Tamron SP AF 17-50mm f/2,8

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Bubulina 14. 3. 2013 15:59

Vybírám objektiv pro focení hlavně doma (děti, pes, rodinné oslavy, portréty atp.), Co si myslíte o tomhle? - Objektiv Tamron SP AF 17-50mm f/2,8 XR Di II pro Sony
Limituje mne cena, max. 10 000, dejme tomu. Ještě váhám, jestli není lepší nějaké pevné sklo s co nejnižším clon. číslem 1,4, 1,8 (chci fotit bez blesku). Co byste si pořídili vy?
Bubulina
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 14. 3. 2013 16:14

nic lepsie v pomere cena/kvalita nie je. Mam tento Tamron bez stabilizacie a som max. spokojny. Ostrost slusna od plnej diery, jedine trosku pomalsi a hlucnejsi AF.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Lucky-x 14. 3. 2013 16:54

Ten objektiv se tu řeší často. Pohledej...

Rozhodnutí pevná či proměnná ohniska za tebe nikdo neudělá. Každopádně pokud si nechceš nic komplikovat vezmi tamrona a máš vyřešeno, je to slušný objektiv za rozumný peníz. Na něm je prima že i na nízkých clonách pěkně kreslí a nemusíš se bát fotit na plnou díru. Ale co si budeme povídat, lepších výsledků obecně dosáhneš s pevným sklem. O blesku pouvažuj protože to tvoje fotky posune kvalitativně mnohem dál.
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 14. 3. 2013 21:11

Zoom je vždy univerzálnější, lze s ním fotit i krajinu na dovolené, s pevném sklem už hůře. Nafocení doma to ale nikdy nebude bez blesku ideální, chce to silný lustr a velká okna :)

A to i na 2.8, já s tímto Tamronem fotím (to co ty) a dobré, na vánoce jsem ale dostal blesk a je to ještě citelně lepší, takže asi tak.

Tahle je určitě ještě bez blesku, s deštníkem a halogenem. :)

http://www.davesfoto.estranky.cz/img/or ... g_8980.jpg
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bubulina 15. 3. 2013 15:07

Děkuju všem za rady. No už jsem na 90 % rozhodnutá pro ten tamron. Pevné sklo snad někdy příště :) ráda bych měla ten rozsah zoomu (jinak vlastním jen tamron 70-300 a s tím se doma moc fotit nedá :))
O externím blesku uvažuju už dlouho, ale vůbec se v nich nevyznám. Zabudovaný téměř nepoužívám, i když se pokouším nastavit intenzitu, nelíbí se mi pak barva fotek, jde to do studených odstínů, sice je to pěkně ostré, ale ty barvy. Pes při blesku mhouří oči a děckám to taky asi není příjemné, tak nevím, jestli by to bylo s externím lepší. :) Jaký by šel případně k DSLR-A300?
Bubulina
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AndrewJ 15. 3. 2013 16:27

Při fotografování s bleskem je důležité přepnout vyvážení bílé na blesk. Zlepší to barvy. Ale pes bude mhouřit oči pořád, i s externím. Ale i s interním jde leccos vymyslet, když si s tím člověk vyhraje.
AndrewJ
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bubulina 15. 3. 2013 16:36

aha, diky Andrew, to me nenapadlo :-) vyzkousim, treba to bude o fous lepsi
Bubulina
Návštěvník

Odeslat příspěvekod celim 15. 3. 2013 17:51

Třeba by také pomohlo fotit do raw a pak si tam při vyvolávání nastavit tu nejpřirozenější teplotu.
celim
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 15. 3. 2013 19:52

Jak to tak čtu, možná by úplně nejlepší bylo investovat pár piv do nějakého kamaráda co se aspoň trochu vyzná v možnostech a nastavování foťáku ;)
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snopa 15. 3. 2013 20:22

lemming:
Dobrý postřeh. :) :)
Naposledy upravil snopa dne 15. 3. 2013 20:23, celkově upraveno 1
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 15. 3. 2013 20:22

Kdyz uz je nutne fotit zvire s bleskem, tak pomaha rezim "cervenych oci". Alespon me se osvedcil, takze mi pak zminovany pes nemrkne pri zablesku pro konecnou expozici:
Obrázek

Co se Tamronu tyce, pokud je nejaka moznost sehnat model bez vlastniho ostreni (delal-li se vubec pro bajonet Sony), pak doporucuju ten. Ten co se prodava nyni (bez VC) ma ostreni dost pomale a takove neprijemne vahave (testovano na Nikonech D700 a D7000).
Jinak me nejak nenapada zadne pevne sklo od Sony, ktere bych mohl doporucit, ale Sigma 30/1.4 by stala za zvazeni. U Skody ted navic za vyhodnou cenu i s ochrannym filtrem:

http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p202143 ... c-pro-sony

Na APS-C fotaku je to krasnych 45mm, tedy objektiv s "prirozenou" perspektivou. Ja osobne beru zoom jen jako nutne "zlo", takze hlasuju pro Sigmu. Otazkou je, zdali ses na praci s pevnym sklem psychicky i fyzicky pripravena :)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 15. 3. 2013 21:01

na Sony má levný dobře hodnocený pevňák tady http://objektivy.heureka.cz/sony-sal-35f18/
Naposledy upravil reign dne 15. 3. 2013 21:40, celkově upraveno 1
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 15. 3. 2013 21:37

Pravda, ten by mohl byt i lepsi jak ta Sigma a stoji min. Dobry tip.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 15. 3. 2013 21:42

no a na ven zase tady http://objektivy.heureka.cz/sony-sal-85f28/
sice světelnost relativně horší, ale za ty prachy must have
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bubulina 16. 3. 2013 08:13

Lemming, no díky za radu, ale bohužel takového kamaráda nemám, tak se ptám tady a mám to zadarmo :)
Jinak díky i všem ostatním, beru si vaše rady k srdci
Bubulina
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků