Seřízení objektivu - problém

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod CzechBlackhawk 11. 3. 2013 21:02

Ahoj,

koupil jsem si starsi canon eos 400d se setakem 28-90mm bez os a jelikoz rad fotim architekturu, tak jsem si vyhlednul Sigmu 17-70mm f2.8-4 DC Macro OS HSM, jenze a ted potrebuju pomoct, je serizena na canon eos 550d.
S tim setakem mam celkem neostre fotky, neni to nic extra, vsak vite...
Mam do toho jit? Bojim se ze to serizeni na jinem fotaku bude vadit.

Diky moc.
Foto: Sony Alpha A7 + Canon TS 17mm f/4 + Zeiss Batis 25 f/2 + Konica Minolta AF 70-210 f/4

Audio: Jays q-JAYS II
CzechBlackhawk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 11. 3. 2013 23:02

Řešení jsou dvě:
1) odnést foťák spolu s objektivem do AWH na seřízení
2) Sigmu zahodit a koupit si místo ní objektiv (prakticky cokoliv je lepší)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CzechBlackhawk 11. 3. 2013 23:36

No ale dyt tato Sigma ma dobre hodnoceni (pokud tam bude nejaka odchylka, pujde to hodne videt? Jsem zacatecnik, tak se ptam)...myslite cokoliv od Canonu?

Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM
Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM

Jeste jedna vec, mam na to max 7500, muze byt i starsi...

Pomozte nekdo prosim. :)
Foto: Sony Alpha A7 + Canon TS 17mm f/4 + Zeiss Batis 25 f/2 + Konica Minolta AF 70-210 f/4

CzechBlackhawk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 12. 3. 2013 09:12

17-85 je jedna z těch výjimek, která je ještě horší jak Sigma :-D 15-85 je mnohem lepší volba - tedy pořídit, odnést do AWH servisu a nechat zkalibrovat
Vierzbowski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 12. 3. 2013 09:15

Z tohohle výběru rozhodně 15-85
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 12. 3. 2013 09:17

Měl jsem možnost si Sigmu 17-70 2.8-4 vyzkoušet na 450D a byla to tragédie. Jak odcloněná tak i na 5,6 třeba byla horší než odcloněnej seťák 18-55 od Canonu co se týče ostrosti. Nevim jestli to byl nějakej hodně špatnej kus..
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CzechBlackhawk 12. 3. 2013 10:10

Diky a jeste jsem narazil na Tamron, ted zase otazka jestli se stabilizaci nebo bez, je tam rozdlil 1000kc:

Kód: Vybrat vše
http://www.oehling.cz/inshop/objektivy-tamron-pro-canon/tamron-sp-af-17-50-2-8-xr-di-ii-ld-asph-if-canon-[id-153993].html

Ten 15-85 je docela drahy a nevim jestli se mi nekde podari sehnat treba starsi za mensi penize.

CzechBlackhawk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 12. 3. 2013 13:10

Na uvedený Tamron se tu pějí ódy. Hlavně na ten bez stabilizace, který by měl být i teoreticky o fous lepší. Takže pokud stačí rozsah, je to jasná volba.
Vierzbowski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 12. 3. 2013 13:54

Neni to dlouho, co jsem zkousel zmineny Tamron s vlastnim ostricim motorkem a ve verzi pro Nikon se choval dost hrozne, ve srovnani s verzi prvni, hnanou z tela fotaku. Ta ostri rychle a presne, verze s vlastnim AF pomaleji a jakoby vahaveji. Nadovedu si predstavit s tim fotit reprotaz, to bych se z toho drive ci pozdeji okotil. Jestli se chova ostreni stejne i na Canonu, radeji bych zvazil neco jineho.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CzechBlackhawk 12. 3. 2013 14:20

Uz jsem si objednal ten vyse vlozeny bez stabilizace. Tak snad bude za ty prachy ok.

Dekuji vsem za pomoc.
Naposledy upravil CzechBlackhawk dne 12. 3. 2013 14:25, celkově upraveno 1

CzechBlackhawk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 12. 3. 2013 14:23

Petr Luňák píše: s vlastnim AF pomaleji a jakoby vahaveji

To bude asi vlastnost Tamronů, choval se tak 24-70/2.8 VC i 90 macro VC. Na druhou stranu tazatel žádnou reportáž, kde by rozhodovaly desetiny sekundy, fotit nechce, takže to nehraje moc roli.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CzechBlackhawk 21. 3. 2013 00:06

Tak Tamronek dosel a chci se zeptat, zkousim ho ted doma, kvuli spatnemu pocasi...bf/ff zda se na vsech ohniscich neni a potrebuju poradit, jelikoz jsem se docetl ze hodne lidi ma napr. levou stranu na nizsich clonach rozmazanou, tak jsem zkousel z cca metru fotit kuchyn na vsechny ohniska pri f4 s bleskem a pripada mi cela fotka ostra (ve vsech castech). Je mozna ze kdyz vyjdu ven a budu fotit vzdalenejsi objekt, tak se to rozmazani muze objevit nebo jsem ho tim testem z metru uz proveril? Dekuji moc

Par rychlych fotek zde:

http://www.edisk.cz/stahni/60480/zkousk ... .39MB.html

CzechBlackhawk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 21. 3. 2013 01:43

Levou stranu budes mit rozmazanou az po case co se ti uvolni predni clen pri castem sundavani clony/filtru :D
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 21. 3. 2013 02:29

No, kamosovi jsem ty sroubky musel dotahnout, mel to povolene. Doporucuju tomu povoleni predejit zakapnutim onech tri sroubku vterinakem (skutecne velmi male mnozstvi). Jsou ukryte pod plastovym krouzkem, ktery se opatrne a pomalu da tupym predmetem vytlacit. Muj Tamron drzi zakapnuty bez povoleni uz nejaky ten rok.
A kdyby bylo treba, tak se da vterinove lepidlo "pretahnout" a sroubky povolit.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník