Canon a neoriginální sluneční clona

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr67 29. 12. 2012 22:56

Mám asi blbou otázku, ale nevím si rady s clonou na objektiv 28/1.8 USM. Koupil jsem čínskou JJC, označení souhlasí. Clona se těžko nasazuje a nejde docvaknout. Tady ale nevím, zda má clona docvaknout, nebo se jen dotáhne. Taky bych rád věděl, jak se clony na Canon nasazují, má být nápis na cloně na vrchu nebo vespod foťáku? Protože když clonu nasadím podle návodu a podle značek, je nápis vespod foťáku, což je v rozporu s tím, co jsem si našel na internetu, kde mají nápis většinou nahoře. Neměl bych radši clonu vrátit a koupit originál? Díky za radu.
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 29. 12. 2012 23:11

Nápis má být vespod.
Že jakýsi čínský krám jde hůř nasadit mě zas tolik nepřekvapuje... zkus zabrat silou.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr67 29. 12. 2012 23:25

Takže to docvaknutí by tam mělo být, jo? Já jsem zkoušel trochu zarvat, ale nešlo to. A nerad bych si zničil objektiv. Clona asi poputuje zpátky..
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 29. 12. 2012 23:40

Cvaknout by to mělo, pokud nejde, tak asi reklamace... bohužel originál je drahý jako prase.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 30. 12. 2012 10:26

Taky mi šla hůř nasadit. Vyřešil jsem to tak, že jsem clonu zbrousil. Stačí kus rovné plochy, ideálně sklo, na něj položit jemný smirková papír a plochu zbrousit.
Ale asi bube záležet, kde to dře. Nicméně za ty peníze se to vyplatí. Krom filcu uvnitř originální clony žádný rozdíl nepozoruji a clonu používám dva roky. Když ji canon nemůže k objektivům dodávat standartně, tak ať si je nechájí šmejdí.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr67 5. 1. 2013 04:31

Tak mi dnes došla originální clona Canon a problém je vyřešen, clona krásně zacvakne. Takže odteď jen originální díly, ať je to cokoliv.
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků