Je koupě Tamron SP 17-50 mm F 2,8 XR Di II VC dobrá volba?

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kozenka 15. 2. 2012 15:47

Zdravím všechny a rovnou k věci. Obracím se na vás o pomoc a radu ohledně koupě objektivu a správnosti jeho výběru. Vlastním Nikona D90 se seťákem 18-105 VR tedy takovou základní klasiku se kterou začíná hodně lidí. Už by to chtělo se trošku pohnout z místa a tak jsem se začal poohlížet po objektivech a padl mi do oka tento Tamron SP 17-50 mm F 2,8 XR Di II VC. Hodně mě zaujala zamozřejmě světelnost a stabilizace v téhle cenové relaci je v podstatě jediný. K němu bych koupil někdy v létě Tamron SP AF 70-300mm VC. Myslíte, že je to dobrá volba a kombinace? Pomohl bych si? Taky mě zajímá jak je na tom Tamron 17-50 s rychlostí a přesností ostření, zda je alespon na úrovni Nikkora 18-105 VR, která mi zatim dostačuje. Co se týče ostrosti očekávám, aby byl na přibližně stejný úrovni. Fotim převážně krajiny, portréty, zvířata např. psy v pohybu a občas zavítám na nějakou slavnost v horších světelnejch podmínkách. Potřeboval bych tedy objektiv do horších světelnejch podmínek, více si hrát s HO a alespon srovnatelnym ostřením jaký má 18-105 VR když to shrnu.
DSLR - Nikon D90
kozenka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ivaneck 15. 2. 2012 16:23

Rozhodoval jsem se nad timto objektivem taky, nakonec jsem poridil verzi bez stabilizace. Podle testu na photozone.de, kde si muzes udelat prime srovnani optikeho vykonu, mi vysel jako lepsi. Taky jsem na foru nasel popsanou vlastnost tamroni stabilizace na tomto skle, ze musis chvili pockat, nez se stabilizace uklidni, jinak mas rozmazanou fotku i na 1/250!, coz by se mi teda nelibilo.

A zasadni vec, jeste jsem toho s nim moc nenafotil, protoze na sirokem konci spatne ostri (na dlouhem dobre), tak pujde na servis.
ivaneck
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 15. 2. 2012 16:39

T17-50VC zaostří rychleji než 18-105. Už jsem to tu někde psal, měl jsem oboje. Měl jsem taky verzi bez stabilizace-dobrý na široké ohnisko, slabší na dlouhé. 17-50VC je přesně naopak, horší naširoko, lepší na dlouhé ohnisko+větší geometrické zkreslení,ale zase lepší stavba, pomalejší ostření a stabilizace. Všecko má své pro i proti.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozenka 15. 2. 2012 18:18

ivaneck: ta stabilizace mi příjde jako skvělá výhoda v kombinaci s vysokou světelností, ale docela si mě zarazil s tím, že tento objektiv se musí při stabilizaci uklidnit, aby nerozmazal fotku při 1/250...to si mě hodně zarazil.

Dá se to někým ještě potvrdit, že touto vadou trpí?

ggrand: jestli zaostří rychleji, tak to mě potěšilo, protože i s 18-105 jsem v podstatě spokojen co se týče ostření.
DSLR - Nikon D90
kozenka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 15. 2. 2012 18:45

no..
ja mám bez VC a stabilizácia na tých ohniskách je zbytočná..(podľa mňa)

udržíš v pohode a aj tak ísť pod 1/50 nemá zmysel.. ľudia sa hýbu a ak fotíš krajinu máš to na statíve.. takže stabilizácia je zbytočná

objektív je v pohode od 17 do cca 40 na clone 2,8.. na 50mm treba trochu pricloniť - stačí 3,2 a ok..
ale rád fotím na 2,8 v slabých podmienkach..
je to celkom otré:

ale mám canon.. ale malo by to byť to isté..
ostrenie 9/10 teda nie 100% ale pohodka..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 15. 2. 2012 19:23

kozenka:

V danej cene nezozenies nic lepsie. Sam ho mam (bez VC) a som velmi spokojny. Mal som 18-105 a rychlost ostrenia je +- rovnaka, akurat, ze sa otaca prstenec ostrenia, ale to ti bude "vadit" len chvilu... Osobne by som radil verziu bez VC - pokial nefotis v kluboch atd., na tomto ohnisku sa bez nej vpohode da a za usetrene peniaze kupis nieco ine :-)
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kelav 15. 2. 2012 20:32

Ještě když jsem používal zrcadlovky Nikon, tak jsem jako záklaďák používal Tamron 17-50 bez VC. Byl jsem s ním tak spokojený, že jsem si ho nechal i když jsem přecházel z D90 na D300.

Po přechodu na Canon pro mě Tamron byla jasná volba, nechal jsem se však zlákat verzí se stabilizací. Bohužel jsem měl se stabilizovanou verzí velmi špatné zkušenosti. Oba dva kusy trpěly nepřesným ostřením (front focus), čehož mě vždy zbavili v servisu. Přesto mi verze s VC dost nepřesně ostřily, zapnutá stabilizace to ještě zhoršila. Nakonec jsem byl rád, když jsem mohl koupit starší verzi bez stabilizace, se kterou jsem i na Canonu opět spokojen :-)

Jinak tady jsou fotky v plném rozlišení, vyfocené D300 + Tamron 17-50mm 2.8 DiII
Portrét:
http://uloz.to/xYqvp1h/portret-jpg

Krajina:
http://uloz.to/x6JDEft/krajina-jpg
Naposledy upravil kelav dne 15. 2. 2012 20:36, celkově upraveno 1
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 15. 2. 2012 20:33

Stabilizace se dycky hodí na jakémkoliv ohnisku.
Ohledně funkce stabilizátoru u Tamrona- chce to po namáčknutí vydržet tak půl vteřiny než se stabilizátor ustálí, což se často kryje se zaostřením. Toť vše. Myslím že i s Nikkorem, když foťíš zrovna době, kdy se zapne stabilizace, tak to nebude ono. U toho Tamronu je to přece jenom víc vidět. Jinak stabilizace byla stejně účinná jako na 18-105.
Ostří rychleji,tím jsem si jistý, protože jsem 18-105 měnil kvůli ostření. Ale stará verze bez stabilizátoru a bez vnitřního motorku ostří podstatně rychleji, ale na D300 nepřesně(můj kus na široko ostřil za, na delší ohnisko přesně).
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod OceanBoy 15. 2. 2012 20:41

Připojím se do diskuze. Vlastním už asi dva roky Sigmu 18-50 f/2.8 ex dc macro a nevím proč jsem se nechal zvyklat negativními recenzemi a soudil jsem objektiv jen podle článku někoho kdo měl chvíli na vyzkoušenou jeden kus (stejným způsobem tu získává "znalosti" i část uživatel, kteří potom radí). Pak jsem se rozhodl, že půjdu vyzkoušet Canon 17-40 L f/4 a Tamrona 17-50 f/2.8 Di II VC. Hele a no upřímně... oba sou mohutnější a na pohled kvalitnější. Originální objektiv té nej třídy 17-40 kreslí pěkně ale světelnost 4 je katastrofa... pokud nefotíš jen přírodu. No a ten Tamron já nevim mi k srdci nepřirosl... otáčí se na druhou stranu. Nakonec volím variantu zůstat u Sigmy protože si hodně let držela cenu, což je dobrej rys kvalitních objektivů... no a to že je tu tenhle objektiv zavrhován je podle mě důsledek jedné možná dvou ne úplně pozitivních recenzí. Chce to si vážně vyzkoušet v obchodě...
Hudební guru :)
OceanBoy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 15. 2. 2012 21:41

nikto sigmu nehaní..
alkurát viac ľudí má Tamrona bez VC a píšu svoje skúsenosti.
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod OceanBoy 15. 2. 2012 22:09

Víš, nemyslel jsem přímo v téhle diskuzi, ale spíš celkově na fóru ;-)
OceanBoy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 16. 2. 2012 10:55

Mě teď tenhle Tamron (bez VC) začal dělat to, že nezaostří - skáče pořád kolem toho "správného" bodu dopředu / dozadu / dopředu / dozadu. Respektive to občas dělal už dřív, pomohlo ho sundat a nandat znovu, teď nepomáhá ani to :-\ Jen když trochu přibrzdím ostřící prstenec rukou, aby neskočil o tolik, tak zaostří OK.

Dělá mi to v LV i při fázovém ostření, na dvou různých tělech, takže tělem to není.

Někde jsem četl, že pomáhá očistit kontakty, tak zkusím sehnat Kontaktol nebo něco takového, snad se to spraví.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MrHoubitch 16. 2. 2012 11:01

Tak má troška do mlýna: zmiňovanou Sigmu 18-50 mám asi rok na C 40D a 50D. Ve zkratce: na 2,8 je měkčí, než Tamron - a teď soudím mimo jiné i podle fotek postnutých tu. Ostření je obecně trochu pomalejší, vadilo mi to, když se osoby šly proti mě, já měl zhruba f4,0, byl problém je mít v DOF. Ale jinak to ostření taková trága není.
Teď se dívám po nějakém jiném záklaďáku a se světelností 2,8 jsou v podstatě možní jenom Tamron 17-50, nebo Canon 17-55. Canon je samozřejmě lepší, otázka je, jestli je lepší o tolik, aby za to stál rozdíl v ceně. Ale USM, stabilizace a asi i o trochu ostřejší kresba myslím rozhodly...

-- 16. 2. 2012 11:02 --

Jo a ještě k té Sigmě 18-50: pokud vyloženě nemusím, tak na 2,8 s ní radši nefotím a cloním tak na 4,0...
MrHoubitch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kozenka 16. 2. 2012 15:07

Docela jste mi dali brouka do hlavy. Objektiv s VC koukám neni úplně bezproblémový. At už díky neustálenosti VC, ale i trpící front/back focusem. Ted by mě zajímalo jak moc je velká pravděpodobnost, že koupim bezproblémovej kus :-/ hmm hmm no je tu možnost, že kdyby sklo dělalo s VC problémy lze ho vypnout, ale to by potom postrádalo smysl, navíc je dražší. Ale pořád mě to spíš táhne pro VC verzi. Jen si budu muset v prodejně ozkoušet ostření na mé D90.
DSLR - Nikon D90
kozenka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod OceanBoy 16. 2. 2012 15:26

Ale to je vlastnost většiny objektivů se světelností 2.8 a nižší, že je pro kvalitnější kresbu přiclonit. Dělám to i s oběma svými Tokinami 28-70 f/2.8 i 80-200 f/2.8 i s pevnou canon 50 f/1.8.
OceanBoy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 16. 2. 2012 15:48

17-50/2.8 VC II jsem měl přes rok (na C50D) a kromě pomalého ostření (na sport) to bylo fajn ostré sklo za pefektní ceny. S FF/BF jsem se nesetkal ani u sebe ani u těch co měli známý... Záleží, co budeš fotit, ale mě se stabilizítor hodil - hlavně, když člověk fotil v situacích, kdy nemohl tělo pořádně držet.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod player 16. 2. 2012 18:44

OceanBoy píše:Ale to je vlastnost většiny objektivů se světelností 2.8 a nižší, že je pro kvalitnější kresbu přiclonit.

Ja bych dodal na vetsinu levnych objektivu. Profesionalni skla, alespon co se Nikonu tyce, treba clonit pro vybornou kresbu vubec neni treba. Tady jsem udelal srovnani zminovaneho Tamronu s Nikkorem 17-55/2.8:
http://www.youtube.com/watch?v=_ESr7ld6dSQ
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 16. 2. 2012 19:10

:)
aj cena je dosť na porovnanie
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 16. 2. 2012 19:19

Cena je sice 3x Tamron, ale kdo chce kvalitu minimalne na urovni pevneho skla (v rozsahu 17-40mm), tak si holt priplati. V pripade Nikkoru je cena naprosto opravnena.
Jinak sam vlastnim puvodni verzi Tamronu (tj. bez ostreni a bez stabilizace) a za ten peniz co stoji, zejmena bazarovy, se tomu da tezko neco vytknout.
Obrázek
A krome bezneho vyuziti jej lze pouzit i reverzne jako makroobjektiv se zvetsenim cca 3:1 az 6:1!
Obrázek
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozenka 16. 2. 2012 19:39

No tak Nikkor 17-55/2.8 to je sklo bez kompromisů k opravdový dokonalosti mu snad už jen schází stabilizace. Nezlobil bych se kdyby se prodával v ceně Tamrona :-)
DSLR - Nikon D90
kozenka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 16. 2. 2012 20:58

Ještě jsem neslyšel o problémech s FF/BF u VC verze. Ani můj objektiv neměl problém, stará verze bez vc a motorku af ano.
Můžeš vybírat jak chceš, ale můžeš z toho klobouku vytáhnout kus, který bude opticky jiný než tady říkáme. To bohužel platí i o Nikkoru.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozenka 16. 2. 2012 22:01

Risknu to a v úterý kupuju VC verzi.
DSLR - Nikon D90
kozenka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomash. 17. 2. 2012 00:59

Tak dej potom vědět, jsem na Tamrona taky dost zvědavý. Je kolem něj takový humbuk, že se v diskuzích nikdo nevyzná. V zásadě se ale všichni shodnou, že v dané cenové relaci nemá konkurenci. A potom ta mlha jestli s VC nebo bez :shock: V tom aby se jeden vyznal. Jaká verze je tedy rychlejší v kombinaci s D7000?!? Pomůžu si oproti 18-105?!? 100 lidí, 100 názorů...

Je tu ještě PLAYER??? To makro s reverzním objektivem je super! Jen bych se chtěl zeptat pomocí které redukce jsi ho upevnil a jak pracuješ s clonou?!? (po vypnutí foťáku zůstává clona v aktuální pozici, nebo ce vrací do 2.8???) To je dotazů, co? A ještě jsem četl, že sis stěžoval na pomalost autofokusu u D7000 (ikdyž jsi ho před tím vynášel do nebes...) Tak jak to je? Budu rád, když mi odpovíš, Tomash.
Tomash.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 17. 2. 2012 01:25

Dovolím si odpovědět za plejra.
Rychlost af:
1) bez vc,bez vestavěného motorku 2)VC 3)bez VC,s vestavěným motorkem.
Volba 1 je oproti 18-105 velmi velmi znatelná. Volba 2-objektiv ostří stejně rychle, ale tamron začne ostřit dřív, takže zaostří rychleji.
Objektiv se nasadí na redukci přes závit na filtry(najdi si na ebayi reverse nikon a velikost filtru a vyskočí to na tebe). Clona se ovládá prstem/aretace třeba párátkem.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomash. 17. 2. 2012 02:58

Díky za odpověď. Teď jsem se díval na Tamrona a ten bez VC a bez motorku je asi ta starší verze, která se už nová nedá koupit, že? Našel jsem http://www.megapixel.cz/tamron-sp-af-17-50-mm-f28-xr-di-ii-pro-nikon ale z poznámky, že je kompatibilní s D60 soudím, že to je ta nejpomalejší verze, čili bez VC s motokem. Je to tak? Jak přesně zní označení toho bez motorku?

Díky, Tomash.
Tomash.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 17. 2. 2012 17:52

Tomash. píše:Je tu ještě PLAYER??? To makro s reverzním objektivem je super! Jen bych se chtěl zeptat pomocí které redukce jsi ho upevnil a jak pracuješ s clonou?!? (po vypnutí foťáku zůstává clona v aktuální pozici, nebo ce vrací do 2.8???) To je dotazů, co? A ještě jsem četl, že sis stěžoval na pomalost autofokusu u D7000 (ikdyž jsi ho před tím vynášel do nebes...) Tak jak to je? Budu rád, když mi odpovíš, Tomash.

Ja jsem si tu redukci co popsal ggrand vyrobil sam, jedna cast se zavitem je z UV filtru a druha cast je vyrizla krytka bajonetu. Zbytek samodomo vyroba, abych to mel i s drzakem difuzeru. Clonu aretuju sirkama :)
Obrázek
Obrázek

Na pomalost AF jsem si u D7000 nikdy nestezoval, stezoval jsem si na problemy s back focusem. A s timto Tamronem to nijak neosuvisi, muj kus ostri na telech D50/D90/D700 rychle a presne.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomash. 17. 2. 2012 20:26

to player: máš pravdu, bylo to ve vlákně, kde se probírala pomalost Tamronu, tak jsem si to spletl. http://forum.digiarena.e15.cz/viewtopic.php?f=213&t=1160535&p=8650819#p8650819 Kruciš, ale taková zásadní chyba u D7000? O tom jsem (pokud se nejednalo o video) u D7000 ještě neslyšel. Reklamac nepomohla? Všude slyším chválu a teď tohle... No jo, ale co potom vybrat? 60D jsem už pustil z mysli a domníval se, že až Nikon obnoví dodávky bude jasno. FF nechci, nemám na to peníze...
Tomash.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 17. 2. 2012 21:32

V Ceskem Nikon servisu pracuje banda neschopnych *****. Zcenzuroval jsem si to sam. Jako perlickou na zaver mych tahanic ohledne naprosto do oci bijiciho back focusu se servisem bylo, kdyz mi znehodnotili fungl novej Nikkor 105 micro VR, respektive pry to zasvinil (enormni mnozstvi prachu uvnitr objektivu) servis v nemecku (kam jej naprosto bezduvodne poslali na kontrolu) a oni jsou v tom nevinne, ovsem ta drzost technika mi to vratit se slovy, ze "to na fotkach nebude videt", to uz bylo na me proste prilis.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 17. 2. 2012 22:14

player: jakou to má všechno dohru? Asi bych jim tam zaprášený objektiv nechal.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 18. 2. 2012 02:51

Reditel se mi omluvil a prodejce mi vratil penize. Objektiv jsem samozrejme odmitl prevzit.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flyee 21. 2. 2012 16:25

Zdar. Taky přispěju.
Ted jsem se taky rozhodoval co za sklo ke Canonu 40D no a včera koupil verzi s VC.
Nějvětší strah jsem měl s BF/FF, ale zkoušel jsem přímo v obchodě a super.
Pak jsem měl strah z hlučnosti. Naštěstí je objektiv hodně tichej a stabilizátor jen šumý, skoro nejde slyšet. Co jsem četl tak vadí jen u videa.
Pak jsem se obával rychlosti ostření, to se bohužel potvrdilo a objektiv ostří hrozně pomalu.
Dílenský zpracování uspokojí, ale nenadchne. Objektiv je celkem malej a lehkej, takže nepřekáží. Zoomovej kroužek má ale perfektní a konstatní odpor. Dodávaná sluneční clona je dost levná, to bude určitě první věc, která se zlomí.
Verzi s VC jsem si vybral, protože má nesrovnatelně lepší bokeh, ale pořád to má daleko k pevným sklům. A ostrost co jsem se díval na svoje první snímky je naprosto dostatečná, dokonce ani rozmazaný rohy na širokém ohnisku, bohatě stačí clonu F4. Jen mě přijde slabší na dlouhém ohnisku. Na těh 10MPx mě to stačí, od zoomového objektivu lepší ostrost ani nevyžaduji.

