Sigma 18-35mm f1.8 DC HSM

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod chodec80 26. 4. 2016 20:44

100% spolehnutí na to u mě není. S tímto objektivem se snažím jet na křížový a případně rekomponovat. Chtěl bych si ji vyzkoušet na 80D, jak se bude chovat tam.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 26. 4. 2016 22:12

pebi666 píše:taky mě to napadlo, ale ten poslední kus z Megapixelu byl úplně nový, sám jsem ho rozbaloval i s pečetí... asi smůla... je tu někdo komu to sklo ostří na různých ohn. a různých vzdálenostech při použití všech ostř. bodů ?


mam sice Sigmu 35/1,4 Art, ale k tomuto mam zaujimavy poznatok: doma som si snad na 5x skusal menit korekcie cez USB dock a vsimol som si, ze lave AF body na D750 boli dost spatne.
ked sa prisiel zo servisu domov s tou Sigmou, tak tie lave AF body uz ficia OK...(tj. na vsetky AF body mi ostri dobre)
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pebi666 27. 4. 2016 04:51

chodec80 píše:100% spolehnutí na to u mě není. S tímto objektivem se snažím jet na křížový a případně rekomponovat. Chtěl bych si ji vyzkoušet na 80D, jak se bude chovat tam.


Ano, 100% se na to nedalo spolehnout, sem tam to zaostřilo jinam i na střed. Na krajní body to bylo úplně v háji. Pak mi to nedávalo smysl nechávat si takové sklo a vyměnil jsem ho za pevnou 35mm. Něco širšího k tomu časem pořídím.
Petr Biedermann
pebi666
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rnechvatal 14. 6. 2016 13:45

Můžu se zeptat jak to vypadá s tímto objektivem na Canon 80D jak tady někdo psal, že to zkusí a dá mu šanci ??? Teď jsem taky pořídil 80D a to ohnisko by se mi moc hodilo ...
rnechvatal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 14. 6. 2016 14:37

Jestli jsi z Brna, můžem se sejít a vyzkoušet. Taky by mě to totiž zajímalo (mám tu Sigmu na 70D).
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rnechvatal 15. 6. 2016 06:39

Jsem z Třebíče, což není daleko, zatím nemám do Brna cestu. A jak se chová na 70D ??? Tu jsem měl před tím. Pokud neseženu někoho z Třebíče s tou Sigmou a bude to akutní, rád bych se s tebou domluvil na setkání. Poslal bych ti SZ. Zatím na to nespěchám, jen sbírám informace.
Takže tvoje zkušenosti a poznatky by mě zajímaly. :lol:
rnechvatal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 15. 6. 2016 06:45

Mé zkušenosti jsou stejné jako (asi) většiny majitelů, tj. AF není 100% a zejména mimo centrální AF bod umí nepříjemně ustřelit. Kalibrace přes dock hodně pomohla (bez toho byl objektiv na některých ohniscích nepoužitelný).

Sám jsem zvědavý, zda je na 80D šance na zlepšení (má více křížových bodů).
Případně, proč jsi měnil 70D na 80D? Je upgrade "vidět"?
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rnechvatal 15. 6. 2016 09:31

Svoje problémy se starou 70D, jsem dost dobře popsal tady ve vlákně o 70D. Problémy s ostrostí fotek, 4x oprava v AWH, no pro mě katastrofa. Přestal jsem mu důvěřovat. Nakonec byl problém asi v mém nejpoužívanějším objektivu Canon 70-200/4 L IS. Ale i tak jsem si užil. Proto přechod na vyšší řadu.
U 80D jsem zatím o žádných problémech nečetl. O problémech 70D bylo popsáno mnoho stran na různých fórech.
Mám ho chvilku, po pár testech jsem spokojen s ostrostí a kvalitou fotek. Ostří dobře se všemi mými objektivy. Snad se problémy s 70D nebudou opakovat. Na větší test teprve čeká.
A subjektivní pocit ???
Vymakanější menu, více nabídek a možností. Rozšířené možnosti úpravy vlastního menu včetně svých nových záložek. Ty jdou i pojmenovat :lol: . Další možnosti jako intervalometr (foto) a tvorba timelapse (video). Zatím jsem nezkoušel, ale vidlěl jsem videa na YouTube. Lepší jsou ty tlačítka kolem multiovladače. Líp se mačkají. Na 70D jsem to pro mazání často musel mačkat nehtem, což se mi nelíbilo. Tady v pohodě.
Ten multiovladač stejně mrňavej jako na 70D. Zlatej byl na 60D. Krásnej a větší. Ten byl super.
Výborný info při prohlížení fotek. Nejen histogramy a expoziční udaje, ale i o mnoho dalších parametrů (asi 7 dalších půlobrazovek, které jdou na dotykáči přesunovat pod obrázkem). To 70D neměl. Ovládání Wifi prakticky totožný. Možnosti nastavení různých stylů, jak při focení tak i u videa. To myslím, 70D neměl. Nepoužíval jsem. Široké možnosti úprav fotek přimo ve foťáku a jejich následný převod do JPG.
Držení stejný, bezproblémový, není poznat rozdíl. Zdá se mi že závěrka má jinej zvuk, ale to je nepodstatný. Rozšířené možnosti výběru ostrění a vymakanější zaostřovací systém. To je asi ta hlavní změna k lepšímu. První dojem velmi dobrý. Po těch patáliích s 70D jsem konečně spokojenej.
Pro mě upgrade vidět rozhodně je. Pokud ale máš spolehlivej 70D, rozdíl není nijak zásadní. :pozor
rnechvatal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 16. 6. 2016 17:46

Problémy s "prvníma" 70D jsem četl, já je už nemám. Všech těch mých pár Canon objektivů ostří jak má.
Nabídka na vyzkoušení té Sigmy je pořád platná, jen 26.-28. týden jsem mimo Brno, tak s tím "počítej" :). A pokud bys s sebou vzal tu 70-200, tak tu bych rád vyzkoušel pro změnu já ;-).
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 18. 6. 2016 13:10

Náš troll si oblíbil toto vlákno. Tak prosím nereagujte na nick El Vigo, večer to znovu promažu.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Burik 15. 7. 2016 17:39

Jak tak čtu, tak mám asi štěstí, má 18-35 je na D7200 úplně v pohodě :-)
Burik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TomZ 13. 8. 2016 20:04

Na D5000 taky funguje dobre.
TomZ
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yurijuricek 16. 2. 2017 18:04

Ahojte,
Vlastním Nikon D7200 a sigmu 18-35 Art.
Asi ako každého ma potrápila kalibrácia AF...
Po prečítaní hromád príspevkov na fórach som prešiel viac či menej úspešnými pokusmi-omylmi s kalibračnými stupnicami a pod. S výsledkom som však nebol spokojný.
Rozhodol som sa investovať do sw FoCal od Reikanu, ktorý tu popisovať nebudem.
Sw na nikone nefunguje v plne automatickom režime a je nutné nameranú korekciu zadať do foťáku manuálne a následne nahrať cez USB dock do objektívu. V prvom rade som potreboval zistiť aký je pomer medzi stupnicami na Nikone a USB docku. Viacero meraní mi potvrdilo, že 2 dieliky stupnice vo foťáku sú 1 dielik stupnice na USB docku. Prešiel som všetky vzdialenosti a ohniská a nastavil korekciu cez dock. Nasledovala ďalšia séria meraní (skúška správnosti) s výsledkom +-0-1 dielik na Nikone. Ešte aby som poznamenal, kalibrácia na nekonečno je 80 násobok ohniskovej vzdialenosti... Momentálne výsledky testujem, no musím poznamenať, že objektív začal poslúchať a kreslí ozaj dobre v celom rozsahu. Ak môj príspevok niekomu pomôže, budem len rád. Tie hodiny pátrania po webe a pokusy-omyly mi zabrali 2 týždne... No mám pocit, že sa to oplatilo...
yurijuricek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod standavfr 11. 4. 2017 15:42

Ahoj,máte už ně kdo zkušenost s 80D a tímto sklem?Láká mě velmi,ale obavy z AF jsou zatím silnější.
standavfr
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků