Sigma 17-70 DC OS HSM

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Doktor750 5. 9. 2012 19:04

Zdravím
Mám C450 a seťák 18-55 IS a uvažuji o změně.Zajímalo by mě jestli to je velký rozdíl vůči seťáku,který okamžitě uvidím.
Mám to většinou na focení přírody,nějaký ty památky,bude rodina.Fotky neupravuju.
Nemám to na publikaci,spíše pro radost.
Popřípadě co by jste doporučili.
Díky
Doktor750
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oldbas 5. 9. 2012 21:42

Obrazově si moc nepolepšíš. Kromě konstrukce je seťák od canonu 18-55 is II perfektní sklo v běžné světelnosti.
Pokud Sigmu nezacloníš alespoň o 2clony, je to bída. Konstrukce je ale jiné kafe.
Raději bych volil Tamron 17-50/2,8. Raději starší verzi bez stabilizace. Je ostřejší na plnou díru. Nebo si připlatit a vzít canon 15-85. Jsem z něj nadšený, suprovej rozsah. Jen mi občas vadí světelnost a velká vinětice při 15mm od plné díry do clony 5,6.
Jo a bez použití gripu se to s 450kou drží dost blbě. Přepadává to dopředu, přeci jenom objektiv něco váží, ne jako plastovej seťák.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kentus 5. 9. 2012 22:08

Taky bych řekl, že si obrazovou kvalitou nepolepšíš. Pouze světelností. Za stejnou cenu můžeš mít o kus lepší Tamron 17-50 mm bez VC.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Doktor750 6. 9. 2012 07:35

Nemám is II ale první generaci.
A za druhé,občas ten rozsah chybí i teď.Takže cokoliv víc než 55 bych přivítal.
A canona jsem předem zavrhnul kvůli svetelnosti.
A co jsem se tak dočetl,Tamron je spíše pomalejší.Rychlost bych ocenil..
Doktor750
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milav 11. 9. 2012 18:45

S Canonem zkušenost nemám, ale používám zmíněnou Sigmu na Sony A35 a jsem s ní maximálně spokojený - myslím, že v porovnání cena/kvalita patří mezi nejlepší na trhu. Tamrona 17-50/2.8 jsem měl a rád jsem se ho zbavil - dost trpěl na chyby ostření (FF/BF), zoufale pomalu a hlučně ostřil a navíc měl dost studené barvy. Sigma oproti tomu má teplejší barvy, ostří výborně, rychle a tiše a má vynikající stabilizátor, kvalita zpracování je také výborná. Já ho doporučuji. Testy uživatelů (Sony) jsou tady - a vychází výborně (to asi o něčem svědčí):
http://www.dyxum.com/lenses/Sigma-17-70 ... ns552.html
Jestli Ti mohu poradit, se svým seťákem si zajdi do prodejny, kde sigmu mají, ve slušném obchodě Tě nechají Sigmu vyzkoušet (zkus i něco s textem) to samé nafoť seťákem a doma si výsledky porovnej - to je nejspolehlivější test. Já mám dobré zkušenosti s AAronem v Ječné v Praze, tam je i možnost si po složení ceny objektivu na víkend objektiv půjčit. Pokud ho vrátíš nepoškozený v orig obalu a nebudeš ho chtít, počítají si podle ceny objektivu cca 300-600 za půjčení na víkend - než koupit zajíce v pytli, určitě se to vyplatí.
Sony Alpha A35, Sony 18-55 SAM II, Sigma 17-70 DC OS HSM, Sigma 70-300 DG OS, Minolta 50/2.8 Macro, Sony HVL-F42AM, Vanguard Alta+ 233AP
milav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 11. 9. 2012 19:15

Pokud chceš větší rozsah, rychlost i kresbu tak moc na výběr nemáš. Sigma 17-70

Ber ale na vědomí že v každé disciplíně je lepší jen o kousek.
_DAVE_
Návštěvník