K tomu ustálení stabilizátoru, s tím jsem se teda nesetkal.
Flyee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hayes11 21. 2. 2012 17:44

ja mam tiez tamrona ale bez VC cize tu starsiu verziu. okrem toho co sa uz pisalo teda ze je dost ostry je jeho hlavna nevyhoda AF,
FF/BF nemam aspon co som kukal, teda dufam akurat som si vsimol ze v horsich svetelnych podmienkach, rozumejte na diskoteke alebo skoro v uplnej tme zahlasi ze ma zaostrene odfotim to a ...zaostrene bolo nik nevie kde plus ono sa mu to niekedy stane aj cez den ale najviac v horsich svetelnych podmienkach...inak som snim spokojny,
osobne bych asi volil VC, nie len koli VC bez tohos a da zit ale mam dojem ze antireflexne vrstvy by mali byt na tom lepsie....
hayes11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozenka 21. 2. 2012 19:08

Tak jsem po dlouhém a dlouhém uvažování nakonec koupil Tamrona SP AF 70-300mm F4-5,6 Di VC USD, tím jsem pokryl zatim ke své 18-105 VR všechny ohniska a až něco našetřim, tak 18-105 prodám a koupím si toho 17-50 VC Tamrona a budu až až spokojenej :-) Každopádně dík za všechny komentáře. Jen bych se chtěl zeptat at nezakládám nové vlákno. Tento Tamron má USD ostření a mimo jiné můžu jestli jsem to pochopil manuálně ostřit i při zapnutym AF? I když držim namáčklou spoušt můžu do ostření zasahovat? To se potom budu přetahovat rukou s motorkem ne? :oops: sorry za takovej blbej dotaz jen bych si tam nerad hned něco ukroutil nebo rozbil :-)
DSLR - Nikon D90
kozenka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 21. 2. 2012 19:58

Tam žádný motorek není, takže ani není s čím se přetahovat :) Bez obav.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hayes11 21. 2. 2012 20:05

nie som si isty ale mam dojem ze u nikonu to ide, canonaci musia prepiant na objektive medzi AF a MF ale myslim ze nikon nemusi tam sa nepretahujes s nicim
hayes11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 21. 2. 2012 21:35

Tamron má USD ostření, což je obdoba USM co má Canon, takže při zapnutém AF můžeš ručně doostřovat dle libosti bez poškození.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hayes11 21. 2. 2012 22:09

oj to bych zrovna neporovnaval do USM od canonu, vrci to statocne .... teda to pre canon:) pre nikon neviem co tam montuju za pohon ale USM to podla mna neni, vrci to statocne....
a co teraz pozeram recenziu tak neviem ci sa da doostrovat po zaostreni cez autofocus.....a podla vsetkeho sa neda a treba to prepnut na manual...
http://www.youtube.com/watch?v=bRxpbIIrtYY
hayes11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fredddie 21. 2. 2012 23:41

Osobní zkušenost s tímhle Tamronem nemám, ale ve všech recenzích je psáno, že se opravdu doostřovat nedá při AF, že se musí přepnout na manuál. Ale nevím, zda je to fakt pravda, to říkají recenze (bavím se o verzi pro Canon).
Fredddie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod werdza 22. 2. 2012 02:14

mala som ten tamron na canon 450D, potom som prešla na fullframe. Ja hlavne fotím koncerty a musela som ho kúpiť, lebo seťák mi svetelnosťou nestačil, 50mm f 1,8 zas ohniskom bola veľa, ak bol klub plný a na canon 18-55 2,8 som nemala financie. Ten VC som si nevedela vynachváliť, keďže môj canon 450D mal len 1600 najviac iso, tak som mohla fotiť momentky kamošov v podnikoch bez blesku, lebo som udržala v pohode aj 1/10 sekundy, hodila 1600 iso a 2,8 clonu. ale strašne mi vadilo to ostrenie, v protisvetle strašne bzzzkal, kým sa mu chcelo zaostriť a to je na koncerte dosť problém, ale časom som si zvykla. Ešte som mala s ním problém, že občas mi vypísal error, chyva spojení objektivu s fotoaparátom a musela som foťák vypnúť a zapnúť a tak mi ušlo dosť momentov, ale to mi robilo aj s požičaným tamronom 18-250. Takže ak niekto potrebuje zoom v tom ohnisku a clonu 2,8 a nemá na canon, tak nech ho vezme a na jeho nedostatky si časom zvykne
werdza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ggrand 22. 2. 2012 08:54

hayes11: řeč je o Tamronu 70-300USD.

Osobně si už nepamatuju, jestli tuhle funkci objektiv má. Kromě makra jsem to nikdy nevyužil.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hayes11 22. 2. 2012 10:04

aha ja som sa drzal nazvu tematu sorry:)
hayes11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MrHoubitch 22. 2. 2012 10:32

K tomu manuálnímu doostřování: jestli se nepletu, tak USM je ultrasonic motor, má vliv na rychlost ostření. To že se objektiv snaží zaostřit, nedaří se a vy to dotáhnete vlastnorůčo je tuším full time manual focus. Jsou to dvě různé vlastnosti objektivu.
A jinak zdravím Werdzu, koukám, že jsi na více forech. ePhoto nestačí? ;-) Ta tvoje fotka, tuším IV?, mě ještě teď v noci budívá. Super! Jak se ti zvykalo na ostření na MkII? Středový bod a překomponovat? Jde to stíhat svižnější reportáž? Asi jo...Ten čip je na low-light super, ale to ostření...
MrHoubitch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 14. 3. 2012 03:31

Nekdo tu psal ze Tammy ostri hrozne pomalu, doslova. Mel dotycny nasazeny nikoni setak 15-55 na D40ce napriklad? To je nebe a dudy. Mel sel sem pak D90 a 18-105 a pote sem presel ke Canonu, bych dal ruku do ohne, ze 17-50 bez VC na mem fotaku ostri rychleji, nez setova 18-105ka. Jo na sport je to osemetnejsi. Ale takovou kritiku si na ostreni nezaslouzi. Spis, ze je hodne slyset pri ostreni, primo rve :)
Cappi_206A
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 14. 3. 2012 11:54

Už jsem to psal , 17-50/2,8VC ostří rychleji než 18-55 a 18-105 od Nikonu.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 14. 3. 2012 14:39

ggrand píše:Už jsem to psal , 17-50/2,8VC ostří rychleji než 18-55 a 18-105 od Nikonu.

Má chyba, pročítal jsem to na telefonu hodně pozdě po půnoci. Díky za info.

Je zajímavé, že hodně lidí ho pomlouvá. Za 7500(bez VC) je tu super světelnost, lepší zpracování, než Sigma, ostření 27cm od roviny snímače, to je takových 12-15cm objektiv-předmět. A VC verze má ůdajně lepší bokeh, nezkoumal jsem, tedy netvrdím. Za to má lepší bokeh než podobné Sigmy. Je to lepší než seťáky. Lidi očekávaj, že to bude ostřit jako profi Nikkory či Lka, načež si neuvědomují, jak je to finančně dostupné. Nabízí to světelnost v plném rozsahu, wow, to je prostě bomba.

Běžte prostě do něj, je to výborná mezistanice hodně slušné sklo od profi skla. Asi bych i koupil VC verzi, ale mám už mi kamarád z Anglie vezl B+W MRC 67mm(neptejte se na cenu :D), bylo to tedy jasné, protože VC prioritou až tak nebylo :)
ig: martincapal
Cappi_206A
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl 14. 3. 2012 15:14

skusal som teraz Tamron 17-50mm f/2.8 XR Di-II LD Aspherical [IF] (cize zrejme ta prva verzia,bez VC) a zaostril tam kde mal, na 2.8 clone mu nie je co vycitat, kontrast aj bokeh OK, opticky za tie peniaze vyhrava pomer/cena, plusy aj minusy tu uz boli vymenovane...

a v plnom rozliseni bez uprav: http://2i.sk/73302f05d6
Přílohy
IMGP6874_resize.jpg
D750 + N18-35/3,5-4,5G + N20/1,8G + N28/1,8G + N50/1,8G + N85/1,8G + N70-200/4G + SB700

karbonak Triopo GX-1027 s Giottos MH1311
lennyl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 14. 3. 2012 19:57

Srovnání verze VC a bez VC vychází na SLR Gear pro VC značně nelichotivě - asi bych se VC verzi vyhnul.

http://www.slrgear.com/reviews/showprod ... 355/cat/23
http://www.slrgear.com/reviews/showprod ... 297/cat/23
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 14. 3. 2012 21:08

A přesto, co jsem čtíval po zahraničních forech, více v oblibě byla VC verze.
Cappi_206A
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 14. 3. 2012 22:10

Nojo, když není stabilizace v těle...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Hamk 15. 3. 2012 08:50

No vy mi dáváte. Uvažoval jsem nad tou Sigmou 17-50 f2.8 nebo nad Tamron 17-50 F2.8 BEZ stabilizace... Když to tu zase čtu, tak asi vyhraje ten Tamron a za ušetřené peníze ještě něco přikoupím... Jen se bojím té hlučnosti Tamrona při ostření... Mimochodem, otáčí se při ostření u Tamrona přední člen, či se vysouvá ? Nebo má ostření interní a vysouvá se jen při zoomu ?
Hamk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kelav 15. 3. 2012 09:40

Hamk:

Přední člen se při ostření nevysouvá ani nerotuje. Vysouvá se jen při zoomu. Hlučnost není problém. S Tamronem 17-50 bez VC jsem odfotil několik svateb - rychlost ostření ani hlučnost opravdu není to kvůli čemu by si tento objektiv neměl kupovat.

Jinak z vlastní zkušenosti Ti můžu doporučit starší verzi bez VC. Zrovna já jsem ten případ, kdy se mi po přechodu ke Canonu doma vystřídaly hned 2 zcela nové kousky Tamronu 17-50 VC. Oba dva špatně ostřily, oba dva tak skončili v Tamron servisu a na ani jeden nebyl po seřízení spoleh. U druhého kusu mi po třech uznaných reklamacích vrátili peníze.

No nakonec jsem skončil u původní verze, kterou jsem používal i u Nikonu. No a ta jede jak víno, přesné a spolehlivé ostření.
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamk 15. 3. 2012 10:17

Díky za info. Právě mě v létě také čeká focení svatby, tak chci do té doby vyměnit můj záklaďák 18-105 za nějaký světelný a dohry připadá Tamron bez VC nebo ta Sigma. Ale asi tedy půjdu do toho Tamronu. Možná bych i pohledal nějaký starší za o něco levnější cenu. A pak něco málo došetřit a přikoupit ještě nějaké makro 1:1 sklo, na které si také již dlouhou dobu brousím zuby :)

Nemáš odkaz na fotky co jsi fotil tím Tamronem bez VC ? Třeba ty svatby ? Díky.
Hamk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 15. 3. 2012 11:02

Zde je spousta sample fotek ohledně toho Tamrona. Na flickru ti toho také vyjede spousty, já ti mohu také něco poslat, pokud by sis přál, ale svatby nemám. Krajina a detail.

http://photography-on-the.net/forum/showthread.php?t=209580&highlight=tamron+17-50

S tou hlučností si hlavu nelam, zaregistruješ to jen ty a lehce lidi, co budou s tebou v mistnosti, pokud se budou soustředit. I svatbu v kostele dáš, ale bude to lehce znát mno :-) Já si celkem zvykl, už mi to moc nevadí a beru to jako součást. Ono kdybych měl pentaxe, budu na tom podobně.

Fotil jsem s kamarádovou 85 1.2 L a říkal jsem, cože? cože? To neostří? ..ono to jen není slyšet :D
Cappi_206A
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamk 15. 3. 2012 11:21

Obřad proběhne na radnici v běžné obřadní místnosti, takže zvuk ostření by snad až tolik nevadil. Nehledě na to, že zřejmě bude svým mobilem fotit spoustu přihlížejících a kdo z nich - běžných uživatelů mobilů, si vypne zvuk (pípnutí) zaostření mobilu ? :-)
Hamk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 15. 3. 2012 11:24

http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?CameraComp=0&FLIComp=0&APIComp=0&Lens=400&Camera=474&Sample=0&FLI=0&API=0&LensComp=398

A tomuhle se celkem směju. Je tam rozhodně více aspektů, které by nahrávaly Canonu, ale prostě je to vtipné, že za takovou pusinku máš na plnej díře ostřejší objektiv než je profi od C :D Bokeh má hezčí asi ten Canon, ale stejně je to úsměvné: http://www.flickr.com/search/?q=canon+17-55+bokeh
Cappi_206A
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamk 15. 3. 2012 12:08

A bavíme se přesně o tomto objektivu že ? http://www.tamron-objektivy.cz/objektiv ... 12527.html

Koukal jsem na bazar, že se prodáváají ještě nějaké strší verze s trošku jiným part numberem, než je nynější aktuálně prodávaný. Ty skvělé optické vlastnosti se týkají i této aktuální verze a i těch starších verzí bez VC ?
Hamk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl 15. 3. 2012 22:34

hamk: ano, ja som skusal presne ten tamron co si hodil do linku. ostry, kontrast fajn, bokeh slusny, CA kultivovane (co mi ostal tak 1pix CA na kontastnej hrane na fotke som odstranil lahko v lightroome), v protisvetle hodi odlesky, staci sa pootocit ale isto puzivaj slnecnu clonu stale. v podstate za tie peniaze ani nemas co vyberat, sigmu 17-50/2.8 os hsm ex dc nekupis v bazere isto a za novu das cez 620euro na jednu svadbu? kupovat sigmu 17-70/2.8-4 alebo sigmu 18-50/2.8 je tiez zbytocne.
fotil som aj v obradnej sieni ako ty budes s pentax DA 16-45/4 a ten je tiez pocut a nikto si ma nevsimal. v kostole to uz bolo ine, ked bolo ticho, som nefotil, ked bola kazen, bolo to jedno a cvakal som:)
D750 + N18-35/3,5-4,5G + N20/1,8G + N28/1,8G + N50/1,8G + N85/1,8G + N70-200/4G + SB700

lennyl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamk 15. 3. 2012 22:44

Asi do něj půjdu. Nechci ten záklaďák měnit jen kvůli té svatbě. Přemýšlím o tom již dlouho a právě svadba je ten impuls ;)
Hamk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl 15. 3. 2012 22:51

keby si vydrzal tak tyzden,ked pridem domov a urobim test tamron 17-50 (250e bazar?) vs sigma 17-50 (620e nova) a vyberies si aj tak ten tamron :D

lennyl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamk 15. 3. 2012 22:55

V pohodě vydržím. S nákupem zatím nespěchám. takže když jej koupím v květnu, či červnu tak to je v klidu. Tak se budu těšit na tvůj test ;-)
Hamk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl 15. 3. 2012 23:18

a tak to som si teda teraz dal,aby som isiel toho tamrona pozicat a urobit test zo stativu na jednom tele :D. dufam,ze bude uz slnko svietit...

lennyl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamk 21. 3. 2012 16:24

No nic. Tak jsem dnes koupil mírně použitý, ale zánovní Tamron bez VC (aktuální model s vlastním motorkem). Tak budu testovat. Snad jej o víkendu otestuji trošku více. Pak podám refernci
A zřejmě budu prodávat svůj dosavadní setov objektiv 18-105 VR. Snad si na tuto změnu ohnisek zvyknu

Díky uživateli lennyl ohledně podrobných info o Sigmě 17-50. Nakonec jsem popřemýšlel a zaplatit o tolik více peněz za Sigmu, by pro mé využití bylo zbytečné.

Ostrost od F2.8 super. FF/BF se snad nekoná. To jsem zatím zjišťoval z ruky. Doma asi vyzkouším na měřící tabulce ze stativu.

Co mě ale překvapilo je to, že zoomovací prstenec je blíže fotoaparátu a při zoomování levou rukou při protočení celého ohniska, se mi zaseknou prsty o prsty druhé (pravé) ruky, která drží foťák za grip. Musím tedy zazoomovat nadvakrát s přeložením prstů, nebo najednou, ale to je za cenu vykloubení ruky... Snad se na to dá zvyknout...

A také poměrně tužší chod při zoomování. U 18-105 to jde o mnoho lehčeji...
Hamk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 21. 3. 2012 16:42

Super, dobrá volba. Jen mě opravdu nenapadá, jak to držíš. Já to nadvakrát nezoomuju :-) Nemáš náhodou malej foťák? 50D a místa ještě pro nohy mám :)
Cappi_206A
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 21. 3. 2012 19:12

Tez to nejak s tim uchopem nepobiram. Tamron ma sice zoom u tela, ale je dostatecne siroky (neni treba jej drzet az na uplne konci, blizko bajonetu). Zato takovy Nikkor 17-55 ma skutecne zoomovaci prstenec uzky a tam prsty druhe ruky pri zoomu opravdu vadi.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 21. 3. 2012 19:26

To samé jako 24-70L, jsem z toho objektivu unešen, ale co mi fakt nedává smysl, tak úzkej zoomovací prstenec.
Cappi_206A
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamk 21. 3. 2012 22:22

Pravda je, že jsem zvyklý držet zoomovací prstenec spíše blíže bajonetu, což u 18-105 nevadí, má jej širší a dále od bajonetu. Foťák mám D90. Ale u Tamronu je to o zvyku,takže myslím, že to bude v pohodě. Odpoledne jsem jej vzal na prvotní otestování ven a docela mě překvapilo, že docela často se stalo (v porovnání s jinými skly co mám), že objektiv a foťák se tvářili, že je zaostřeno, ale výsledek byl opačný - rozostřený. Tím objektiv samozřejmě nehaním, jen by mě zajímalo, zda-li je to vlastnost, nebo nějaká chybka. Jak šlape vám spolehlivost zaostření ?

Jináč F2.8 super. Mohu potvrdit, že je ostrý již od F2.8 !
Hamk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 22. 3. 2012 02:45

Me slape bez chyby, ale ja mam prvni verzi. Na tu s vlastnim ostrenim neni kritika vyjimecna, alespon tady na foru.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 22. 3. 2012 08:41

Mě taky ostří poněkud "podle plotu". A je dost slabý v protisvětle - viz třeba http://galerie.digiarena.e15.cz/showphoto.php?photo=145045&ppuser=2320 jak rozptyluje světlo z těch oken vzadu.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamk 22. 3. 2012 09:39

Tak jsem ještě prohlédl fotky ze včera a opravdu to s tou přesností zaostření není nic závratného. Dalo by se říci, že každá 5 fotka nebyla správně zaostřená. A to na různé cloy a ohniska. Zatím jsem z toho trochu rozčarovaný. Ale jestli tohle má být můj hlavní setový zoom objektiv, tak to teda nevím, nevím. To má původní 18-105 tento problém vůbec neměla a mohl jsem se na ní 100% spolehnout. Jestli má být toto běžná vlastnost, tak to si raději ponechám 18-105 a tento "nový" Tamron půjde do světa... Neumím si představit, že s ním něco půjdu fotit a budu se bát že každá 3 fotka, nedejbože zrovna důležitý okamžik, bude rozostřená... :hm
Hamk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ivaneck 22. 3. 2012 12:16

Zkus si vyfotit testovaci zaostrovaci obrazec (viz Google "focus chart") a zjisti, jestli to neostri systematicky spatne - front focus nebo back focus. Mne to ostri spravne jen na 50mm, jinak systematicky za..
ivaneck
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamk 22. 3. 2012 12:31

Navečer zkusím. Ale co jsem zkoušel zatím z ruky, za dobrých světelných podmínek, tak na různá ohniska f2.8 to vypadalo že to bude v pohodě... Na netu v zahraničních forech je docela dost diskuzí o tom, že tento Tamron indikuje správné zaostření, ale fotka je celá rozostřená. Kdyby měl FF/BF, tak bude alespoň část fotky ostrá (např. ne oči, na které ostřím, ale nos, či uši...).
Hamk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl 22. 3. 2012 13:04

skusal som tu svoju sigmu v obchode pri kupe na 2.8 clonu pri 17mm a 50mm ohnisku, zaostrene bolo spravne (podla LCD a 1:1). potom som bol fotit na Slavine a ejha, objektiv na stredne dlhe vzdialenosti robil vyrazny Back Focus. Skorigoval som to vo fotaku v menu microadjustment na +10 (stupnica je od -10 cez 0 az po +10) a ostri OK. Zaujimave je,ze som doma takto nastavoval sigmu na terciku zo stativu a tam mi vychadzal microadjustment na +5.

Nikon D90 ma moznost korigovat objektivy v menu fotaku,ci treba ist s tym do servisu?

Pridam par foto z tej sigmy, zatial spokojnost, 2.8 clona ostra, kontrast dobry, protisvetlo neznizuje drasticky kontrast ale odlesky sa daju lahko chytit, staci mierne zmenit uhol dopadu slnka na objektiv a daju sa odlesky eliminovat. K drzaniu, Sigma 17-50/2.8 ma zoomovaci prstenec siroky akurat,ale je dost blizko bajonetu, tak ked na malom tele Pentax K5 menim ohnisko a mam zapnuty AF, tak mi prsty vbehnu aj na AF prstenec, co nie je moc dobre, lebo to sklo nema priebezne doostrovanie.
Přílohy
IMGP6924_resize_DA.jpg
17mm a 2.8, po korekcii vo fotaku microadjust. na +10 ostri presne. Bokeh pekny, ziadne CA
IMGP7059_resize_DA.jpg
protisvetlo vo vecernych hodinach
IMGP7207_resize_DA.jpg
296sekund, odsumovanie vo fotaku vypnute

lennyl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kelav 22. 3. 2012 13:14

Hamk...

Záleží jak jsi ostřil. Ale faktem je, že toto je vlastnost prakticky všech objektivů výrobců třetích stran. I můj Tamron 17-50mm DiII se tak občas chová, a netrpí na FF/BF. Hodně se to dá eliminovat ostřením na středový bod a rekompozicí... Bohužel i tak to někdy ulítne. Foťák pípne, že je zaostřeno, ale zaostřeno zcela není.

Pro běžné focení to problém není. Zvykl jsem si na to. Přesto sem tam nějaká fotka jde prostě do koše. Tamron je zkrátka výborný objektiv na příležitostné focení, kdy je na vše čas - krajinka, rodina, výlety, dovolená... Reportáž, nebo svatbu bych s ním opravdu nedoporučil fotit (přestože jsem jednu svatbu s ním odfotil).

Origo objektivy jsou prostě origo objektivy. Zaostříš a máš to tam, to je jejich hlavní výhoda...
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl 22. 3. 2012 13:18

este spresnim to nastavenie microadjust. : ma sa to nastavovat zo stativu na tercik pri najkratsej zaostrovacej vzialenosti objektivu. tam som to nastavil na +5. Ale pri realnom foteni vonku na stredne vzdialenosti (cca od 1m az po 10m odhadom) musela byt korekcia vo fotaku na +10. Sigma ostri presne a nejdem tvrdit ze na 100% vzdy zaostri,tak dlho ju zasa nemam,ale toto je tiez "vyhoda" oproti Tamronu, ze sa mozem na to sklo spolahnut.

lennyl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamk 22. 3. 2012 13:56

D90 nemá micro adjustment. Vždy, se musí dát pro seřízení FF/BF do servisu. Ikdyž se to vždy seřizuje v objektivu a mé tělo v servisu slouží jako referenční. Do focusu v těle se při seřizování BF/FF nezasahuje.

To kelav: No a právě v tom je ten háček. V létě mě čeká jedna svatba, tak jelikož jsem asi půl roku přemýšlel nad výměnou stávajícího 18-105, se kterým jsem až na světelnost spokojen, jsem tedy koupil 17-50 f2.8, že jej využiju i při té svatbě. Ale právě jak to tak vidím, tak asi nééé. To bych si byl jistější s tou 18-105. Stejně bych s ní fotil asi jen přímo obřad v síni. Na ostatní pevná skla a tele 70-200.

Zjišťoval jsem v Tamron servisu jak je to s ostřením tohoto Tamronu a s touto závadou, že by objektiv a foťák indikovaly správné zaostření a po vyfocení byla fotka rozostřená se ještě nesetkali. Oprav a seřízení FF/BF měli spousty, ale tuto vadu prý ještě né. No nic, tak pořádně vyzkouším, a popř. to tam zanesu na seřízení a prověření v záruce. Viděl bych , zda-li se to zlepší... :hm
Hamk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kelav 22. 3. 2012 14:52

Hamk... Obřad bych s klidným svědomím odfotil tím Nikonem 18-105, je to hodně dobrý, ostrý objektiv. D90 má výborné výsledky na vyšší citlivosti (sám jsem jí měl), proto bych se toho vůbec nebál a v případě potřeby bych doháněl světelnost zvýšením citlivosti.

Navíc co si budeme povídat, Tamron je opravdu ostrý až tak od clony 4. Na nižší clonová čísla (2,8-3,5) je opravdu nepřesný a měkký. Takže světelnost se stírá...

Co má Tamron po zaclonění lepší, je kresba. Naopak je horší v optických vlastnostech při světle v záběru, především tom bočním.
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 22. 3. 2012 15:11

Je tu nejaky majitel puvodni verze pro Nikon? Zajimalo by mne, zdali jsem jediny, komu ostri presne. Odfotil jsem s nim dve svatby a nespocet maturaku ci klubovych akci bez problemu.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamk 22. 3. 2012 15:14

Hmm, začínám si myslet, ž ejsme se s tím Tamronem trošku unáhlil.. Asi možná by ta 18-105 na obřad stačila. Asi jsem udělal HOP, než jsem přeskočil..
Hamk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 22. 3. 2012 16:57

Já s tím Tamronem odfotil dvě svatby (a spoustu jiných akcí) a dá se. Ostrost na f/2.8 je relativně v pohodě, naopak na 50mm a f/2.8 se to dá používat jako nouzový portrétní objektiv. Ale nějaký odpad tam prostě je, proto pokud to jde a záběr je důležitý, tak ho fotím několikrát s tím, že mezi každou fotkou ručně objektiv zaostřím na blízko / nekonečno, aby muysel komplet zaostřit.

Co se týče ostření tak podle mých zkušeností to vypadá, že je nepřesné ovládání motorku ostření. Zejména mi přijde, že blbě dělá malé skoky. Tohle žádné korekce FF/BF, bohužel, nespraví :(
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 22. 3. 2012 17:49

kelav: "Navíc co si budeme povídat, Tamron je opravdu ostrý až tak od clony 4. Na nižší clonová čísla (2,8-3,5) je opravdu nepřesný a měkký. Takže světelnost se stírá..."
to je blbosť..
od 17-40 je na 2,8 dosť ostrý..
na 50mm treba zacloniť na 3,5.. ty si s tým moc nenafotil..

ja som nafotil svadbu a niekoľko akcií a žiadne problémy som nemal..
jedine na tej 50tke treba pricloniť..

na krajine používam clonu 5,6 až 8 a ostrím cca na hyperfokálnu vzdialenosť.. a všetko je ostré..
napr f8 http://files.dusanhaluska-photography.w ... G_0154.JPG
ak sa náhodou stane že sa tvári že zaostrí ale nie, tak to vidím v hľadáčiku ale stáva sa to proti svetlu a v tmavých miestnostiach napr pri diskotéke.. ale to každý objektív.. vtedy preostruje a nechytí sa
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl 22. 3. 2012 20:46

Hamk: takze co,predas ten Tamron,alebo ho das spolu s telom D90 nastavit v servise? je mozne,ze na inom tele pojde bez problemov,ale to ti asi moc nepomoze.
ad. skla so "setovou" svetelnostou vs 2.8, jasne, da sa fotit svadba aj na clone 4 a viac, v podstate ked fotis aspon dvoch ludi vedla seba a chces ich mat v rovnakej DOFke,aj tak musis 2.8 sklo clonit. Na druhej strane, prave vizualne pritazlive fotky nejdem pisat ze profi fotografov,ale tych,co vedia fotit su prave na nizke clonove cisla...

no aj keby si rovno kupil tu sigmu 17-50/2.8, mozes mat problem s ostrenim zrovna na tvojom tele,opat servis na nastavenie...
prikladam dnesnu fotku na 50mm a 2.8 clone, komentar netreba,hm

a plne rozlisenie... http://www.postimg.com/64000/photo-63020.jpg
Přílohy
IMGP7321_resize.jpg

lennyl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamk 22. 3. 2012 22:38

Dal bych ho nejprve do servisu na seřízení. Pořádně ho snad vyzkouším teď o víkendu. Zkusím ho venku a také v interiéru a taky ho vyzkouším v interiéru s nasazeným bleskem. Myslím, že po víkendu budu chytřejší.

To lennyl: Hezká číča. Něco málo jsem zkušebně cvaknul při cestě z práce, tak zde je výsledek na f2.8. Ten Ford je na f2.8 a 50mm. Fotky jsou tak, jak vylezly z foťáku bez dodatečné úpravy. Jsou to rychlocvaky.. O:-)
Přílohy
DSC_0096.JPG
DSC_0109.JPG
DSC_0122.JPG
Hamk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl 22. 3. 2012 23:44

Hamk: na tych tvojich fotkach nevidim ziadnu chybu, zaostrene tam kde ma byt:-),kontrast/farby/bokeh pekne.

napisal som kratku "recenziu"na tu moju sigmu 17-50/2.8
http://pentaxfriends.eu/viewtopic.php?f ... 372#p55372

lennyl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamk 23. 3. 2012 10:21

Na F2.8 se mi líbí. Ostrý je. Né, že né.. Tedy pokud dobře zaostří... :)

Včera jsem jej zkoušel za stativu na testovací tabulku a FF/BF na 50mm nemá. Jen velice mírně na 17mm, ale myslím, že to zásadní vada nebude. Takže z téhle stránky je to snad v pohodě.
Hamk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 23. 3. 2012 19:41

Hamk

nenechaj sa rozladit. Mam T 17-50 bez VC (s motorom), pouzivam ho na D90 aj D3000 a aj ked sem-tam mam podobne neostrosti, tak urciote ho nedam prec. Mal som aj 18-105, vyborne sklo, ale na Tamron sa ostrostou naozaj nechyta. Nedavno som kupil N 16-85 a chcel som T predat, ale potom som si to rozmyslel...je to v danej cene bezkonkurencne !!! sklo.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kelav 24. 3. 2012 22:51

Reaguji na DUDISKA...

S Tamronem, konkrétně verze DiII, mám velmi mnoho zkušeností. Používal jsem jej 2 roky, když jsem fotil Nikonem. Konkrétně na tělech D90 a D300. Rád bych podotkl, že na D90 jsem jej používal spolu s Nikkorem 16-85mm. A s velikou jistotou můžu říct, že ačkoliv měl Nikkor 16-85 horší světelnost, tak když jsem ostřil, tak to tam vždy bylo. Ať jsem fotil v dobrých či špatných světelných podmínkách. Na středový bod se chytal vždy. To se o Tamronu nedá říct. Za dobrého světla mu vyjde tak 9 z 10 ostření (to je moc fajn). Jakmile se ale sešeří, tak jde úspěšnost ostření hodně rychle dolu.

Přesto když jsem kupoval D300, tak jsem si jej nechal a prodal D90 s 16-85. Pro mě to tehdy byl kvalitní světelný a hlavně univerzální záklaďák, který se prostě ve špatném světle někdy splete v ostření.

Tak to mám doteď, ikdyž jsem přešel ke Canonu, tak používám stále Tamron 17-50 DiII...

Jinak s Tamronem jsem odfotil tisíce fotografií, především při focení parties, koncertů, plesů, svateb a různých večírků... Bylo toho dost. Zodpovědně říkám, že i na profi D300 to ostření nebylo srovnatelné s origo objektivy.

P.S.: Vlez někdy na nějaký koncert v klubu a zkus fotit na odcloněný objektiv, nebo mírně zacloněný objektiv, muzikanty. Uvidíš, že míra neúspěšného zaostření bude výrazně vyšší, než u stejně světelného objektivu tvého výrobce fotoaparátu. A ano, je to o ceně... Co bych za ty prachy co stojí nový Tamron chtěl. Právě tohoto si jsem vědom, a proto Tamron s radostí používám i na Canonu...
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 24. 3. 2012 23:43

Napada mne otazka, proc si nekdo kupuje verzi Tamronu s vlastnim ostrenim, kdyz se na ni snasi tolik vlny kritiky ;)
edit: mysleno pro bajonet Nikon;)
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 25. 3. 2012 07:29

Asize oreto, ze novy kus bez motora tazko kupis !
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DUDISKO 25. 3. 2012 09:37

kelav
fotil som koncert a žiadny problém som nemal.. nacvakal som nejakých 400 fotiek a bol som spokojný
jednu na digi
http://galerie.digiarena.e15.cz/showpho ... user=89765
ale ja mám canon.. tak neviem či sa to nejako líši..
ale asi som menej náročný a na moje hobycvaky to je tak akurát..
dosť muziky za relatívne málo peňazí
:)
ale asi si mal lepšie sklá a potom to môžeš porovnať s iného uhlu.. ja mám len jedno Lkové sklo 70-200 a zdá sa mi to čo sa presnosti ostrenia týka porovnateľné.. (až na hluk, rýchlosť)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 25. 3. 2012 14:43

landov píše:Asize oreto, ze novy kus bez motora tazko kupis !

Tak to je skoda. Pak bych se holt podival po bazaru.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamk 26. 3. 2012 09:45

Tak jsem o víkendu Tamrona testoval a mohu říci, že po prvotním rozčarování, se možná vše v dobré obrátí. Testoval jsem jak venku na různé clony a ohniska, tak poté i v interiéru s nasazeným SB-700. Co se špatného ostření týká, tak objektiv má na širokém ohnisku 17mm FF/BF. Na dlouhém konci 50ti mm má drobný FF/BF. To vše je v pohodě a nechám si toto seřídit na záruku v servisu.
Jen problém s indikací správného zaostření, kdy zaostřeno není a fotka je komplet rozostřená, jsem zjistil, že se mi děje pouze na ihnisku 50mm. Navíc na tomto ohnisku např. při fotografování ve stínu, při ostření na nějaký předmět, tak autofocus přejiždí pořád v okolí 50ti mm dopředu a dozadu. Zkrátka jako kdyby nemohl zaostřit, či se chytnou nějakého kontrastu, či hrany. Poté se zastaví, fotoaparát pípne, že je vše zaostřeno, ale ono není a nastane problém s rozostřením... Při detailnějším pohledu, je špatné zaostření vidět již v hledáčku... Ovšem při malém odzoomování už např., na 48mm a níže je vše v pořádku a na ten samý předmět objektiv zaostří v pořádku a ihned. Jen na oněch 500 se špatně chytá ve stínu a slabším světle. Toto ale možná bude závada... Zkusím se o tom taktéž povavit v servisu...

Co se týče fotografování s bleskem, tak na vyšší clony jsou fotografie ostré. Zpozoroval jsem trochu větší chybovost v zaostření na fotografiích v interiéru. Většinou jsem fotil na středový ostřící bod a pak rekompozice. Clony od f3.2 - f4. Ale vcelku spokojenost.

Shrnutí: V poměru cena/výkon super !! Pro lepší kresbu nutno zaclonit alespoň o jednu clonu nad f2.8, ikdyž již na clonu f2.8 je objektiv ostrý (podmínkou je správné zaostření.. :-) ). Budu s ním fotit i nadále a trošku čase ukáže, zda-li si na něho zvyknu a jak to vše dopadne. Zatím je to na dobré cestě. Když se ví, co objektiv umí a co ne a počítá se stím, tak objektiv podá super výkon.

Přikládám pár testovacích fotografií a dva výřezy 1:1, pro porovnání kresby na f2.8 a f5.0.

-- 26. 3. 2012 09:46 --

-- 26. 3. 2012 09:46 --

-- 26. 3. 2012 09:49 --

-- 26. 3. 2012 09:52 --

Přiložené fotky jsou tak, jak vylezly z foťáku. Tedy neupravené, nedoostřené. Všechny jsou jen zmenšené bez doostření. Tedy možná trošku počítat se ztrátou kvality, tedy plné rozlišení bude ještě o kousek lepší, než zmenšené fotky tu :-)
Přílohy
f2.8 36mm.jpg
f2.8 36mm
DSC_0069.jpg
DSC_0067.jpg
DSC_0059.jpg
DSC_0051.jpg
DSC_0048.jpg
DSC_0043.jpg
f5 38mm-výřez 1ku1.jpg
F5.0 1:1
f2.8 38mm-výřez 1ku1.jpg
f2.8 1:1
Hamk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamk 29. 3. 2012 08:14

Tak jsem dal Tamrona na seřízení BF/FF a prověření autofocusu na ohnisku 50mm do servisu. Druhý den byl hotový s popisem závady: Výměna zoomových tubusů, oprava zoomového jezdce, výměna zoomového pozičního kontaktu, oprava AF, seřízení FF/BF. Po prvotní zkoušece to již vypadá, že AF na ohnisku 50mm je již OK. Snad se již špatná indikace správného zaostření taktéž neprojeví. Vše se asi v dobré obrátilo :)
Hamk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 29. 3. 2012 08:52

A v kterém servisu jsi byl?
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamk 29. 3. 2012 09:20

V oficiálním autorizovaném v Praze. Viz: http://www.tamron-objektivy.cz/default. ... edisko.htm

Jou i oficiální sběrné místo servisu NIKON.
Hamk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod assaywolf 5. 5. 2012 08:33

Včera jsem si přinesl Tamron 17-50 f2,8 VC domů a teprve ho zkouším, na http://www.digineff.cz byl hodnocen kladně, i jinde bylo hodnocení velmi kladné, a to že je ostření víc slyšet, někomu to vadí, mě ne.
Fotky někam umístím a hodím odkaz...
Ondra

-- 5. 5. 2012 08:38 --

foto:

http://assaywolf.rajce.idnes.cz/objekti ... 50_f2,8_VC

fotky stejné jsou foceny pokaždé s jinou clonou, časem,...
assaywolf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod assaywolf 5. 5. 2012 20:16

Hamk: vypadá to, že mám stejný problém, po dnešním testování venku je vše asi v pořádku, ale uvnitř v místnostech ne, fotil jsem děti jak sedí za sebou, zaostřil na první a co je za ním aby bylo nezaostřené, a výsledná fotka byla uplně naopak, první dítě rozostřené a druhé ostré, i když jsem to chtěl naopak :-( Mám to jít reklamovat ? Koupeno v ALZA.CZ, tak mám jít tam, nebo to poslat do www.tamron-objektivy.cz ?
Děkuji,
Ondra
assaywolf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 5. 5. 2012 20:50

Jsem s tímto objektivem hodně spokojený. Tedy rychlost ostření by mohla být samozřejmě lepší, ale za tu cenu mi to přijde jako výborna koupě...zvlášť když to cenově porovnám s modelem od Canonu :)

Tamrona mám někdy od února (koupil jsem ho zároveň s Canonem 60D) a průběžně píšu dojmy a publikuju fotky s ním focené na svém blogu http://www.fototipy.cz/blogy/dadajax
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod assaywolf 5. 5. 2012 21:33

zrovna porovnávám kvalitu fotek se základním objektivem Nikon 18-55 3,5-5,6 VR a připadá mi, že ten Nikon má v 1:1 lepší kresbu, a to je to objektiv který stojí polovinu než tento Tamron, čekal jsem lepší kvalitu v 1:1, nebo mám něco blbě...
assaywolf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 5. 5. 2012 21:40

Vyhodou Tamronu je konstantni svetelnost, naprosto nenahraditelna pri reportazi zejmena s bleskem, napr. plesy, svatby apod. Na krajinu muze byt klidne opticky lepsi lacinej Nikkor, na reportaz ci portret naopak jednoznacne Tamron.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod assaywolf 5. 5. 2012 21:43

Jen se zeptám, zda-li máte někdo zkušenost se seřízením Tamronu od e-shopu ALZA.CZ ? Kam to posílají a jak dlouho to trvá ? Jen zkušenost, protože potřebuji objektiv na konci května, a nerad bych čekal 30 dní na vyřízení "reklamace"...

-- 5. 5. 2012 21:47 --

dadajax: fotky máš opravdu krásné, ani se mi nechce věřit, že je to focené tímto Tamronem 17-50 f2,8 VC ... opravdu krásný a čistý fotky.
assaywolf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 5. 5. 2012 22:21

Tak ho proste vrat, nebo si ho nech vymenit. Na nejake serizovani bych se vyprdnul.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod assaywolf 5. 5. 2012 23:11

ted jsem zkoušel ze stránek fotoradce.cz udělat si svůj test FF/BF a liší se ostření při vzdálenostech, je to jinde u 17mm a u 50mm je to ostré. Tady jsou fotky:
http://assaywolf.rajce.idnes.cz/objekti ... C_1327.jpg

http://assaywolf.rajce.idnes.cz/objekti ... C_1328.jpg

-- 5. 5. 2012 23:12 --

Teda, někdy je to ostré, někdy ne, dělá si to asi co chce :-(
assaywolf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ivaneck 5. 5. 2012 23:14

Pridam svoji nemilou zkusenost. Odhodlal jsem se dat seridit 17-50/2.8 bez VC od Tamronu. Domluvil jsem si v Pente (autor. servis Tamronu), ze mi to udelaji na pockani, kdyz to privezu rano, nejsem z Prahy.

Nejprve to vypadalo vsechno nadejne, ale kdyz jsem predlozil zarucak, tak mi rekli, ze to neni koupeny pres oficialniho distributora (Penta), a tudiz to musim reklamovat u prodejce.

Koupil jsem to v Oehlingu v Klatovech. Pochopil bych, jestli to vozi z Nemecka, ale proc mi ty paka daji ceskej zarucak, kterej je mi k nicemu, na kterym je napsano, ze to mam servisovat v Penta CZ s.r.o.?

Tak pozor na to, abyste tam taky nejeli zbytecne...
ivaneck
Návštěvník

Odeslat příspěvekod assaywolf 6. 5. 2012 08:57

mrknu co mám na záručním listu...

Takže je tam: záruční servis firma Penta, Antala Staška, Praha ... www.tamron.cz
assaywolf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ivaneck 6. 5. 2012 13:11

To tam mam taky, ale bohuzel to neznamena nic. Na zarucaku navic nemam datum prodeje, ackoli je tam razitko prodejce, a na fakture nemam uvedeno seriove cislo objektivu
ivaneck
Návštěvník

Odeslat příspěvekod assaywolf 6. 5. 2012 17:03

Zítra jdu do Alzy, tak uvidím co mi řeknou, rozhodně to chci řešit, objektiv je takto nepoužitelný na 100% ...
assaywolf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Poltergeist 6. 5. 2012 23:22

a zkoušeli jste servis co je v Nuslích - pod Vyšehradem ?
opravuje většinu značek, prej i dovoz z německa
Poltergeist
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ivaneck 7. 5. 2012 01:27

i zarucni opravy? V Pente by mi to taky seridili, ale musel bych to zaplatit..
ivaneck
Návštěvník

Odeslat příspěvekod assaywolf 7. 5. 2012 20:57

Objektiv vrácen, čekám na nový kus, tak snad bude v pořádku, rozhodně první co bude tak udělám: http://www.fotoradce.cz/jak-otestovat-o ... lanekid127
A pak dám vědět, jak ten další objektiv pracuje, reklamovat ho můžu tady, to není problém, ale chci pořádnej kus co funguje, tak mi držte palce ! :-)
assaywolf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod assaywolf 11. 5. 2012 21:41

Dnes mi po 4 dnech dorazil nový objektiv od Alzy, a je uplně stejný jako ten předchozí, tzn. na 50mm ohnisku ostří perfektně, na 17mm je to hrůza... tak nevím co si myslet, zda-li dělám něco blbě, nebo to jít zase vrátit, ach jo :-( Jsem velmi zklamán z Tamrona :-(
assaywolf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kentus 11. 5. 2012 22:18

Tamron kvůli jejich výstupní kontrole kupovat pouze osobně. Aspoň máš poučení pro příště. Sám online kupuji jen ty objektivy, u kterých vím, že problémy nejsou. Tamron ani Sigmu bych přes e-shop nikdy nekoupil.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod assaywolf 11. 5. 2012 22:22

takže znovu vrátit nebo nechat seřídit ?
assaywolf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kentus 11. 5. 2012 22:30

Já bych to vrátil a zajel třeba do Škody nebo někde, kde můžeš ten objektiv vyzkoušet přímo na prodejně a mají jich tam víc, aby sis mohl vybrat, který bude nejlíp ostřit.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod assaywolf 11. 5. 2012 22:46

OK, tak já ho vrátím a zkusím do třetice ještě jeden kus, a pak uvidím.
assaywolf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl 12. 5. 2012 12:26

kupis novy objektiv v Cechach, mas zarucny list a v autorizovanom servise ti ho v ramci zaruky nenastavia? tu je nieco zle...

kupil som sigmu 17-50/2.8 a sigmu 50/1.4, na SK u ofic.distributora, mali po jednom kuse, nemal som z coho vyberat, od 17 do cca 35mm to ostrilo blbo, 50mm bolo ok. 50/1.4 bola uplne mimo vzdy. isiel som osobne 100km do autorizovaneho servisu, 2hodiny trvalo nastavenie na PC a kalib.zariadeni spolu s mojim telom! v ramci zaruky (mesacne objektivy) a ostria dobre teraz.

servis Tamronu (snad aj v Cechach) by mal mat tiez zariadenie na upravu FF/BF, nie?

PS: objektivy mozes stale vracat predajcovi a skusat vymienat za dalsie,ani raz sa nemusis trafit do kusu co ti bude s tvojim telom ostrit na vsetky ohniska sprave, treba to dat nastavit v servise v ramci zaruky spolu s tvojim telom. ale mozno ze trafis zrovna taky kus z obchodu,co ako tak sedi a budes spokojny, na kolky pokus ale?

lennyl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamk 2. 7. 2012 22:15

Tak se opět trochu vrátím ke starší diskuzi zde v tomto vláknu, ohledně fotografování svatby Tamronem 17-50. Tento víkend mám první svatbu odfocenou 8-) . Dosti fotek jsem fotil Tamronem a kdybych to měl zhodnotit, tak za sebe říkám, že jsem od něho čekal více. A to co se týče spolehlivosti ostření. Všiml jsem si, že v potemnělých místnostech (temnější místnosti v interiérech, obadní síň...) se dosti často AF zmýlil. Tedy že dosti fotek bylo rozostřených. tzn., že fotoaparát hlásí zaostřeno, ačkoliv není. Při fotografování venku za světla problém nebyl. Jinak když se AF chytne jak má, je objektiv ostrý jak břitva. Barvy a kontrast taky v pohodě !! Jen ta spolehlivost zaostření, mě dosti trápí. Snažil jsem se ostřit pečlivě (ikdyž někdy to byl docela fofr na ostření.. :) ). Clonil jsem nepatrně výše nad f2.8. Většinou do F5.6. Ostřící bod, jsem používal jen křížový (ten nejpřesnější) a po zaostření lehce překomponoval. Tak nevím, přemýšlím, jestli jsem neměl raději vzít vychvalovaný Nikon 16-85 VR...ikdyž na úkor pevné světelnosti :hm

Pozn1: Všechny ostatní objektivy Nikon a Sigma co mám ostří s mou D90 precizně (AF-S 35mm f1.8, AF D 60mm f2.8 macro, 70-200 F2.8), takže AF motor v D90 je snad v pohodě :-)

Pozn2: Mé první fotografování svatby proběhlo bez jakéhokoliv průseru, nečekané situace a poruchy techniky :D
Hamk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod phamon 3. 7. 2012 08:08

Hamk:
Nevim, zda-li Nikkor 16-85 je to prave orechove pro foceni svateb. Mam ho na tele D7000. Na AF na ohnisku 16 mm ma frontfocus, na ohnisku 85 backfocus. Jemne serizeni nepomuze, maximalne ho mohu nastavit spravne na 85 mm. Navic na AF pri ohnisku 16 mm neni vubec schopny zaostrit na vzdalenost cca 1,5 m. Bud se zaostri na cca 80 cm nebo na cca 3 m. Je sice fakt, ze mi to prakticky zatim moc nevadilo, svatbu jsem zatim nefotil, ale pripada mi to divne. Na ruznych diskuzich jsem se docetl, ze to je u tohoto objektivu normalni. Proto jsem se zatim neodhodlal poslat jej do servisu. A taky proto, ze nejsu z Prahy. Co se tyce ostrosti, je skvely.
phamon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod obr-fotograf.cz 6. 7. 2012 07:54

Osobně bych si Tamaron už nikdy nekoupil. Bohužel doposud vlastním http://www.aaron.cz/produkty/tamron-sp- ... i-ld-canon a už jsem ho třikrát reklamoval. Poprvé měl silné rozostření na jednom okraji, pak se sekla clona a pak zase rozostřování na druhém okraji.
Specializuji se na interiérovou a produktovou fotografii. Jsem www.obr-fotograf.cz, autor BLOGU www.tipyjakfotit.cz a výukového DVD www.AkademieProduktoveFotografie.cz
obr-fotograf.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomash. 6. 7. 2012 10:39

Hmmm, tak koukám, že se tu množí samé "dobré" zprávy. Ta Hamk(ova) zkušenost se špatným zaostřováním při slabém osvětlení je pro mě zásadní. Chtěl jsem ho koupit na focení v klubech ale pokud to nezaostří, je mi světelnost k ničemu...

Obdobný objektivy od Sigmy a Tokiny jsou prý ještě horší a Nikon - to je raketa, teda ta jeho cena...

Každopádně díky za zkušenosti, aspoň jsem nevyhodil peníze za něco, co by mi udělalo medvědí službu.
Tomash.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamk 6. 7. 2012 11:26

Nechci říkat, že Tamron nezaostřil pokaždé, ale chyboval častěji, než jsem čekal...
Hamk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomash. 6. 7. 2012 18:07

takže v kombinaci s mejma rukama je založeno na prů*er. Myslím, že při koupi foťáku půjdu do kombinace 18-105 a 35.1,8 a holt si budu muset popoběhnout. Měl jsem tenhle Tamron na Canonu 350D ale to byl ten nejstarší typ a běhal celkem fajn ale tyhle potvory s motorkem pro Nikon se jeví jaksi podivně :-(
Tomash.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamk 7. 7. 2012 07:40

phamon píše:Hamk:
Nevim, zda-li Nikkor 16-85 je to prave orechove pro foceni svateb. Mam ho na tele D7000. Na AF na ohnisku 16 mm ma frontfocus, na ohnisku 85 backfocus. Jemne serizeni nepomuze, maximalne ho mohu nastavit spravne na 85 mm. Navic na AF pri ohnisku 16 mm neni vubec schopny zaostrit na vzdalenost cca 1,5 m. Bud se zaostri na cca 80 cm nebo na cca 3 m. Je sice fakt, ze mi to prakticky zatim moc nevadilo, svatbu jsem zatim nefotil, ale pripada mi to divne. Na ruznych diskuzich jsem se docetl, ze to je u tohoto objektivu normalni. Proto jsem se zatim neodhodlal poslat jej do servisu. A taky proto, ze nejsu z Prahy. Co se tyce ostrosti, je skvely.

A myslíš, že kdyby jsi dal objektiv do servisu Nikon na seřízení BF a FF, že by to poté nepomohlo ? A jak je na tom s přesností zaostření ? Tento objektiv se asi v zaostření nemýlí že ?
Hamk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kentus 7. 7. 2012 11:15

Do servisu Nikonu bych asi po playerových zkušenostech v životě nic nedal :D
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavelW. 7. 7. 2012 12:30

Jaký je to příběh? Bez servisu, nemá smysl značku kupovat, takže pouze Canon?
PavelW.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hamk 7. 7. 2012 12:49

Néé, Nikon !! Ale dosti bylo flamu .. :)
Hamk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod phamon 9. 7. 2012 13:50

Hamk:
Kdyz nastavim jemne serizeni na 85ti mm tak se s tim fotit da (na dlouhych ohniscich ostri presne), i kdyz objektiv ma na sirokem ohnisku frontfocus. Vzhledem k hloubce ostrosti to tak nevadi, ale neni to uplne ono. Tak nejak jsem se s tim smiril a do servisu jej posilat nehodlam. Po precteni nekolika for se zkusenostmi se servisem, a to nejen v CR, se do toho poustet zatim nebudu. Mozna je to vlastnost modernich zoomovych objektivu, ze potrebuji na kazdem konci rozsahu nastavit jinak AF. U Canonu 5D MK III je, pokud se nemylim, moznost v jemnem nastaveni AF, objektiv nastavit na dlouhem i sirokem konci.
phamon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 9. 7. 2012 14:22

Ja vim cim to je, objektiv je v tom z 90 procent nevinne.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamk 9. 7. 2012 14:32

Tak mi to prosím pověz čím myslíš že to je. Každý názor mě zajímá ;-)
Hamk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 9. 7. 2012 14:44

Jsou jen dve moznosti, objektiv jsem z 90 procent vyloucil. Vic se k tomu vyjadrovat nebudu.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 9. 7. 2012 14:57

Já taky vím, čím to je, ale jsem taky svině a taky vám to neřeknu :D
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamk 9. 7. 2012 15:12

Tak proč ztrácíte drahocené vteřiny psaním příspěvku, bez jakékoliv obsahové hodnoty k tomuto tématu ? :tleskani

No nic: Jedna z možností by byla neostrost na fotografii způsobená delším časem závěrky ? Nebo zhoršenou kresbou použitím nejmneší clony objektivu f2.8. Nebo dále FF/BF objektivu, či překomponování snímku po zaostření na středový ostřící bod ? Již jsem psal výše, že u jiných objektivů Nikon, které mám, tento problém nemám.. Zaznamenal jsem jej jen u tohoto Tamrona. O co jinak se sním musí zacházet, než s Nikon objektivy, aby ostřil stejně jako oni ?

Trefil jsem se zde výše alespoň do jedné možnosti ? :-)
Hamk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 9. 7. 2012 15:15

Netuším, mně to jen nedalo a musel jsem žertovně reagovat :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamk 9. 7. 2012 15:22

Aha, tak to jo 8-P
Hamk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 9. 7. 2012 15:38

Ja jsem reagoval na prispevek nade mnou, tj. od phamona a jeho problem s ostrenim u 16-85 v kombinaci s D7000.

Mam li se vyjadrit k tematu, tak koupe Tamronu 17-50/2.8 VC podle meho nazoru dobra volba neni, nebot je opticky horsi, nez verze bez VC, idealne pak bez vlastniho ostreni (tj. nahon z tela), kde mi nejsou znamy zadne problemy s FF/BF, narozdil od verzi s vlastnim ostrenim.
Minuly tyden mi zrovna spadl na ulici na zem a krom nehezkych vrypu v predni cocce se mu nic nestalo. Hadam, ze kdyby mel vlastni ostrici motor, uz by to asi takovy "happyend" nebyl.
Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamk 10. 7. 2012 12:25

V pohodě. No, já jsem koupil verzi bez VC, ale s vlstním motorkem. Opticky je super, už od f2.8, když dobře zaostří. Ale mrzí mě, že se na něj nemůžu 100% spolehnout. Nyní snad jen se poohlédnou po použitém Nikon 17-50 f2.8. Taky jsem uvažoval už před tím nad 24-75mm nebo něčem podobném, jenže se dosti bojím, že by mi chybělo krátké ohnisko, obzvláště na cropu. To bych poté musel investovat do další prachy do širokáče... :hm
Hamk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 10. 7. 2012 14:04

Hamk: Pokud nehodlas prechazet na FF a svetelny zoom tohodle typu hojne vyuzijes, rozhodne se vyplati investovat do bazaroveho Nikkoru 17-55/2.8, ktery lze v dobrem stavu poridit pod 20tis. Kc. Domnivam se, ze za ten pocit bezpeci a klidu pri foceni to stoji.
Petr Luňák
Návštěvník