Close-up čočka pro Nikon 18-55mm f/3.5G AF-S DX VR

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod LukynB 29. 2. 2012 16:52

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, zda je možno použít k objektivu Nikon 18-55mm f/3.5G AF-S DX VR předsádku pro makro, příp. jakou použít, aby zvětšení bylo co největší a výsledná fotografie byla s minimem vad... O použití předsádky na makro uvažuji, jelikož jsem ještě student a koupě makroobjektivu by byla pro mě velká finanční zátěž. Jelikož jsem začátečník, tak se v problematice moc neorientuji, z informací na internetu moc moudrý nejsem a zde na fóru se mi na tuto tématiku nepodařilo nic najít, proto prosím o radu.
Předem děkuji za všechny odpovědi.
LukynB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ivaneck 29. 2. 2012 18:03

pokud jsi schopen ostrit a clonit rucne, stalo by za zkousku vyzkouset reverzni nasazeni objektivu - pridela se pres redukci za filtrovy zavit misto bajonetu. A na sirokem ohnisku dosahnes velkeho zvetseni 3:1
ivaneck
Návštěvník

Odeslat příspěvekod golem2 29. 2. 2012 18:45

Doporučiť začiatočníkovi v obore makro reverzné nasadenie objektívu nie je dobrý nápad, ako začať s makrom. Každý kto začína si kúpi predsádky, alebo medzikrúžky. Dosť sa tu píše o Raynox 150, ale keby si trochu našetril, tak dostaneš v sekáči makro objektív, čo je myslím najlepšia varianta makro výbavy.
Stačí napísať do googla a máš more informácii o makro fotografii napr: http://www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/m ... -na-makro/
Canon 6D, 17-40, 24-105,70-200/2,8,100/2,8 IS,
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 29. 2. 2012 19:27

LukynB - "profíci" na makro asi mávnou rukou, ale dost možná jsem tady Raynoxe "protlačil" já na základě jednoho celkem zajímavého článku.

Ano, Raynox je dobrý pro nenáročné (avšak velmi výkonné) makro. Nepřicházíš o světelnost, AF, aplikace je okamžitá, použitelné na jakýkoli sklo do 67mm. Navíc to není jen "lupa", ale je je to soustava tří skel.

Problém je v objektivu. Čočky zvětšují přímo úměrně s ohniskem - to znamená má to cenu od 100mm výše. Na 18-55 opravdu skoro nepoznáš rozdíl.

Pokud máš zájem o více praktických informací tak klidně SZ nebo přímo v threadu Raynoxe.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LukynB 29. 2. 2012 19:34

Tak nějak jsem tušil, že problém bude v objektivu :-D No tak to asi začnu šetřit přímo na objektiv, nic jinýho mi ani nezbývá :-D Mockrát dík za rady ;)
LukynB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 29. 2. 2012 20:12

Pokud bys měl tele nebo alespoň 18-105 VR, máš vyhráno. :)
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ivaneck 29. 2. 2012 20:55

jde o to, ze pokud si to chce vyzkouset, je to ta nejlevnejsi varianta, v extremni variante, kdy si objektiv pridrzi rukou, to muze vyzkouset uplne zadarmo a ziska predstavu, co a jak se da fotit
ivaneck
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků