Nikkor 55-300 vs 70-300 VR

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Trinecian 3. 8. 2011 20:26

Petr67: Zkusil jsem dodržet a zkombinovat, co tady popsali Tomáš X., Oldbas a Ondra Bobek: nacvakl jsem nový Tamron AF 70-300 mm 1:4-5,6 Di USD (bez VC, pže Sony) a se zapnutou stabilizací na přístroji, jsem pořídil snímek, cca 100 metrů vzdušnou čarou, vzdáleného nápisu KAPSCH. Snímal jsem z ruky, s přicloněním, viz EXIF. Soubor pouze převeden z RAWu do JPEGu, bez dodatečných úprav.

http://www.ulozto.net/9870653/dsc0931-jpg

FYI: rád pročítám diskuze, pže člověk se neustále učí a měl by být schopen akceptovat názory druhých. Takže mi šlo o to, ukázat, že při správném dýchaní a držení foťáku během snímání + s pravděpodobně oprávněně oceněným objektivem, od výrobce třetí strany, lze pořídit dobrou fotku.
__________________________________________________________________________________

Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co činí a že mají směr. -- V.I.L.
Trinecian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 3. 8. 2011 21:03

no ved tu nikto netvrdi, ze z ruky to nejde, naopak, z ruky a so stabilizaciou su snimky pekne, problem robi stativ pri dlhsom zoome (spominanych 300mm) bez predsklopeneho zrkadla, kedy pohyb zrkadla sposobi neostrost...

btw. bytovka na mojej fotke (strana 2 prispevok prvy) bola odomna vzialena 2km vzdusnou ciarou a nechvalim sa 8-) (joke)... :-D ;-)
zive: Lenovo Z570 (i5 2430M, RAM 8GB, GF GT540M 2GB)
digiarena: Nikon D5000 + 18-55mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Panasonic TX-P46ST30E + VU+uno + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S7 Edge
THeBaNDiT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Trinecian 4. 8. 2011 11:19

A já jsem měl pocit, že Petr67, který založil tuhle diskuzi, řeší optickou kvalitu dvou objektivů od NIKONu na dlouhém ohnisku - 300 mm ;-) a chtěl jsem tím snímkem prakticky ukázat, že v tomto případě by pro něj mohl být TAMRON dobrá alternativa k originálnímu vybavení, v poměru cena/kvalita (pže i otázka peněz bylo zmíněno) tak, jak je vyzdvihován v recenzích a diskuzích. Stále platí, že u výrobců třetí strany to stále může být kus od kusu, ale u tohoto modelu lze říct, že se jim povedl. Zřejmě můj postřeh vyzněl jinak než jsem chtěl.
Ještě odkaz na česky psanou recenzi, která má větší vypovídací hodnotu:

http://www.makofoto.cz/nikon/objektivy/ ... _300VC.htm

___________________________________________________________________________________

Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co činí a že mají směr. -- V.I.L.
Trinecian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod player 4. 8. 2011 14:27

Trinecian: slusne zasvinenej snimac, mimochodem ;)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Trinecian 4. 8. 2011 15:11

Player: díky za upozornění. To budou asi skvrny od mořské vody na UV filtru. Snímač jsem před focením utřel kapesníkem Obrázek

___________________________________________________________________________________

Trinecian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honzinulanek 4. 8. 2011 18:10

Vybíral jsem nedávno tele, tyhle dva byly ve výběru. Přiklonil jsem se k 55-300. Nakonec zvítězil rozum a nerozumně jsem se práskl přes kapsu a koupil Sigmu 70-200/2.8 a dobře jsem udělal.
honzinulanek
Návštěvník

Předchozí stránka