Teleobjektiv k DSLR-A300

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Pety 1. 10. 2012 14:43

90 mm do ZOO? Nedá mi to, ale opravdu - 210 mi bylo málo a musel jsem si pořídit TC. 90 mm je tak na slona... Výsledných 294 mm na APS-C mi akorát tak stačilo na sviště na 10 metrů nebo na rosomáka na 25 metrů. Pokud je řeč o veverkách, ty bývají krotké a na ty dva, tři metry pro nějakou pochoutku přijdou, to je fakt.

http://slrgear.com/reviews/showproduct. ... 230/cat/31
http://slrgear.com/reviews/showproduct. ... 455/cat/23
http://slrgear.com/reviews/showproduct. ... 339/cat/23

Tady máš odkazy na testy těch dvou Tamronů a té Sigmy. Otevři si tam vždycky graf Blur Index, počkej, až se celý natáhne a zkoušej si jezdit šoupátky ohniskové vzdálenosti a clony. Ideální ostrost je, když je celá plocha grafu až dole a fialová. Nahoru ostrost klesá - obvykle nejdřív rohy a okraje snímku.

Samozřejmě, tohle je vždycky test jednoho kusu, ale jak vidět, základní chování je u všech stejné.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Radek71 1. 10. 2012 16:05

Tamron 90tka je univerzal, krome toho ze skoro zdvojnasobi ohnisko bude mit spickovej makro objektiv. Na Zoo je to zoufale malo, tam se da cely den chodit s 400mm.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tex086 1. 10. 2012 17:04

tak znova:), pěkný, dlouhý sklo 300-400 je sice fajne, ale je třeba taky říct, že takový nekoupíte za 10000 Kč. Do 10 000 Kč koupíte v tomto ohnisku sklo, které s kresbou na tom nebude valně, nemluvě o světelnosti. Ruku na srdce, kolik fotek do roka uděláte na tyto ohniska? Zřejmě záměrně neříkáte, že na takovéto focení taky potřebujete perfektní světelné podmínky, bo se fotí velmi krátkými časy s vysokou clonou (kterou dá sám objektiv:)). Takže když se řekne A, je třeba taky říct B. Tamron 90/2.8 je v poměru cena/výkon daleko lépe využitelným objektivem.
tex086
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 1. 10. 2012 18:54

V porovnáním s čím je v poměru cena/výkon T90/2,8 lepší? To přece nelze takto tvrdit, je to objektiv na makro a portrét, ale většina lidí asi spíše využije zoom, kde si na dlouhém konci zabokeží možná stejně jako s tím 90/2,8 a chytá se i na lítající havěť. Jen mně neleze do hlavy, proč třeba ten Tamron 70-300 pro Sony udělali bez stabilizace - ta na snímači má účinnost slbší, na delších ohniscích téměř žádnou. Už proto bych šel do bazaru pro Big Beercana - 5000 je reálná cena, i když to je hodně kvalitní sklo - a za zbylých 5000 bych si koupil Sony 85/2,8 na ty portréty.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 1. 10. 2012 19:11

Jo, Big Beercan je dobré sklo, ovšem pozor, je to tenhle http://www.dyxum.com/lenses/Minolta-AF- ... ens52.html.
A má sakra velkou váhu, 865 g. Dá se sehnat od pěti litrů výš. Ostatní kousky kolem půl kila se stejnou délkou i světelností jsou vcelku obyčejná skla, nad 200 mm také značně měknoucí.

Já hodně uvažoval o Beercanu 70-210/4 (mám TC 1,4x), ale nakonec jsem se rozhodl pro ten Tamron, už jsem měl dost věčné manipulace s telekonvertorem.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bubulina 1. 10. 2012 19:14

Texi a proč nejsi tak spokojený s tou sigmou?
Bubulina
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 1. 10. 2012 19:16

Hele, koukla jsi na ty grafy? Ta Sigma je nad 200 mm k ničemu a zaclonění téměř nepomáhá. Pokud chceš fotit do cca 180 mm, je fajn. Ale na to ti stačí zoom do 200 mm, nemusíš kupovat do 300.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 1. 10. 2012 19:33

Radek71 píše:Na Zoo je to zoufale malo, tam se da cely den chodit s 400mm.

