Tamroňák 28-75 1/f 2.8 jak ?

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod zmotycka 20. 7. 2011 08:04

...hezké středeční ráno všem a fotografům zvlášť ... nevím co je to s Vámi, že pořád prudíte s technikou a všelijakýma blbostma a nesoustředíte se na fotografování a přemýšlením o možnosti dělat dobré fotky a nebo si nechat ty různé kecy na dobu až budu mít jistotu, že fotografie, který dělám se někomu líbí ... cesta hochu je trnitá, všechno už tady bylo, je a bude ... o degradaci fotografie ti psát nebudu, ale ty ztrácíš čas nesmyslnými debatami o ničem a fotky máš kde ? Protože cíl našeho snažení je v osobitosti a osobním poznání právě toho, co bys chtěl od druhých, tedy aby za tebe prověřili možnosti tý tvojí techniky ... představ si , že existuje mnoho fotografů, co techniku neřešili, neřeší a přesto se jejich fotografie objevují v nejprestižněších galériích světa za peníze, o kterých by člověk jako ty okamžitě dokoupil celou kupu tak blbejch objektivů, jako máš zrovna Ty a to ,že máš touhu mít takový objektiv je toho dokladem ...Ty prvně řešíš techniku a pak pro to hledáš pomocí ostatních tvé uplatnění ...no dost bída .. to , že někteří tvoří i bez nakoupené techniky si přečti o Miroslavu Tichém a ponoř se do tvorby ... Já ti říkám, vyser se na přitroublý objektivy, kup si světelnou 50 a konečně začni fotit a přemýšlet !
zmotycka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fujifilmS3 20. 7. 2011 21:24

to je zajímavý, myslel jsem si že u fotografie záleží především na kvalitě použitého skla

parkrát jsem to i četl a teď se dozvídám že to nemusí bejt zase tak pravda . . .

každopádně jsem zkusil fotit se seťákem a moho říct že vzhledem k tomuhle Tamronu,

ten seťák je opravdu parodie na fotografii, nicmeně jsem taky teď zjistil že Tamron 28 75
se moc nehodí na makro a pokud jsou horší světelný podmínky, tak by se mu celkem hodil stabilizátor (anebo stativ) který nemá, ale za ty prachy to byla dobrá koupě

jen prostě budu kupovat další výbavu, tak jsem se ptal (a moc se toho nedozvěděl)

metodou pokus omyl jsem nakonec zjistil že mezi ohnisky cca 30-60 mm to při dobrých světelných podmínkách a cloně 4-5.6 (až 11) podoává výborné výsledky (na crop-factor, full-frame nemám)

nevim jestli se mám ptát na to, zdali mám použít automatickou korekci (zkreslení) na toto sklo u fotek, v programu Photoshop (on si ten program může stáhnou předvolby na každé sklo z databéze)

co dokoupit k němu ? (proto jsem se ptal na 35mm NIkor 1.8 a 1.4 D)
fujifilmS3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miroslav 20. 7. 2011 21:30

Parodie se seťákem ?
Rád bych věděl jaké máš kriteria na posuzování objektivu,ale je to zbytečné,nebude ti vyhovovat žádný objektiv.
miroslav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TomK83 20. 7. 2011 23:08

Jasně že kvalita fotek závisí na kvalitě skla. V prvé řadě ale musíš vědět, co s tím chceš fotit. Jinak řečeno, jiný objektiv si pořídí ten, kdo se chce specializovat na makra a jiný ten, co na krajiny... Pak taky musíš vědět, s jakými hodnotami potřebuješ pracovat, jestli budeš používat filtry apod. Opět je to o žánru fotografie. A taky o penězích a o tom, jestli to je koníček nebo profese, o hledání kompromisů a tvůrčích záměrů... Někdo si koupí foťák na film a skla v bazaru, protože mu to dokáže poskytnout to, co hledá, a udělá s tím snímky, o kterých se majiteli ultrasonického objektivu s deseti asferickými čočkami může jen zdát...
Pokud hledáš porovnávání technických parametrů různých objektivů, můžu doporučit tyto stránky: http://recenzie.hladacik.sk/
Obsahují skvělou databázi zahraničních i domácích recenzí na rozmanitou techniku.
Naposledy upravil TomK83 dne 20. 7. 2011 23:12, celkově upraveno 1
TomK83
Návštěvník

Odeslat příspěvekod víík 20. 7. 2011 23:09

Jestli si myslíš, že to je portrétní sklo, tak si kup cokoli,třeba rybí oko. Projdi si své fotky. Zjistíš které ohnisko nejvíc využíváš a podle toho kup pevné sklo.
víík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zmotycka 21. 7. 2011 13:10

... ne, nezáleží na kvalitě skla, záleží jen a jen na tobě co přineseš za novoty do tohodle oboru a jestli tvůj pohled na věci kolem sebe někoho osloví... jinak : ... někdo to tam má a někdo to tam prostě nemá ... chápeš hochu
zmotycka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod antoninn 21. 7. 2011 14:16

Souhlas s uživatelem zmotycka. Fotografování podle mě není o použité technice, ale hlavně o fotografovi. K čemu mi je poslední model objektivu nebo těla, kterým pořídím dokonale zaostřenou, barevně vyváženou, ale obsahově naprosto nezajímavou fotku??? Ano, technika může kvalitě výsledku do jisté míry pomoci, ale rozhodně bych její úlohu nepřeceňoval.
antoninn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 21. 7. 2011 16:58

A ja bych naopak ulohu objektivu nepodcenoval. Jsou zabery, na ktere JE potreba specificke sklo a nicim se to omluvit neda.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod martin2580 25. 7. 2011 09:46

Ano, ale pokud toto nekdo zamysli, nepta se jak se pouziva uplne normalni obycejny zoom objektiv....
martin2580
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Baki 26. 7. 2011 06:46

Zdravím, taky přidám svůj názor. Co se týče foťáku na film z bazaru ... já osobně nejsem tak bohatý abych si něco takového pořizoval a "živil".
A ti co neřeší techniku ... jasně, neřeší. Ale vsadím se že mají doma třeba nikona D3s, nebo canona 1ds MIII možná i nějaký hasselblad. Oni to neřeší, to je pravda. My bohužel musíme :).

A opravu si myslím že technika je hodně důležitá. A to v hodně žánrech fotografie. Nejvíce se projeví kvalitní technika na reportážní fotografii (dle mého), třeba sportu. Ale taky klasická svatební. Já osobně si pořizuju novou techniku, když cítím, že ta současná mě omezuje.

Chtěl jsem fotit portréty a i něco v horším světle, tak jsem si koupil 50/1.8, potom mi chybělo delší ohnisko, tak jsem si koupil 70-200/4L a co nyní? Chybí mi pořád světlo, tak půjdu do blesku.

Takže jak tady už lidi psali, zkus něco fotit a pak poznáš co potřebuješ.
Baki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotodvorak 1. 8. 2011 17:36

Já tu 28-75 mám na D 200 a jsem s tím spokojený. Má i omezeně pužitelné makro jen schází široké ohnisko, ale s tím jsem počítal, chtěl jsem širší než setové 18. Pořídil jsem si 12- 24 , ta nemá chybu.
Ale záleží na tom, ujasnit si co chci fotit, nemá smysl chtít za každou cenu pokrýt několika objektivy od širokáče po tele.. Málokdo to využije..
Tak hlavně dobré světlo
fotodvorak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 1. 8. 2011 22:36

To je u každého oboru. Výsledek je závislý na tom, jestli odborník má k dispozici takový nástroj, jaký potřebuje.
Pilot F1 ví, jaký potřebuje vůz.
Lyžař ví, jaké potřebuje lyže.
Kardiolog ví, jaký potřebuje echokardiograf.
Tenista ví, jakou potřebuje raketu.
Truhlář ví, jaké potřebuje nástroje.
... atd.
Mají nějaký smysl úvahy, jestli pilot F1 ukáže své umění v Trabantu nebo zda nešikovi pomůže k lepší jízdě Ferrari F1?
Kupodivu většina odborníků či špičkových profíků, sportovců a podobně nepoužívají průměrné nástroje. Nějak nepotřebují dokazovat, že jsou tak dobří, že zvládnou špičkový výsledek i mizerným nástrojem. Prostě ví, co potřebují a to si pořídí. Nepořizují si zbytečnosti, protože přesně ví co a proč potřebují. A naopak se neošidí o vlastnosti, které jim pomůžou. A ví, že nejde o to, co ten nástroj umí sám, ale zda jim ten nástroj co nejlépe slouží k tomu, co oni dělají. Fotoaparát je nástroj, který nemá sám o sobě dělat hezké fotky, fotoaparát má dovolit fotografovi, aby on udělal fotku tak, jak chce on. Fotograf ví co a jakým způsobem chce dělat, a nástroj mu v tom nesmí překážet.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 2. 8. 2011 08:01

Tomáš X: Tesat do kamene.
lemming
Návštěvník

Předchozí stránka