objektiv k canon 60D

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod petter_1 9. 1. 2013 19:14

Dobrý den,
Vlastním Canon 60D s objektivy sigma 17-70/f2,8-4,5, canon 70-200mm/f4 a pevnou 50mm/1,8.
Rád bych tu sigmu vyměnil že nějaky lepší kousek. Nejčastější focení sport a portrét.
Poradí někdo nějaky dobrý objektiv?
petter_1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 9. 1. 2013 20:23

na sport máš 70-200, na potrét pevné sklo. pokud chceš prohodit Sigmu, tak určitě za Tamron 17-50 2.8 v případě že nemáš majlant. v případě že ho máš, tak Canon 17-55.

Já vím asi se opakuju, ale nic jiného není lepší řešení.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petter_1 9. 1. 2013 20:39

A co Tamron 24-70/2,8? Nebo Canon 17-40/4, respektive 24-105/4?
petter_1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 9. 1. 2013 20:47

Mě tak napadlo - máte někdo zkušenosti se Sigmou 24-70/2.8 na tomhle senzoru? Ten novej Tamron 24-70/2.8 má bejt dobrej, ale stojí už 27t :-(
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod betlehem 9. 1. 2013 20:50

Přesně to jsem nedávno řešil. Připlať si na 17-55 f/2.8
Koupil jsem v bazaru za 15000 s ještě roční zárukou a rozhodně nelituju.
Rychlost ostření, ostrost od plné díry, kresba, světelnost, nádhera 8-D
betlehem
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 9. 1. 2013 22:20

Když sem měl ještě 50D, tak jsem taky o 17-55/2.8 uvažoval a měl jsem najednou nějakou dobu půjčený právě Tamron 17-50 (starší verze bez stabilizace) a C17-55 a zhruba bych to na 2.8 viděl takhle:

17mm - jednoznačně ostřejší Tamron
cca 35mm - stále ostřejší Tamron, ale už ne o tolik
50mm - ostřejší Canon

Nakonec sem koupil Tamron 17-50 VS, který byl bohužel horší jak ta verze bez VC a kromě 17mm všude měkčí jak Canon. Jinak samozřejmě Canon ostřil daleko rychlejc rychlejc jak Tamron a rozdíl v rychlosti na C-AF byl uplně nesrovnatelnej.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod never 10. 1. 2013 17:34

Já jsem měl přede dvěma roky podobné rozhodnutí.

No, varianty jsou dvě. Buďto hodláš časem přejít na FF, tudíž Ti nezbývá jiná možnost, než C 17-40/4L (popř. C 16-35/2.8L) anebo v dohledné budoucnosti nehodláš přejít na FF a vybereš si mezi Tamronem a Canon 17-50/2.8 (jaký? osahej si, podívej se na netu pro porovnání a rozhodni se, který bude vyhovovat Tvým potřebám...)

Já jsem automaticky kupoval skla na FF. 60D jsem před pár dny prodal, teď mám 5D a užívám si širokáče... :D

Nicméně všude je těchto diskusí spousta, zkus trošku pohledat, stačí po tomhle fóru.. :)
Canon EOS 6D...víc na webu :-)
never
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zzalesak.foto 10. 1. 2013 18:41

Ještě je k dispozici také Sigma 17-50 OS
Canon EOS1000D + BG + YN460II (+odpalovače) + Canon 18-55IS + Sigma 24-60/2.8 EX DG + Sigma 70-200/2.8 APO II DG Macro + Canon 50/1.8II
zzalesak.foto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cindy557 10. 1. 2013 23:41

No, kde začít. Za dobu, kdy fotím, už jsem vyzkoušel kde co. Vlastně se dá říct, že jsem, a myslím že nejsem sám, vlastně takovým průkopníkem slepých uliček. A pokaždé, když jsem sáhl po objektivu některého náhradního výrobce, tak jsem si musel přiznat to Cimrmanovské, tudy ne, přátelé. Ne k vůli optické kvalitě, ta je mnohdy velmi dobrá, ale nikdy objektiv nespolupracoval s tělem tak, jak jsem byl zvyklý od originálních objektivů Minolty a pozděj Canonu. Dokonce jsem někde četl názor, že výrobce systému neposkytuje náhradním výrobcům žádné podklady. Ale o tom moc nevím, asi jsou tu na tento problém povolanější. Prostě jsem dospěl vlastní, draze zaplacenou zkušeností k tomu, že už bych si AF sklo od náhradního výrobce nekoupil.
Ze základních zoomů APS-C Canon vidím tři. EF-S 17-55/2,8 IS USM, který jsem čtyři roky měl a nemůžu si ztěžovat, pak EF-S 15-85/3,5-5,6 IS USM u kterého se mi líbí to široké ohnisko, na krajinky bych mu dal asi přednost ale nemám s ním osobní zkušenost. A pak mám dobrou zkušenost s EF 17-40/4L USM, který sice nemá IS, ale IS pro fotografování na těchto ohniscích není podle mě až tak nepostradatelný a má jednu důležitou výhodu. Pokud bys někdy chtěl přejít na FF, tak se Ti bude hodit.
Naposledy upravil Cindy557 dne 11. 1. 2013 00:29, celkově upraveno 1
Cindy557
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 11. 1. 2013 00:11

Až tak bych to nehrotil, ale u Sigmy je fakt nutné testování kus po kuse když to jde.

A ano to, že third-party výrobci (Tamron, Sigma, Tokina) nemají žádné info od výrobců je pravda. Existují vyjímky, ale Canonu se zrovna netýkají.

Canon kdysi (82 tuším.. 84?) přešel na EF bajonet. Následně jej Sigma zkopírovala pro vlastní účely, pak byla použitá ta sama technologie u Contax N a od té doby se jen občas inovují instrukce. Sigma SA bajonet je elektronicky identický s Canon EF.

Relativně vtipné je, že Sigma nikdy neměla licenci, prostě jen použili trošku zpětného inženýringu a zkopírovali Canon. A stejně tak Nikon, Pentax a Sony. Vyjímkou jsou akorát objektivy pro 4/3, m4/3 a Sony E-mount, které jsou legální a taky normálně funkční.

A ještě Tamron má licenci pro Sony objektivy. Ostatně on pro ně taky objektivy přímo vyrábí.

Nu a logicky, protože k tomu Sigma přišla takhle, tak občas nějaké ty instrukce co se AF týká jaksi chybí. Nicméně hlavní problém byl (a trochu stále je), že Sigma neměla nějak extra přesné výrobní tolerance a ani Canon je zrovna nemá, obzvlášť poslední dobou, takže tělo i objektiv se sice může vejít do oněch +/- 5% odchylek, ale dohromady už to nefunguje. :)

V budoucnu by to mělo být lepší, poslední Sigma objektivy jsou dost razantní skok ve všech ohledech. Nicméně nějaké starší kousky bych radši nebral.. Zoomy od third-party výrobců jsou obecně sice opticky ok, ale funkčně občas dost děsné..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod petter_1 11. 1. 2013 11:22

Tak už sem to vyřešil koupí Canon EF 17-40mm f/4 L USM. A je to fakt super objektiv. :)
petter_1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 11. 1. 2013 12:13

Když ti nevadí, že začíná na f4 tak je to dobrá volba... Já to mam blbý, protože chci jako záklaďák f2.8 v celym rozsahu .
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod petter_1 11. 1. 2013 12:28

Jelikož jako světelné sklo mam tu 50/f1.8, tak f4 na tomhle objektivu přežiju :) a případně si mužu pomoct bleskem ;-)
petter_1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FotoABC 11. 1. 2013 13:06

Cindy557: jen aby sis nemyslel, že jsi se svým názorem "jen originální objektivy" sám, tak nejseš. Když to člověk řekne nahlas, tak si vyslouží tvrdou odpověď od majitelů Sigma, Tamron či Tokina objektivů, kteří jsou spokojení. Ale faktem je, že existuje nezanedbatelné množství majitelů, které prostě zkušenosti dovedly k tomu, že k Canonu zásadně Canon a k Nikonu zásadně Nikkor. Prostě existujeme a myslíme si přesně to, co jsi napsal. Do puntíku.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod petter_1 11. 1. 2013 13:55

FotoABC: taky urcitych zkusenostech sem radsi vybral originalni Canon i za cenu horsi svetelnosti a vyssi ceny ale proste vim ze to vsechno jako celek bude fungovat perfektne. Jedine v cem se zatim drzim u neoriginalu jsou blesky Metz s kterymi mam vybornou zkusenost..
petter_1
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků