Teleobjektiv kolem 400mm pro sport

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kozakm 26. 8. 2010 08:54

Zkušenosti nemám, ani jsem nikdy neviděl někoho, kdo by s ní někdo fotil... co jsem ale studoval informace na netu, tak mi na ní vadí chybějící úchyty pro popruh, systém uchycení patky na stativ a chybějící AF limiter. No a pak je to Sigma :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 26. 8. 2010 09:49

schválně jsem si 300/2,8 od Sigmy zkoušel v B&H a přišlo mi, že ostří stějně rychle jako Sigma 70-200/2.8 Macro II,což bych od pevného skla nečekal. S 5DII je těžiště celé soustavy na ostřícím kroužku a tak se mi stávalo, že človek na něco ostřil a nechce si hnul s ostřícím kroužkem, tak se to začalo hádat popřípadně si rozhodil již naostřené. Co se týče výstupu nemužu tak úplně soudit, nebyly tam ideální podmínky,ale není to zas tak špatné a někde venku by to bylo podle mě výborné ikdyž asi ne tak excelentní jako u C/N. Příloha je výřez 1:1 z jpeg 21mpx C5DII. Popravdě asi bych někde z bazaru vzal starší C/N 300/2,8.
Přílohy
30028.jpg
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 26. 8. 2010 10:06

Díky za info. Ten výřez zrovna moc ostře nevypadá. Podle mě je ale důležitější, jak spolupracuje s tělem při kont. ostření, což se v prodejně těžko zjiišťuje.

S bazarovýma Canonama je to horší, je to tak dobrý sklo, že se ho nikdo nezbavuje. Možná teď, když vyšla nová verze...
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 26. 8. 2010 11:43

to vyzera na taky "priemerny kus" videl som uz aj horsie od sigmy osobne by som ich nekupoval.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 26. 8. 2010 12:14

Tak velká shoda náhod... v pondělí si jedu pro Sigmu 400/5.6 HSM za 6000 Kč. Dám za týden vědět, jak to fotí :-) Na fredmiranda.com ji pár lidí porovnává s Canoním čtyřkilem a říkají, že opticky je to prakticky totožné, AF by měl být jen o maličko pomalejší. A stojí to čtyřikrát míň :-) Minimálně za zkoušku to za ty peníze rozhodně stojí.

(S Canoním stabilizovaným tříkilem pořád počítám, ale až tak za rok :-)
Mr.Scully
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 26. 8. 2010 12:16

Blahopřeju a určitě nafoť nějaké testy na různé clony plus pohyb!
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod file12 26. 8. 2010 12:22

Tak pak ukaž výsledky a když by se ti nelíbila tak já si jí vemu. Sice už sem řek že na Canona jedině Canon, ale chci tu 300/4IS stejně většinou na extender a fotit s tim wildlife. tam by mi nevadilo ani pomalejší af u sigmy.
D7000; 18-105; 35/1,8G; Sigma 70-200/2,8 HSM Macro II
MacBook Pro,2,26ghz,4GB RAM,SSD, foto zpracovávam v Aperture,GIMP
file12
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 26. 8. 2010 12:30

kozakm - bohužel tyhle Sigmy jsou kompatibilní jen s jedničkovou řadou, na 7D mi bude tudíž fungovat jen na plnou díru, ale prý i tak je kvalita velká a navíc stejně nečekám, že bych sport fotil na clonu 8 :-)

file12 - neočekávám, že bych ji chtěl prodat, ale jinak máš pravdu v tom, že i kdyby mi AF těžce nevyhovovalo, tak to půjde prodat někomu, kdo fotí wildlife.
Mr.Scully
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 26. 8. 2010 12:38

Proč by tato Sigma měla být kompatibilní jen s 1D? Světelnost má 5.6, tudíž bude ostřit na všech tělech. A podle potřeby si přicloníš jako na každém jiném objektivu...
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 26. 8. 2010 12:43

Nene, není kompatibilní se všemi těly, jen s kinofilmovými a z digitálních tuším snad jen 1D. Do nějakého roku 2005 Sigma ještě dodávala v rámci reklamací nové čipy, které zajistily kompatibilitu se všemi těly, ale to už je pasé, objektiv se nevyrábí, takže čipy už dávno také ne. S tím jsem ale smířený, to už jsem četl ve všech recenzích. Přiclonit prostě nejde :)
Mr.Scully
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 26. 8. 2010 12:47

To by mě nikdy nenapadlo :)
Tak s tím nafoť nějaký fotbálek a pak se pochlub, jsem zvědav, jak to maže pozadí a jak to ostří
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 30. 8. 2010 13:57

Tak Sigma je doma... takže zatím si jako malé dítě užívám rozdíl ohnisek mezi 11mm širokáčem a 400mm teletem s 1.4x konvertorem, tzn. 51x zoom ;-) Jinak opravdu ten čip je starší, takže clonit prostě jde jen na 5.6, jinak to zahlásí chybu komunikace s tělem, ale jak jsem řekl, to mě netrápí, fotbal bych stejně na větší clonu nefotil.

Na fotopasu na fotbal už se pracuje, takže doufám, že tak za 1-3 týdny sem hodím nějaké ukázky.
Mr.Scully
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 30. 8. 2010 14:14

Koukám, že už jsi ji doplnil i do podpisu :P
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 30. 8. 2010 14:14

a co spijonazne fotky susedov nebudu? :-P
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 30. 8. 2010 15:03

Všechny sousedky jsou nad 60 let a postavou se mi nevejdou ani do širokáče :-D
Mr.Scully
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků