Sigma 17-70mm vs. Tamron SP 17-50mm

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dag_r 28. 11. 2012 21:51

Ahoj,
máte prosím zkušenosti s těmito skličky:Tamron SP 17-50mm f/2,8 XR Di II VC a Sigma 17-70mm f/2,8-4,0 DC Macro HSM OS pro Canon ? Potřeboval bych poradit s koupí objektivu pro mou zrcadlovku Canon 7D.
Dag_r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NefroniK 7. 12. 2012 11:34

Len čo som počul, tak Tamron 17-50 je tá non-VC verzia ostrejšia (oproti VC) a celkom vydarená.
NefroniK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukasostrava 7. 12. 2012 18:46

Ja mam toho Tamrona 17-50mm, ale bez VC (Vibration Compensation). Jsem s nim spokojeny. Vyměnil jsem ho za ten setový Canon 18-55mm. Oproti Canonu ma pomalejší ostření a v "šeru" neboli špatně osvětlených místech má problémy s ostřením.
Kamarád má tu Sigmu a není spokojen. To byl také ten důvod, proč jsem si koupil Tamron. :-)
lukasostrava
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jprich 7. 12. 2012 22:38

Taky jsem se rozhodoval mezi těmito dvěma objektivy. Ono dost záleží na tom, co od toho člověk očekává. Já hledal solidní záklaďák s rychlým a tichým ostřením s dobrým rozsahem. Vybíral jsem z několika kusů Tamronu s VC i Sigmy. Tamron byl o fous ostřejší, ale hluk a delší doba při ostření mě přesvědčily jít k Sigmě. Trošku mě taky omezoval rozsah jen do 50mm. Používám to hlavně na focení malého dítěte = akčnější focení a taky na krajinky. Obojí je v pohodě. Jen je potřeba říct, že jsem u Sigmy narazil na kusovou rozmanitost a nakonec jsem vybral asi 4.kus. Jinak, mám Canon 550D, čili stejný snímač.

A co Canon 17-55 nebo 15-85? Mě se zdály už moc drahé, ale k 7D by pasovaly...

Honza
jprich
Kolemjdoucí