Svata pravda :)
Obrázek

Me to ale vic bavilo s padesatkou:
Obrázek
...obzvlast, kdyz je majitel Sony neopatrny :-))
Obrázek

Zmineny Tamron 70-300 VC je urcite nejlepsi volba do tech 10tis. Kc. Tady neni vubec co vic resit ;)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bubulina 1. 10. 2012 19:48

Pety, jojo, koukali jsme na to. Asi teda pořídíme ten levnější Tamron za 4 000. Myslím, že pro mě bude tak akorát. A časem bych ještě možná pořídila tu makro předsádku, když nebude na makroobjektiv. Jak jsi s tou makro předsádkou spokojený? Jinak moc díky všem za příspěvky
Ten Big Beercan vypadá taky dost dobře, ale dost mě odrazuje ta váha.
Bubulina
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 1. 10. 2012 19:54

Bubulina: levnější Tamron jsou v podstatě vyhozené peníze, dražší verze je jednak solidnější konstrukce, hlavně ale má i ve verzi pro Sony velmi svižný ultrasonický AF motorek, to se ti neskutečně hodí na focení dětí v pohybu. Můžeš to posoudit na fotkách Petra Luňáka (v galerii jako Player) které tady občas prezentuje, to sklo v pohodě dává psa běžícího proti fotografovi. S levnější verzí na to můžeš zapomenout.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bubulina 1. 10. 2012 20:01

reign, hmmmmm... achjo
Bubulina
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bubulina 1. 10. 2012 21:28

http://www.megapixel.cz/sigma-50-200-mm ... -parametry
Tak manžel ještě navrhuje tento, co myslíte? Sehnal by ho za 4 500. Já jsem pořád docela pro ten dražší tamron, ale ten bysme si mohli dovolit přece jen o něco později. Ale nechci to uspěchat.
(Jestli je tu nějaký Brňák, přiblíží lední mevědici Coru v bazénku, nebo je na to třeba 300? :)
Bubulina
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Reno.Raines 1. 10. 2012 22:14

bohužel ta Sony/ Minolta je nejnejhodnější bajonet (značka)
co takhle objektiv jiné zn + redukci ? na Canon jde Nikon (Nikkor)

Sigma 55-200 a podobné (50-200) mají vesměs ubohé výsledky, dobrý je až Tamron 70-300 nebo Nikkor 70-300 ostatní ne, mám Nikkor 70-200 F4 který je za 100 Ł takže pokud by šel dát na vaš bajonet tak to bych doporučil, v manuálnim, ale pokud to manuální nebude vadit tak to jde

to už je možná lepší na tu kvalitu rezignovat a koupit Tamron 28-300 mm, kde je třeba clonit, clonit

http://www.ebay.com/itm/Tamron-SP-A005- ... 35c0197cc3

nebo si kupte Tamrona 28-75 F2.8 nebo 70-200 F2.8 a k němu telekonvertor, já mám Kenko 2x for Nikon a s Tmr 28-75 mi dělá 150mm a tam jsou dobré výsledky, pokud mi nejde o rohy (resp pokud dělám v pc výřez středové části - to pak neni vliv telekovewrtoru vůbec nijak patrný)
Naposledy upravil Reno.Raines dne 1. 10. 2012 22:27, celkově upraveno 3
Reno.Raines
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Tom787 1. 10. 2012 22:16

Ja bych doporucoval radsi chvili posetrit a koupit ten drazsi Tamrn 70-300 VC USD, nema nic spolecneho s tim levnejsim krapem, ostri bleskove, na sony bohuzel bez stabilizace.
Nez ted koupit Sigmu, zjistit ze to jeho macro vlastne vubec macro neni a pozdeji stejne kupovat ten drazsi Tamron...
Tom787
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bilbo.cz 1. 10. 2012 22:51

Ten levnější tamron mám už nějakou dobu a na optickou kvalitu si nemůžu stěžovat (snad s výjimkou aberace, ale ta se dá odstranit v postprocesu). Horší je to se světelností, která bez stabilizace je dost limitující (ten sony by ale měl mít stabilizaci vestavěnou na snímači). Venku je bez problému ale fotil jsem s ním i florbal a nebylo to nemožné.

Druhá věc je ostření. Tam se opravdu o rychlosti nedá mluvit. V tomto má VC verze navrch o hodně.

A poslední věc: Je fajně lehoučký :)
Bilbo.cz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka