Je koupě Tamron SP 17-50 mm F 2,8 XR Di II VC dobrá volba?

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 16. 2. 2012 14:48

17-50/2.8 VC II jsem měl přes rok (na C50D) a kromě pomalého ostření (na sport) to bylo fajn ostré sklo za pefektní ceny. S FF/BF jsem se nesetkal ani u sebe ani u těch co měli známý... Záleží, co budeš fotit, ale mě se stabilizítor hodil - hlavně, když člověk fotil v situacích, kdy nemohl tělo pořádně držet.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod player 16. 2. 2012 17:44

OceanBoy píše:Ale to je vlastnost většiny objektivů se světelností 2.8 a nižší, že je pro kvalitnější kresbu přiclonit.


Ja bych dodal na vetsinu levnych objektivu. Profesionalni skla, alespon co se Nikonu tyce, treba clonit pro vybornou kresbu vubec neni treba. Tady jsem udelal srovnani zminovaneho Tamronu s Nikkorem 17-55/2.8:
http://www.youtube.com/watch?v=_ESr7ld6dSQ
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DUDISKO 16. 2. 2012 18:10

:)
aj cena je dosť na porovnanie
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 16. 2. 2012 18:19

Cena je sice 3x Tamron, ale kdo chce kvalitu minimalne na urovni pevneho skla (v rozsahu 17-40mm), tak si holt priplati. V pripade Nikkoru je cena naprosto opravnena.
Jinak sam vlastnim puvodni verzi Tamronu (tj. bez ostreni a bez stabilizace) a za ten peniz co stoji, zejmena bazarovy, se tomu da tezko neco vytknout.
Obrázek
A krome bezneho vyuziti jej lze pouzit i reverzne jako makroobjektiv se zvetsenim cca 3:1 az 6:1!
Obrázek
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozenka 16. 2. 2012 18:39

No tak Nikkor 17-55/2.8 to je sklo bez kompromisů k opravdový dokonalosti mu snad už jen schází stabilizace. Nezlobil bych se kdyby se prodával v ceně Tamrona :-)
DSLR - Nikon D90
kozenka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ggrand 16. 2. 2012 19:58

Ještě jsem neslyšel o problémech s FF/BF u VC verze. Ani můj objektiv neměl problém, stará verze bez vc a motorku af ano.
Můžeš vybírat jak chceš, ale můžeš z toho klobouku vytáhnout kus, který bude opticky jiný než tady říkáme. To bohužel platí i o Nikkoru.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozenka 16. 2. 2012 21:01

Risknu to a v úterý kupuju VC verzi.
DSLR - Nikon D90
kozenka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomash. 16. 2. 2012 23:59

Tak dej potom vědět, jsem na Tamrona taky dost zvědavý. Je kolem něj takový humbuk, že se v diskuzích nikdo nevyzná. V zásadě se ale všichni shodnou, že v dané cenové relaci nemá konkurenci. A potom ta mlha jestli s VC nebo bez :shock: V tom aby se jeden vyznal. Jaká verze je tedy rychlejší v kombinaci s D7000?!? Pomůžu si oproti 18-105?!? 100 lidí, 100 názorů...

Je tu ještě PLAYER??? To makro s reverzním objektivem je super! Jen bych se chtěl zeptat pomocí které redukce jsi ho upevnil a jak pracuješ s clonou?!? (po vypnutí foťáku zůstává clona v aktuální pozici, nebo ce vrací do 2.8???) To je dotazů, co? A ještě jsem četl, že sis stěžoval na pomalost autofokusu u D7000 (ikdyž jsi ho před tím vynášel do nebes...) Tak jak to je? Budu rád, když mi odpovíš, Tomash.
Tomash.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 17. 2. 2012 00:25

Dovolím si odpovědět za plejra.
Rychlost af:
1) bez vc,bez vestavěného motorku 2)VC 3)bez VC,s vestavěným motorkem.
Volba 1 je oproti 18-105 velmi velmi znatelná. Volba 2-objektiv ostří stejně rychle, ale tamron začne ostřit dřív, takže zaostří rychleji.
Objektiv se nasadí na redukci přes závit na filtry(najdi si na ebayi reverse nikon a velikost filtru a vyskočí to na tebe). Clona se ovládá prstem/aretace třeba párátkem.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomash. 17. 2. 2012 01:58

Díky za odpověď. Teď jsem se díval na Tamrona a ten bez VC a bez motorku je asi ta starší verze, která se už nová nedá koupit, že? Našel jsem http://www.megapixel.cz/tamron-sp-af-17-50-mm-f28-xr-di-ii-pro-nikon ale z poznámky, že je kompatibilní s D60 soudím, že to je ta nejpomalejší verze, čili bez VC s motokem. Je to tak? Jak přesně zní označení toho bez motorku?

Díky, Tomash.
Tomash.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 17. 2. 2012 16:52

Tomash. píše:Je tu ještě PLAYER??? To makro s reverzním objektivem je super! Jen bych se chtěl zeptat pomocí které redukce jsi ho upevnil a jak pracuješ s clonou?!? (po vypnutí foťáku zůstává clona v aktuální pozici, nebo ce vrací do 2.8???) To je dotazů, co? A ještě jsem četl, že sis stěžoval na pomalost autofokusu u D7000 (ikdyž jsi ho před tím vynášel do nebes...) Tak jak to je? Budu rád, když mi odpovíš, Tomash.


Ja jsem si tu redukci co popsal ggrand vyrobil sam, jedna cast se zavitem je z UV filtru a druha cast je vyrizla krytka bajonetu. Zbytek samodomo vyroba, abych to mel i s drzakem difuzeru. Clonu aretuju sirkama :)
Obrázek
Obrázek

Na pomalost AF jsem si u D7000 nikdy nestezoval, stezoval jsem si na problemy s back focusem. A s timto Tamronem to nijak neosuvisi, muj kus ostri na telech D50/D90/D700 rychle a presne.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomash. 17. 2. 2012 19:26

to player: máš pravdu, bylo to ve vlákně, kde se probírala pomalost Tamronu, tak jsem si to spletl. http://forum.digiarena.e15.cz/viewtopic.php?f=213&t=1160535&p=8650819#p8650819 Kruciš, ale taková zásadní chyba u D7000? O tom jsem (pokud se nejednalo o video) u D7000 ještě neslyšel. Reklamac nepomohla? Všude slyším chválu a teď tohle... No jo, ale co potom vybrat? 60D jsem už pustil z mysli a domníval se, že až Nikon obnoví dodávky bude jasno. FF nechci, nemám na to peníze...
Tomash.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 17. 2. 2012 20:32

V Ceskem Nikon servisu pracuje banda neschopnych *****. Zcenzuroval jsem si to sam. Jako perlickou na zaver mych tahanic ohledne naprosto do oci bijiciho back focusu se servisem bylo, kdyz mi znehodnotili fungl novej Nikkor 105 micro VR, respektive pry to zasvinil (enormni mnozstvi prachu uvnitr objektivu) servis v nemecku (kam jej naprosto bezduvodne poslali na kontrolu) a oni jsou v tom nevinne, ovsem ta drzost technika mi to vratit se slovy, ze "to na fotkach nebude videt", to uz bylo na me proste prilis.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ggrand 17. 2. 2012 21:14

player: jakou to má všechno dohru? Asi bych jim tam zaprášený objektiv nechal.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 18. 2. 2012 01:51

Reditel se mi omluvil a prodejce mi vratil penize. Objektiv jsem samozrejme odmitl prevzit.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků