inak som detailista.preto som sa pytal.Ale 28cm mam uz velmi dobre nastavene.Zabralo to nieco cez 2 hod.tak snad to bude ok...
Džema
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Džema 7. 9. 2015 18:11

Mam nastavene 28, 35 a 50 cm.Vsetko je super na terc.Ked is zoberiem fotak a skusam nieco len tak fotit a ostrit tak to vobec nesedi ako som chcel.Uz stracam trpezlivost
toto su zatial moje nastavenie
Přílohy
Bez názvu.png
Džema
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 7. 9. 2015 18:24

Džema: a na jakou vzdálenost "jen tak fotíš" ?
Pokud třeba na 1-3 metry, tak ti nastavení udělané na skutečnou vzdálenost na 28, 35 a 50 cm až tak nepomůže.
Já jsem nastavoval vzdálenost 50 cm a nekonečno podle ostření na 1,2,3 a 5 metrů. Nedával jsem testovací terč do nekonečna. :-D
Prostě podle výsledků na 1,2,3 a 5 metrů jsem hýbal nejprve s nekonečnem a pak s 50 cm. Pak jsem se už vůbec nesnažil nastavovat 50 cm podle skuyečné vzdálenosti 50 cm, ale přednost měla korekce pro metry. A tím jsem to doladil.
Podle toho, co popisuješ, jsi to pochopil moc doslova. Tohle podle mého názoru opravdu k cíli nevede.
No a nějak hodně rychle tě přešla trpělivost. Já jsem to dělal po chvilkách týden. Ty máš DOck ode dneška a už to vzdáváš. Moc brzo. ;-) Ten objektiv stojí za víc zlobení, než za 3-4 hodiny.

-- 7. 9. 2015 19:26 --

P.S. nevěřím, že by 50 cm a nekonečno měly být nuly a nakrátko plus. To spíš jsi ty dva poslední důležitější sloupce ošidil, ba se na ně úplně vykašlal (nekonečno).
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Džema 7. 9. 2015 18:31

Nekonecno som este nerobil.Len som ti chcel ukazat ze co mam uz nastavene.Takto to napisem.Mam nastavene do 50 cm.. tak som skusal fotit vo vzdialenosti 28 az 50 cm a to bolo v podstate blato...nechapal som ked na terci to bolo ok...preto to nechapem ze to ostri ako chce ked som fotil do vzdialenosti co mam nakalibrovanu.
Inak mas SZ
Džema
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rouak 7. 9. 2015 21:08

S laděním Sigmy na 7D pomocí docku jsem nějakou dobu zápolil, výsledky se zlepšily, ale ještě se chystám na další kolo. Když tu čtu diskusi, napadá mě, těch 28cm je myšleno od roviny čipu nebo konce objektivu?
rouak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Džema 7. 9. 2015 21:13

Všetko je vždy od roviny čipu...
Džema
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rouak 7. 9. 2015 21:30

Tak to jsem rád, že jsem to měřil dobře.
rouak
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka