Nikkor 35-70/2,8 D

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Zdenek D 12. 2. 2012 18:59

Zdravím, používá někdo objektiv Nikkor 35-70/2,8 D na APS čipu?
Zajímá mě jestli se ještě dneska vyplatí svoji kvalitou, bez ohledu na ohnisko, to mi vyhovuje.
Děkuji za názory
Zdenek D
Návštěvník

Odeslat příspěvekod decibel 12. 2. 2012 20:55

je to starý objektív, čo sa skôr či neskor pokazí a ktovie aka je naň servisná podpora a či su ND ešte + push pull dizajn...,
všetky tieto staršie sklá majú pri vysokých clonových číslach problém s odrazom svetla od čipu a naspäť od clony (nad F8-F11 to vidno...)

aspon ja teda nevidím dôvod dnes kupovať takýto objektív pokiaľ by som ho nemal po dedkovi v skrini...
Canon EOS 5D MkIII, 24-70/2,8L, 70-200/2,8L, 35/1,4 Sigma, 50/1,4 Sigma, 85/1,8 Canon, 100/2,8 Macro

OM-D E-M10, 14/2,5 Panasonic, 20/1,7 Panasonic, 45/1,8 Olympus, 40-150/4-5,6 Olympus, (na backup + zábava)
viacej na: http://jozefpeniak.blogspot.com/
decibel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 13. 2. 2012 00:14

Decibel, co to je za reakci ?
Co se na tom objektivu může pokazit? Pokud stím netřískneš, tak nic. Je to profi sklo.
Ale taky bych ho nechtěl :D
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 13. 2. 2012 02:23

Lol, zábavné reakce..

Trošku chytá odlesky, takže je dobrý kupit vhodnou clonu. AF je kapku staršího data, takže nečekej úplně 24-70/2,8 rychlost, ale s dobrým tělem to bude dost svižné. Nemá motorek, takže AF jen s D300/D90/D7000 (z toho novějšího, prostě ty lepší řady).

Jinak je to stejně super sklo jako většina starších Nikonů. Jeden z důvodů, proč většina uživatelů Nikonu nemusí ve skutečnosti moc řešit nějaké adaptované objektivy, existuje totiž tuna kvalitních a starších objektivů přímo pro Nikon F.

A kdyby ne, je tu vždycky Zeiss. :)

Pokud je to za nějakou rozumnou cenu, tak do toho (rozumná cena bývá okolo 9-11k CZK).
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Zdenek D 13. 2. 2012 18:56

Díky za odpovědi, teprve ho budu mít možnost vyzkoušet.
Zajímá mě třeba na 35 mm srovnání s pevnou 35/1,8, nebo 50/1,8?
Rád bych s ním nahradil základní a portrétní objektiv, i když vím, že je to kompromis
Zdenek D
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _t0m_ 13. 2. 2012 23:42

Ja mám tento objektív a veľmi si ho pochvaľujem. Jasné, nie je tak rýchly ako najnovšie sklá, a je pravda, že v protisvetle podáva horší výkon, ale je to niekdajšie profisklo s výbornou kresbou. Dá sa zohnať za dobrý peniaz, takže človek musí byť pripravený aj niečo obetovať. S tým, že sa pokazí by som si nerobil veľké starosti. Ten objektív je vyrobený ako tank, je to kov a sklo, len tak ho nezničíš. Ja ho používam zo svojích objektívov najčastejšie.
_t0m_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zdenek D 14. 2. 2012 22:21

Dík za názor z vlastní zkušennosti. Otestuji si jak fotí a jsem připravený si ho koupit.
Pomalejší ostření mi nevadí, jde mi o ostrost a celkovou kresbu a kvalitní zpracování
Zdenek D
Návštěvník

Odeslat příspěvekod daikatana_ 15. 2. 2012 19:37

Ten objektiv jsem měl a byl naprosto perfektní. Jak už tu padlo, nemá motorek, takže rychlost AF záleží, na jakém se to bude provozovat těle. Chybějící motorek může být na druhou stranu u staršího objektivu i výhoda, protože se ti nepokazí :) Pokud je za dobré peníze a nechce se vrážet víc třeba do 28-70/2.8, tak je to vynikající volba, kresba nijak nezaostává za novým modelem.
https://www.foto-pro.cz
https://www.karlsitretro.com
https://www.youtube.com/channel/UC8W-uMYsZewyFiKl4WrxcXQ
daikatana_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mat_Es 15. 2. 2012 20:25

Zdravím. Objektiv používám jako portrétní na D90. Jetý jsem ho sehnal za 5tis a za tu cenu je to velmi velmi hezký sklo. Má už jistě pár křížků, schytal nějakou ránu ale slouží do roztrhání. Oproti 35mm f/1,8 je na plnou díru měkčí, ale nijak zvlášť tragicky. Pevná 35ka zase víc aberuje, v této cenové kategoorii člověk nesmí být moc šťoura. Kresba a kontrast je silnou stránkou, těch 70mm je na plnou díru velmi pěknejch. Co považuju za největší klad je bezproblémové ostření. AF se chytá velmi statečně. Navíc má pseudomakro, což na takový hobby příležitostný focení kytiček motýlů a větší havěti bohatě stačí. Nejvíc mě omezuje velmi špatná (diplomaticky řečeno) odolnost na protisvětlo. Orig. slun. clona je na DX formát nedostačující, lze nahradit z 85mm f/1,8. Jo a filtry jsou na to levný. Jistě existuje na DX přehršel lepších skel, ale za tu cenu to fakt stojí alespoň za vyzkoušení. Cost/benefit je velmi zajímavý.
Mat_Es
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zdenek D 16. 2. 2012 10:59

Jsem rád, že se názory množí, jsou vesměs pozitivní, tak mě to jen utvrzuje, že jsem si dobře vybral. Nemám na drahá skla jako N 28/24/-70, a navíc je i na kinofilm.
Mám teď Tokinu 28 - 70/2,6-2,8 a jsem zvědavý na porovnání.
Zdenek D
Návštěvník