Prosba o radu s výběrem obj. k D7000

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod zower 27. 5. 2012 11:02

Zdravím, rozhoduji se pro koupi své první DSLR a volba nejspíš padne na D7000, myslel jsem že mám jasno i v objektivu, 18-105mm set, ale co tak čtu, víc a víc lidí se shoduje na tom, že není nad pevné ohniska, které se liší podle toho co dotyčný chce fotit, proto se radši obracím na vás a doufám že mi někdo bude schopný a ochotný pomoci s výběrem.

Druhy fotografií co plánuji dělat, bude hodně, baví mě fotit makro, sport, krajinu, ale beru si foťák s sebou prakticky všude, baví mě fotit i portréty.

Proto bych se rád zeptal, jestli má smysl brát fotoaparát v setu s 18-105mm nebo rovnou pokukovat po pevných ohniskách, typu Nikkor 35mm/50mm (1,8)-portréty...Tamron 90/Sigma 105mm (2,8)-makro a na sport a krajinu vůbec netuším co vybrat, ani nevím jestli výše vypsané objektivy jsou ty správné, je to čistě to co sem vyčetl s diskuzí, že by mohlo být na tento druh fotek dobré. Nejlepší by byl objektiv který by mi pokryl dvě odvětví najednou (portréty/krajina atd.), pokud něco takového je.

Za jakékoliv reakce předem díky.
zower
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janfran 27. 5. 2012 11:38

Pokud nemáš jasnou představu o tom, co a jak chceš fotit, bude 18-105 mnohem jistějším řešením. Při jeho používání získáš potřebné zkušenosti, na základě kterých už si budeš schopen pevné objektivy vybrat. Vzhledem k bazarovým cenám 18-105 na tom ve výsledku ještě ušetříš, protože se pak při nákupu pevných skel vyhneš zbytečným přehmatům.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kentus 27. 5. 2012 11:52

Krajinky - Tokina 11-16mm f/2.8 AT-X Pro DX
Portréty a makro - Tamron 90mm f/2.8, pokud chceš ještě menší hloubku ostrosti, tak k tomu přihoď aspoň Nikkor 85mm f/1.8
Sport - Nikkor 70-200mm VR II (za 50 tisíc, krása, co?), případně ještě podstatně levnější Tamron 70-200mm, ale ten nemá tak dobrý AF
No, takže vidíš, že kdybys chtěl pokrýt všechno kvalitně, tak do toho musíš navalit spoustu peněz. Tím pádem je nejlepší buďto koupit 18-105mm a rozhodnout se co chceš fotit nebo si rovnou vybrat jednu z těch věcí a koupit nejvhodnější objektiv a další postupně dokupovat. Jo a ještě rada - pokud budeš fotit hlavně sport, tak jdi spíše do Canonu, mají zatraceně levnější teleobjektivy a všechny s rychlým USM ostřením - Canon 70-200mm f/4L USM stojí pod 16 tisíc, přitom na stejných clonách je na tom úplně stejně jako ten Nikkor za 56.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 27. 5. 2012 12:35

zower - No hlavně jsi neřekl kolik na to máš, takže se tady kentus trochu rozjel, ale nevím jestli pomohl.
18 - 105 si rozhodně vem, a k němu pro začátek třeba 50 1.8, a později dejme tomu Tamrona 90 na makra.

Pokud bys měl pouze pevná skla, tak jestli nefotíš uzký počet motivů, budeš neustále měnit skla.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honzinulanek 27. 5. 2012 12:59

ber 18-105 pro začátek
honzinulanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 27. 5. 2012 14:23

Kentusi, ty zase perlis. Na portret a makro mu das tipy na levna skla, ale na sport ho odkazes na profi tridu. Proc??? Na sport muze vybirat zrovna tak z levnejsich skel, pripominam Nikkor 70-300 VR, ano ten objektiv, ke kteremu ses po predlozeni fotek uz nedokazal vyjadrit :) Pripadne o neco malo levnejsi Tamron 70-300 VC take udela jiste plno prace tykajici se sportu.
Co se Canonu a jeho skel tyce, tak zrovna vcera jsem fotil volejbal a kamos tam fotil s Canonem 70-200/2.8 L USM (bez IS) a "nadaval", jak mu to na 550D ostri pomalu. Takze to neni jen o skle...

"přitom na stejných clonách je na tom úplně stejně jako ten Nikkor za 56."

Tohle je samozrejme blabol, Nikkor zaclonenej na f4 strci Canon hrave do kapsy.

Fotak urcite ma smysl brat v setu s objektivem 18-105, uz kvuli tomu sirokemu ohnisku, ktere se zuzitkuje napriklad prave na tu krajinu.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kentus 27. 5. 2012 15:05

Já jsem se nevyjadřoval, protože to s tebou prostě nemá smysl. Ty si tady budeš pořád mlét to svoje, ať už ti tady libovolný počet lidí předloží sebelepší důkaz.
player píše:Tohle je samozrejme blabol, Nikkor zaclonenej na f4 strci Canon hrave do kapsy.

Důkaz? Já jsem teda viděl na photozone něco jiného. Tebe prostě neskutečně žere, že Canon má něco dobrého za slušné peníze a ty se musíš spokojit s Nikkorem 70-300mm s ubohou světelností.
player píše:Na portret a makro mu das tipy na levna skla, ale na sport ho odkazes na profi tridu.

Tamron 90mm je sice levné sklo, ale snad kromě toho, že nemá utěsnění, nevidím jediný důvod, proč by nemohlo být považováno za profi.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod daikatana_ 27. 5. 2012 15:17

kentus píše:Jo a ještě rada - pokud budeš fotit hlavně sport, tak jdi spíše do Canonu, mají zatraceně levnější teleobjektivy a všechny s rychlým USM ostřením - Canon 70-200mm f/4L USM stojí pod 16 tisíc, přitom na stejných clonách je na tom úplně stejně jako ten Nikkor za 56.


No tak Canon má zatraceně dražší teleobjektivy... Navíc nikon má obecně lepší a přesnější autofocus.

kentus píše:Tamron 90mm je sice levné sklo, ale snad kromě toho, že nemá utěsnění, nevidím jediný důvod, proč by nemohlo být považováno za profi.


Důvod? Optická kvalita?



zower: napiš, kolik máš na objektivy peněz
Naposledy upravil daikatana_ dne 27. 5. 2012 15:49, celkově upraveno 1
https://www.foto-pro.cz
https://www.karlsitretro.com
https://www.youtube.com/channel/UC8W-uMYsZewyFiKl4WrxcXQ
daikatana_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 27. 5. 2012 15:31

Já bych s pevnými skly chvilku počkal, osobně bych preferoval kombinaci 35 a 85, ale jsou lidi, kterým víc sedne jiná sestava. A taky je tu možnost, že si vystačíš s dokoupením již zmiňovaného Nikkoru 70-300 nebo o něco levnější alternativy od Tamronu. Prostě, praxí se najdeš a jasněji si určíš, co potřebuješ a co budou vyhozené prachy. Doporučuji na toto téma návštěvu diskusního fóra nikonclubu.cz hlavně kvůli absenci doporučení Canon skel na D7000 a jiných nesmyslů...
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 27. 5. 2012 16:22

Důvod? Optická kvalita?


No já nevím, ale Tamron 90 na tom není opticky vůbec špatně. :-)
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kentus 27. 5. 2012 16:23

reign píše:Doporučuji na toto téma návštěvu diskusního fóra nikonclubu.cz hlavně kvůli absenci doporučení Canon skel na D7000 a jiných nesmyslů...

Ano, doporuč mu naprosto "nezávislé" fórum, kde ho všichni spolehlivě přesvědčí, jak je Nikon ve všem nejlepší.
Rozhodně mu doporučovat skla od Canonu není nesmysl, protože kdybys dobře četl, tak on ještě tu D7000 NEMÁ. A objektivy dělají při výběru systému 90%.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zower 27. 5. 2012 16:42

Dík moc všem! Takže doporučujete vesměs všichni na začátek ten seťák vzít, dobrá. Ano, nikon ještě nemám, do teď jsem fotil s Canonem 30D který máme doma, k němu 75-300mm USM IS 4-5.6 / 18-55mm a 20-35mm a fotí pěkně, akorát bych uvítal vyšší iso trošku, nebo blesk dokoupit, jinak jsem s ním spokojený. Pro nikon jsem se rozhodoval právě kvůli všem možným testům co jsem zkouknul/přečetl a konkurent D7000 od canonu mi přijde tak možná 7D a tam je cenově tělo dražší než nikon se seťákem... Peněz bych do toho chtěl dát řekněme 40 tisíc úplný strop. Ale samozřejmě čím méně tím lépe, chci vzít vážně jen to co využiju, takže jestli radíte koupit 18-105mm a zkusit co přesně bude moje foto zaměření a pak vybírat dál, dobře.
zower
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod player 27. 5. 2012 17:53

kentus píše:Já jsem se nevyjadřoval, protože to s tebou prostě nemá smysl. Ty si tady budeš pořád mlét to svoje, ať už ti tady libovolný počet lidí předloží sebelepší důkaz.
player píše:Tohle je samozrejme blabol, Nikkor zaclonenej na f4 strci Canon hrave do kapsy.

Důkaz? Já jsem teda viděl na photozone něco jiného. Tebe prostě neskutečně žere, že Canon má něco dobrého za slušné peníze a ty se musíš spokojit s Nikkorem 70-300mm s ubohou světelností.
player píše:Na portret a makro mu das tipy na levna skla, ale na sport ho odkazes na profi tridu.

Tamron 90mm je sice levné sklo, ale snad kromě toho, že nemá utěsnění, nevidím jediný důvod, proč by nemohlo být považováno za profi.


1. ty si zadny dukaz nepredlozil, pises tu jen sve domnenky, ja jsem dodal fotky a duvod, proc si se k nim nevyjadril, kdyz popiraji tva tvrzeni, je nadslunce jasny.
2. jiz drive se ukazalo, ze mas nejaky jiny zrak a nebo ti dela matematika problem, cili me to vubec neprekvapuje, ze vidis veci jinak, nez jak namerene jsou:
Obrázek'
A to se jedna o prvni verzi Nikkoru, druha je na tom opticky jeste lepe!
3. tohle nepotrebuje delsi komentar, opet evidentne kecas o necem, co prakticky neznas. Nebo ze bych se mylil a ty si vlastnikem Tamronu 90? Ja s nim fotil dva roky. Nyni vlastnim Nikkor 105 VR. Vypisovani rozdilu, proc druhy si zaslouzi oznaceni profi a prvni ne, je v tvem pripade hazenim hrachu o zed.

A objektivy dělají při výběru systému 90%.

A tvym argumentem pro dokopurceni K-r pred D3100 bylo, ze na Pentax muzes nasadit hromadu starejch sunek :tleskani :D

zower : 30D neni vubec spatnej fotak, ergonomicky o neco lepsi jak D7000, na to pozor. Jestli touzis po vyssi citlivosti, mozna bych se na to podival z jine stranky. Co takhle k tomu 30D poridit svetelna skla? Za tech 40tis. co navrhujes jako investici do D7000 by se nejedno kvalitni svetelne sklo naslo. Napriklad Canon 70-200/2.8 L USM bez stabilizace. Ten stoji zhruba 30k. Da se pouzit krome sportu i na portret a kdyz bys k nemu prikoupil predsadku Raynox, tak z nej udelas i slusnej makroobjektiv. A nemusis menit znacku a zvykat si na dosti odlisne ovladani ;)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 27. 5. 2012 17:58

kentus: zadání bylo k Nikonu a nebyla v něm zmínka o specializaci na sport, tvé rady tímhle směrem jsou naprosto zavádějící protože v nich chybí přiznání faktu, že to je jediný segment kde má Canon co nabídnout. Na nikonclubu se dočte něco o skutečné praxi a ne výlevy člověka, který má z Nikonu kopřivku.

-- 27. 5. 2012 19:00 --

jinak, když jde o vyšší ISO, uvažoval bych spíš o bazarové D700
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod daikatana_ 27. 5. 2012 18:09

reign píše:jinak, když jde o vyšší ISO, uvažoval bych spíš o bazarové D700



I když máš částečně pravdu, tak po koupi i bazarové D700 mu pak zbyde tak na 50/1.8 :) I když zase na druhou stranu je to super foťák a super sklo a dle mého se 50ka hodí na většinu věcí, jen je potřeba si zvyknout na to, že se musí běhat, když chybí zoom.
https://www.foto-pro.cz
https://www.karlsitretro.com
https://www.youtube.com/channel/UC8W-uMYsZewyFiKl4WrxcXQ
daikatana_
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků