Jaky 85mm objektiv?

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod reign 8. 1. 2013 19:20

tellinger: s SLT to máš jednoduchý, ty máš live view furt, je jedno jestli v hledáčku, nebo na displeji :-) dej si na tělo tu Sigmu, dej ji na manuál a v hledáčku kromě kontroly okem máš zelený čtverec jako indikaci zaostření. Je to v pohodě použitelné i na video.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tellinger 9. 1. 2013 16:12

Hodně uvažuji o pořízení toho Samyangu. Plánuju s ním fotit hlavně portréty a u ostatních fotek si hrát s hloubkou ostrosti. Doporučily byste mi tento objektiv i pro nahrávání videa? Dá se dobře využít na reportáž, výlety, apod? Vlastním základní setový objektiv 18-55mm f3.5-5.6 SAM + Sigmu 70-200mm f2.8 na těle sony slt a57. Myslíte, že je to vhodná investice? Nebude lepší jak pro focení, tak nahrávání videa kratší 35mm?

Neměl bych raději investovat do světelnějšího základního objektivu a na portréty využívat tu tele Sigmu? Hodně se mi líbí fotky co tu dával Petr Luňák a chtěl bych se přiblížit podobným výstupům.

Díky za rady a názor
Grafik a webdesigner
tellinger
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 9. 1. 2013 16:55

No pokud máš na portréty dost místa, tak Sigma na takových 135-150mm f2.8 ti oddělí postavu od pozadí docela pěkně. Jen to nebude tak ostré a musíš mít dost místa.

35mm f1.4 je možná lepší varianta, protože s tím můžeš fotit prakticky všechno, zabere to tolik obrazu co 50mm na plném formátu. Akorát upozorňuju, že to neni zrovna prcek a je dost těžší kousek skla. :)

Vzhledem k ceně bych řekl, že je ideální mít asi obojí 35 i 85.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tellinger 9. 1. 2013 17:21

No tak možná nejlepší variantou potom bude objektiv typu zoom - Sigma 17-70mm f/2,8-4,0 DC Macro HSM nebo podobný Tamron? Ten mi nahradí ten příšernej setovej objektiv a časem až zase našetřím trochu kaček si na "vyblbnutí" koupím ten Samyang 85 f1.4,
Grafik a webdesigner
tellinger
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 9. 1. 2013 17:56

tellinger: az na jednu vyjimku, u ktere jsem to uvedl, jsou vsechny fotky z plnoformatoveho snimace. Na A57 budes mit mensi zorny uhel, tim padem i odlisnou perspektivu. Pokud bys chtel obdobnout perspektivu na A57, pak bys musel sahnout po nejake padesatce s f1.4. Hloubka ostrosti bude sice vetsi, nez u FF snimace, ale perspektiva se uz tak moc lisit nebude.
Kdyz bys chtel, muzu si pujcit crop telo a neco ti se Samyangem natocit, na druhou stranu i na youtube se da najit pomerne dost videi i z APS-C snimace, staci pohledat ;)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tellinger 9. 1. 2013 18:55

Myslím, že jsem projel všechny videa samyang jak s 35mm f1.4 tak 85mm f1.4 projel a nic mi neuniklo :)

Myslím, že to rozlousknu tak, že si prozatím pořídím světelnej základ a časem nějaký to pevný sklo s dírou jako hrom ;) Na portréty zkusím to tele a uvidím jak mě to bude vůbec bavit.

Myslíte, že Tamron SP AF 17-50mm f/2,8 XR Di II pro Sony bude správná volba?
Grafik a webdesigner
tellinger
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 9. 1. 2013 19:17

Muj nazor na zmineny Tamron jsem napsal castecne zde:

viewtopic.php?f=213&t=1183633&p=9271303#p9271303

Jako univerzalni sklo na reportaz, kde neni cas menit pevna ohniska, supr volba. Jinak existuji, podle meho nazoru, vhodnejsi a uzitecnejsi kombinace, alespon pro Nikon, ve sklech na Sony se moc nevyznam :hm
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 9. 1. 2013 23:36

Sony je na tom dost obdobně jako Nikon, akorát má méně zoom APS-C objektivů.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod reign 10. 1. 2013 00:22

...opticky slušné pevňáky, levné, ale taky plast sám a běžně o clonu hůře než Nikon - typicky 85/2,8... Přesto bych s touto nabídkou o zoom nezavadil, je to snad kolem 5k...
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 10. 1. 2013 01:07

Ja sem se dival na Sony 35/1.8 a jako prijde mi lepsi jak ten od Nikonu (hlavne bokeh). Pak ma zoom 16-50, ten je blato a 16-80, ktery mi prijde ok.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 14. 1. 2013 22:00

Tak nam krasne nasnezilo...

Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 30. 1. 2013 03:13

Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mara42 17. 2. 2013 15:56

Tak sem si toho Samyanga 85 koupil a snad nikoho neurazím pár fotkama:
Fotky jsou z APS-C, doostření z exifu +2 neplatí.
f/1.4
Obrázek
f/1.4
Obrázek
f/1.4
Obrázek
f/1.4
Obrázek
f/1.4
Obrázek
f/1.4
Obrázek
f/1.4
Obrázek
f/4.5
Obrázek

mám ho ani ne 14 dní, takže se zatím sžívám a nebudu předčasně hodnotit :-)
www.marekmusilfoto.cz
Mara42
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lucy09 5. 3. 2013 16:00

ahoj mohu se zeptat uvazuji o samyang bud tu 85mm a nebo se mi libi i Samyang 35mm f/1,4 Canon ... jen mam trochu strach z toho manuálního ostření, jak si s tim samyang spokojen? Prijdou mi za dobrou cenu a take maji pěknou světelnost... atd
Mám canon 550D a fotím hlavně portréty - slečny :)
Lucy09
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AndrewJ 5. 3. 2013 16:31

Samyangy jsou super, osobně bych na slečny bral určitě 85mm, 35mm je krátká a občas dělá velké nosy. 85mm je ke slečnám v tomhle ohledu vstřícnější.

Sám mám kvůli své oční vadě trochu problém s manuálním ostřením přes hledáček, takže se Samyangem ostřím přes LiveView.
AndrewJ
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků