nikon 50mm 1.8 alebo 1.4

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Poltergeist 20. 12. 2011 00:00

Nebo Zeiss
Poltergeist
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 20. 12. 2011 00:39

Zeiss nebrat, bokeh jeste horsi jak Nikkory.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 20. 12. 2011 04:49

Tím byl myšlen full-size sample nebo aspoň něco v 1280 pix delší strana..

Tipovačka v tomhle případě, Sigma napravo.

S Zeissem souhlas, 50mm od nich jen F2, F1.4 má dost ošklivej bokeh.. takovej ten super-kontrastní typ. Sem vcelku zvědavej na novou 50mm f1.4 ZA..

Ale ostatně, pokud by někdo chtěl Zeisse, tak si rovnou může koupit Summicron.. I když co se bokehu týká, tak ta Sigma vede snad i nad tímhle.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod player 20. 12. 2011 17:39

A na co potrebujes celou fotku? Jsou tam barvy? Jsou.
Horni rada je prvni Nikkor, druha Sigma. Dolni rada naopak.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 21. 12. 2011 01:39

Protože z velkejch to jde snáze poznat. :) Nejsou to jen barvy.

U té první řady sem si byl skoro jistej (tráva je žlutější u Sigmy), u té druhé sem netušil.

Sigma má jinak kontrast a barvy ujíždějí vždy do žluté (aneb jak poznamenala jedna recenze, oteplovací filtr zdarma). V porovnání s Nikkorem, který je kontrastní obvykle až až a barvy jsou spíš do studených tónů (studená modrá/zelená).

Taky důvod proč v dolní řadě má Nikkor nebe do modro-zelené a Sigma vypadá přepáleně, ale je to jen posunem spektra směrem ke žluté, takže se jeví jako bílé (no nebo je fakt přepálené, těžké říct u těch malejch mrch :D).
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Fuck8r 23. 12. 2011 12:56

ahoj, tady je test s obrázky - jsou tam novější a starší nikony a sigma a starší nikony maj hranatý světýlka, novější vypadaj super oba (někde se zdá bejt lepší dokonce 1.8G která má jen 7 lamel vs 9 u 1.4!) no a pak sigma, která má ty světýlka ohavný :-l
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 23. 12. 2011 13:38

Fuck8r: svetylka jsou to posledni, co te bude v terenu trapit, pokud se tedy nevyzivas ve foceni malych detailu v nocnim meste. To same plati o bokehu pred rovinou zaostreni, taky se ti to projevi na naprostem minimu zaberu. Co hraje roli nejvic, jsou odlesky za rovniou zaostreni a tam je Sigma neprekonatelna a Nikkory casto vylozene ohavne.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 23. 12. 2011 13:43

díky za postřehy, však ty jsi s tím fotil, já jen koukal na recenze a nikdy to neměl v ruce :D
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 23. 12. 2011 13:59

Ano, bohuzel jsem podlehl recenzim prave na mansurovs.com a noveho Nikkora poridil. Nastesti mi jej prodejce vzal zpatky, uf ;)
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 24. 12. 2011 13:23

player: Nemáte nějaké ukázky toho jevu? Nějak si to nedovedu představit, ale docela by mě to zajímalo, kvúli výběru. Ta sigma je pořád docela drahá
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 24. 12. 2011 14:23

player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 24. 12. 2011 15:30

Ok, díky. Teď se dívam na http://mansurovs.com/sigma-50mm-f1-4-review#more-17589
kde dělal další testy bokehu a ta sigma tam stejně nevychází extra líp než 50 1.4, spíš na plně otevřených clonách. Na vaší ukázce ta 50 1.8 tedy nic moc, ale zas za tu cenu to neni špatný sklo a údajně má rychlejší af než 1.4ka od nikonu..
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 24. 12. 2011 17:05

Tak se asi divame kazdy na jine obrazky, protoze Nikkory maji prechody v bokehu kontrastni, zatimco Sigma krasne jemne rozostrene. Takovyhle krasne mekce podany bokeh z Nikkoru nikdy nedostanete:
Obrázek

Kazdopadne jsou to Vase penize, Vase fotky, Vas vkus. Ja jsem si ale nalhavat, jak je Nikkor vlastne fajn, opravdu nedokazal a proto jsem jej obratem vratil.
Tady mate dalsi ukazku "krasneho" bokehu Nikkoru 50/1.8G pri F1.8:
Obrázek
Ty neostre vlasy mimo hloubku ostrosti nejsou pekne, vypada to jak kdyz to trpi pohybovou neostrosti, opravdu nikdy vice...ani zadarmo.
Obrázek
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 25. 12. 2011 08:43

Nehádame se přeci. Jen můj názor: Souhlasim, že ta sigma je dobrá. Akorát je velká, těžká, drahá a je větší šance narazit na špatný kus. (nemohlo se to stát i u toho nikonu?) Myslim, že ve finále je důležitější fotka jako celek a ne detaily 1:1, samozřejmě když nejsou extra rušivé. Třeba fotka slečny je ok. Já jsem nikdy nelitoval koupi Canonu 50 1.8 II. Má sice pětiúhelníkový bokeh a občas je tam vidět i ta jakoby pohybová neostrost, ostření nic moc, ale kvalita/cena je bezkonkurenční a na těch fotkách je zlepšení hodně znát.

Pokud budu soudit podle tohoto testu a podle téhle ukázky - bokeh před rovinou zaostření, sigma je jasně horší v tomhle případě, ovšem uznávam, že častější je bokeh za.

http://mansurovs.com/wp-content/uploads ... behind.jpg

http://mansurovs.com/wp-content/uploads ... behind.jpg

Nejsem proti sigmě, jen se rozmýšlim, ale prostě si myslim, že pro spoustu lidí, kteří nechtějí nebo nemůžou dát tu cenu za sigmu, je ten nikon 1.8 je dobrá volba.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod decibel 25. 12. 2011 11:24

no na nikon by som išiel do F1,4 G na Nikon D700 ho mám už objednaný.. :), no a mal som 5D II s Sigmou a opticky krása, na clonách F1,4-F2 podl amna najlepšia 50tka na Canon, ale AF pomalý v slabšom svetle a nepresný + pri zaostrení na blízko do cca 1m dosť mäkká..no a s niektorými telami total bordel AF.

http://www.jozefpeniak.blogspot.com/201 ... chine.html
Canon EOS 5D MkIII, 24-70/2,8L, 70-200/2,8L, 35/1,4 Sigma, 50/1,4 Sigma, 85/1,8 Canon, 100/2,8 Macro

OM-D E-M10, 14/2,5 Panasonic, 20/1,7 Panasonic, 45/1,8 Olympus, 40-150/4-5,6 Olympus, (na backup + zábava)
viacej na: http://jozefpeniak.blogspot.com/
decibel
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka