pomoc pri vybere objektivu

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod hayes11 29. 5. 2012 22:28

zdravim vsetkych,
chcem sa na vas obratit s prosbou o pomoc pri vybere objektivu....
hladam si vhodny objektiv ktory by sa dal vyuzit na portrety ludi(sem tam raz za storokov svatba), priroda viac menej vyrezy z krajiniek, a nech je to take universalnejisie sklo....

rozhodujem sa medzi sigma 70-200mm f2.8
a potom som uvazoval o canon 85mm, ale tam mi vadi prilis velka minimalna zaostrovacia vzdialenost, uvazoval som aj o 100mm macre, ...daju sa tam aj portrety aj makro aj ine zanre....universalnejisie zatial nepotrebujem nejako vystacuje tamron 17-50f2.8 ktory mam,....

ktory podla vas by bolo vhodne mat......
respektive ci z ta sigmou by sa dali fotit aj portrety "na urovni" alebo radsej zobrat tu 85 alebo 100macro......vdaka za odpoved
hayes11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 29. 5. 2012 22:51

Sigma absolutně nesnese na krátké zaostřovací vzdálenosti (a zejména na dlouhé ohniskové vzdálenosti) srovnání třeba s Tamronem 70-200 natož s pevným ohniskem. Takže asi tak. Jo, Sigma bude dost univerzální, ale výsledky nikdy nebudou jako z pevného ohniska, s tím je potřeba počítat.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod honcka 29. 5. 2012 23:15

proc nechces tamrona 70-200, jediny kde vede sigma je rychlost ostreni?
JVC DLA-X30
Sonos Playbar
honcka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 29. 5. 2012 23:26

Ve zpracování, stativové patce, rychlosti ostření(a to podstatně) vede Sigma o sáhy. Opticky jsou rozdíly na velké vzdálenosti (3m+) poměrně malé(ve prospěch Tamronu-až na 135mm). Na blízko(pod 2m) jsou opticky váhy na straně Tamronu o několik tříd. Sigma trpí na CA,což Tamron ne.
Měl jsem oba, protože jsem se nemohl rozhodnout z testů.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod honcka 30. 5. 2012 08:32

Je taky dobry dodat, ze tamron vede na cele care cenou, 11k rozdil neni malo.

BTW ohledne toho zpracovani toho Tamronu, je fakt spatny? Co jsem cetl ruzny testy, tak si nikdo na to nestezoval
JVC DLA-X30
Sonos Playbar
honcka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hayes11 30. 5. 2012 08:55

tamron som do uvahy nebral, tam sa skor bojim ostrenia,
ten jeden tamron 17-50 co doma mam, ostri dobre ale on sa vie sem tam uplne zpliest pri ostreni a zahlasi zaostrene a zaostrene neni takze neviem....

teda s takym canon alebo tamronom macro..ako je to s fotenim portretov pripadne ludi v zmysle cele postavy.....stale kukam po nete a nejako sa neviem rozhodnut...testy ma az tak nezeru..skor konkretne fotografie a situacie....
hayes11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 30. 5. 2012 09:11

honcka: Je pravda, že jsem neuvedl, že se bavím o verzi Macro II. Tam je rozdíl ceny zanedbatelný. Nenapadlo by mě porovnávat OS verzi s Tamronem.

hayes11: Rozdíl ve zpracování je teda pořádný. Tamron je plast všude, kam se podíváš až na bajonet teda. Sigma je celá ze slitiny hliníku. Výhoda je teda váha Tamronu. Ale tahat se půl dne s takle těžkýma sklama je pořádná chuťovka.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyKravic 30. 5. 2012 10:42

Mám skoro rok Sigmu 70-200 II Macro (bez stabilizace) a jsem s ní naprosto spokojený. Je to supr univerzál na sport a i ty portréty, sice je fakt těžká, ale kvalita zpracování je za ty prachy supr, není z ni cítit pocit plastu. Asi na častější chození a portréty bude lepší mít nějaké pevné sklo jako třeba Canon 85 f1.8 nebo 100 f2, protože Sigmu beru jen, když opravdu vím, že jí využiju, jinak raději šetřím záda ;)

Tady jeden "potrét" z mého víkendového focení http://lh3.googleusercontent.com/-dlIx6 ... 8/IMG_5430

P.S. Fotím s ní na Canonu 500D, což už je stařík zralý na upgrade...
lennyKravic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ggrand 30. 5. 2012 10:52

Ukázkový příklad, proč jsem Sigmu nakonec prodal :D Nevím, jestli je to rukama nebo za to může objektiv, ale ostré rameno oproti mázlému obličeji bije do očí až hrůza.
Edit: jo a pozor, Macro II mi kolem ohniska 180mm párkrát udělala pěkně hnusný bokeh, kterého jsem s Tamronem nebyl schopný docílit.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyKravic 30. 5. 2012 12:24

To bude spíš rukama, že jsem minul v rychlosti obličej. Jinak totiž s front focusem problém nemám.
lennyKravic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hayes11 30. 5. 2012 13:01

no a ked pozeram teraz aj na fotografie na stranke http://www.pixel-peeper.com/lenses/canon/ ku canon 100mm f2.8 ake su snom skusenosti, co do praktickeho pouzitia fotografi: portret, vsehochut, priroda....
dakujem za odpovede:)
hayes11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hayes11 4. 6. 2012 10:45

trocha este ozivim tuto temu

tak uz som to zuzil na dva objektivy a nejako sa rozhodujem medzi
canon 85mm/f1.8
canon 100mm f2.8 macro

sem tam portret, sem tam vyrez krajinky,
raz za polroka rok svatba pre kamarata nejakeho....:)
hayes11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kentus 4. 6. 2012 12:25

Pokud nepotřebuješ makro, tak je to jasné, běž do 85mm.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Poltergeist 4. 6. 2012 13:54

no portréty, sem tam svatby a krajinu by stačil Tamron 28-75 - alespoň já to na to používám,
objektivy 70-200 f2.8 nebo 24-70 je rovněž použitelný, pevný sklo taky, pak bude výběr asi otázka peněz a univerzálnosti - proto u mě vyhrál Tamron 28-75
Poltergeist
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ggrand 4. 6. 2012 14:02

Stačí porovnat bokeh nebo kontrast a ostrost Tamronu 28-75 s Canony 85,100 a jakákoliv univerzálnost je naprosto vedlejší.
Osobně bych šel do 100makra. 85 mi přijde, že bez clonění trpí dost na barevné vady a 85cm MFD může být omezující.
ggrand
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků