Objektiv Tokina 11-16 /2.8 DX

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod snopa 9. 4. 2013 19:52

Zdravím všechny znalé a zkušené zde na foru.

Před koncem lońského roku jsem zahájil obnovu objektivového parku. Všechny "obyčejné" objektivy s horší světelností, jsem prodal a nyní buduji nový park se světelnýmy objektivy.
Mám teda Tamron 17-50 /2.8 a včera přibyl Canon EF 70-200 /4L USM a chci k tomu něco širokého. Uvažoval jsem o Sigmě 10-22 , ale jejich produkce co do kvality a kusu je sázkou do loterie, tak jsem začal uvažovat o této Tokině. Chci se zeptat na zkušenosti a doporučení co se týká tohoto objektivu. Díky moc všem. ;)
snopa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 9. 4. 2013 23:42

Klasika, majitelé se dělí na naprosto nadšené majitele a na bývalé majitele.
A v čem se od sebe liší? Štěstím v loterii.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod RudolfG 10. 4. 2013 10:51

Já jsem (v duchu předchozí definice) předchozí nadšený majitel. Používal jsem tuhle Tokinu na crop těle a měl jsem to sklo rád, určitě svoje renomé nemá zbytečně. Má jistě svoje neduhy, o kterých se dobře ví (především CA, která se dá snadno odstranit v PP), ale podobnými neduhy trpí asi většina [ultra]širokých skel. Jinak ale skvělá ostrost, kontrast, barvy, a poctivé zpracování (build). Určitě ale existují i další dobré UWA volby (CANON EF-S 10-22mm, tam ale není požadovaná světelnost). Za mne - Tokina 11-16/2.8 Ano.
RudolfG
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snopa 10. 4. 2013 19:08

Foto ABC.
Si mě teda pobavil. :)
Kdybych si měl cokoli kupovat podle výher v loterii, tak bych něměl ani na ten nejlevnější objektiv, který se vyrábí z víček od PET lahví a prodává se a prezentuje pro neznalé jako super špica objektiv. ;) Píši zde, že jsem se zbavil objektivů, které už mě omezovali a byly nic moc. Místo šesti podprůměrných a průměrných skel budu mít nyní pouze tři, ale vynikající. Samo, že jsem musel něco doplatit, neb jetá skla se moc dobře neprodávají.

RudolfG
Díky za reakci a věcný komentář, který mě potvrdil to co jsem doposud o tomto skle slyšel, nebo četl. ;) Díky.
snopa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod martin79 10. 4. 2013 21:50

Za mne taky ano. Tyhle pro me ultrasirokace nepouzivam, ale mel jsem ho pujcenej a je to zajimavy..... Za ty prachy samozrejme.
martin79
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Gender.Bender 13. 4. 2013 00:16

prej je skvělej, ale nejspíše stejně budeš fotit s nim hlavně na to 11mm ohnisko, možná koupit
Nikkor 12-24mm nebo podobný z zoom segmentů, otázka je pak jestli tenhle nebo tenhle . .
Gender.Bender
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MNesiba 15. 4. 2013 21:49

Nejsem znalý ani zkušený ale s tokinou jsem nějaký čas fotil tak něco málo připíšu.

Záleží na tématu focení. Jestli je to krajina, clona 2.8 je zbytečná, ale pokud máte v plánu fotit třeba noční oblohu tak je to rozhodně dobrý sklo. použil jsem ho i na sport, tam mi přišel už moc široký a pokukuju po záklaďáku.
Velká výhoda je cena, je levnější než třeba Canon 10-22 se kterým nemám zkušenosti ale prý je na krajinu vynikající . O nikom kdo má širokou sigmu nebo tamron nevím takže si netroufám srovnávat.
Největší lákadlo je asi clona. Ta se může často hodit, s ostrostí je na tom dobře a stíhala mi ostřit na závodní auta v těsné blízkosti. Podle mě je to dobrý sklo, podotýkám že jsem měl první verzi. Kvůli financím jsem se musel uskromnit jinak bych ji pořád měl.
Zrcadlovka Canon, objektiv 70-200mm, 1,4x extrnder, monopod, dálková spoušť
MNesiba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snopa 16. 4. 2013 03:59

MNesiba:
ne o krajinu mě ani tak nejde. Mám v úmyslu spíše městskou architekturu a navíc potřebuji dokumentovat práci, např. panelákové koupelny a pod. prostory, kde se nedá kam odstoupit. Ale zcela jistě objektiv využiji i jinak a na jiná témata. ;) :)

jinak díky za příspěvek.
snopa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MNesiba 16. 4. 2013 16:59

I na interiéry se bude hodit, kde je míň světla a když není po ruce stativ tak nízká clona se hodí. Jiný sklo těchto parametrů za tuhle cenu není, takže chybu s ním určitě neuděláte.
Zrcadlovka Canon, objektiv 70-200mm, 1,4x extrnder, monopod, dálková spoušť
MNesiba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gender.Bender 19. 4. 2013 17:33

na interiéry určitě, jde samozřejmě hlavně o to jakou má kvalitu na ohnisku 11mm, obvykle vždy jde všem lidem hlavně o to ,,nejširší"

podivej se ještě sem:
http://www.kenrockwell.com/nikon/ultrawide.htm

http://www.kenrockwell.com/nikon/images ... mpared.htm
Gender.Bender
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tom384 19. 4. 2013 18:04

Ja vybral radsi sigmu 8-16 pro lepsi odolnost na protisvetlo. jinak pekne poronani sirokacu je tady:

http://www.the-digital-picture.com/Revi ... eview.aspx
tom384
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snopa 20. 4. 2013 11:41

Díky všem za reakce a zkušenosti. Ještě nejsem pevně rozhodnutý, ale Sigmy se bojím. Přeci jen vyhodit z okna 19 000,- se mě nechce. Další čeho se bojím je , abych se s krátkým ohniskem někde nezabil. :)
Minulý víkend při focení off road závodů mě málem auto přejelo nohu a to jsem fotil na 31 mm ohnisko. viz: http://leteckaposta.cz/700036292

;) :)
snopa
Návštěvník