Teleobjektiv k DSLR-A300

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Bubulina 1. 10. 2012 12:32

Už delší dobu uvažuji o koupi nového objektivu k foťáku DSLR-A300. Teď mám 18-50 mm. A zoufale bych potřebovala lepší zoom. Když chci venku vyfotit naše pobíhající děti, docela se zpotím, protože zoom nestačí, a aby nebyly jejich postavy v dálce, musím za nimi pobíhat. Květiny taky moc nepřiblížím, motýla s tímto nevyfotím, každý uletí. O zachycení veverky na stromě si můžu jen nechat zdát. V zoo mám smůlu, pokud zvíře nečapí hned u skla. Poraďte, prosím, jaký objektiv mám pořídit, hlavně aby byl kompatibilní s foťákem. Když tak díky. :-)
Bubulina
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 1. 10. 2012 12:49

Bacha, teleobjektiv ti neumožní moc dobře fotit motýly nebo malé kytičky, na to bys jej ještě musela doplnit makropředsádkou.

Kolik peněz do toho chceš dát?
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bubulina 1. 10. 2012 12:59

hmm vážně? Jak to? no chtěla jsem něco do 10 000. Kolik stojí ta předsádka?

-- 1. 10. 2012 13:14 --

http://www.megapixel.cz/sigma-70-300-40 ... macro-sony co tento?
Bubulina
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 1. 10. 2012 13:21

Řeknu ti to takhle: Telátka do 200 mm jsou do ZOO krátká, měl jsem sklo 70-210 mm a k tomu jsem používal telekonvertor 1,4x (na to ale musí mít objektiv dobrou světelnost). Když mi ten objektiv odešel do věčných lovišť, respektive se vysypalo ostření tak, že se oprava nevyplatila, z nouze jsem koupil levný Tamron 70-300mm f/4-5.6 Di LD Macro 1:2 AF. Fotit se s tím dá, jen nad 200 mm obraz trochu měkne a musí se aspoň o stupeň přiclonit, což naštve. Problém je ovšem v tom, že když člověk hledá informace o teleobjektivech do 300 mm pro Sony/Minoltu, tak zjistí, že z těch levnějších měknou všechny. Výjimkou jsou některé verze starých skel pro Minoltu, jenže se buď nedaly sehnat nebo to zase byly těžké kusy, které by měl člověk problém udržet. Problém s měkkým koncem mají jak skla od Sony, tak od Sigmy, ten Tamron sice taky, ale jako jediný se dá přicloněním o jediný stupeň slušně srovnat.
V poslední době se v této délce hodně doporučuje Tamron 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD SP AF, ale měkne samozřejmě taky, možná ne tak moc. Ten můj stál pod 4 tisíce, tenhle stojí k desítce a asi ti ho doporučí většina lidí.
Makropředsádka Raynox zde http://www.digimanie.cz/art_doc-C152E5E ... 6B598.html
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bubulina 1. 10. 2012 13:25

díky. Prosim tě, co si mám představit pod tím, že obraz trochu měkne? jako že je to méně ostré?
Bubulina
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 1. 10. 2012 13:26

Ano, přesně tak.

Pozor, pokud budeš kupovat objektiv Tamron nebo Sigma, musíš chtít verzi pro Sony! Dělají se i pro Canony, Nikony, Pentaxy...

Sorry, napsal jsem původně špatně typ toho dražšího Tamrona, teď už je dobře. Je to tenhle http://www.megapixel.cz/tamron-sp-af-70 ... d-pro-sony
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bubulina 1. 10. 2012 13:32

A co si myslíš o té mé sigmě? má taky 70-300. U tamronu se trochu bojím nižší "životnosti", je komplet plastový, zas bude lehčí do ruky, to jo. Ale už mi odešel jeden setový, co byl z plastu, tak jsme radši pořídili sigmu s kovovým bajonetem. Klidně i o ty 2000 připlatím.
Bubulina
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 1. 10. 2012 13:36

Tamrony mají kovový bajonet.

Ty Sigmy jsou dvě, jedna bez APO, ta nestojí za nic, druhá s APO, o tisícovku dražší, ta je o chlup lepší a do 150-200 mm má možná lepší obraz, než ten můj levný Tamron. Nad 200 mm se to obrací.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod reign 1. 10. 2012 13:36

nejrozumnější volba na alpha bajonet je bazarový Big Beercan http://paladix.cz/bazar/index.php?badt= ... &wq=&uid=0
případně Beercan http://paladix.cz/bazar/index.php?adid=214801
Naposledy upravil reign dne 1. 10. 2012 13:39, celkově upraveno 1
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bubulina 1. 10. 2012 13:39

APO? k čemu je to dobré? díky za trpělivost :)
Bubulina
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 1. 10. 2012 13:42

Obávám se, že na těchhle inzerátech to není big beercan.

-- 1. 10. 2012 13:43 --

APO je člen s apochromatickým výbrusem, snižuje chromatickou vadu.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bubulina 1. 10. 2012 13:45

Pety, mockrát díky. Popřemýšlím ještě o tom, ale už mám mnohem jasněji
Bubulina
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tex086 1. 10. 2012 14:19

tak čtu tuhle diskusi a prostě mi to nedá, abych nereagoval. Chudák paní (či slečna), zřejmě s fotografováním začíná a má v tom trochu zmatek. Tak já se přidám s radou, aby ho měla ještě větší:) Pokud do toho chce vrazit 10000 Kč, doporučuji koupit Tamron 90/2.8 pro Sony. Do ZOO skoro ideální (rada, že ohnisko 200 je krátký mě teda dostala), na portréty dětí ideální a makro na motýlky jako lusk. Sigmu 70-300 mám a je to jeden z nejhorších objektivů, co jsem zažil, předpokládám, že Tamron 70-300 bude podobný. Rád bych jí sdělil, že pokud Sigma 70-300 má napsáno na objektivu MACRO o žádný makro objektiv se ve skutečnosti nejedná, je to jen jejich oblíbený marketingový tah. Zřejmě jsem s tímto názorem sám, ale na má slova dojde:). Přeji paní či slečně uvážlivý výběr a spousty hezkých fotek.
tex086
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 1. 10. 2012 14:23

Tamron 70-300 je výborný
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bubulina 1. 10. 2012 14:28

Hmm, Texi, díky za názor. Můj muž právě lobuje za tu sigmu. Co je na ní podle vás tak hroznýho? jinak portréty dětí dělám současným objektivem a jsem spokojená, spíš mi jde o to přiblížení, když běhají po louce a já jsem líná za nima dobíhat.
Mrknu na ten tamron od vás...
Bubulina
Návštěvník

Další stránka