Co na makro ?

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod player 29. 7. 2010 08:58

Bez kontrastu, jakoby za "zavojem", bez drobnokresby(v rozich vubec), silna aberace. A je to v souvislosti s telezoomem Pentax 55-300, nikoli s makroobjektivem. Tam i ta levna podavala vysledky vyborne.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 29. 7. 2010 09:00

"Je to pro majitelé UZ, nebo levnějších objektivů."

a to je ten problem, makropredsatka (medzikruzky) ti zviraznuju vsetky vadi objektivu a to ze hodne .... a prave tie lacne su uz natom od zaciatku dost zle. Takze prave ako "lacne" riesenie na makro to moc neobstoji.

Suhlasil by som stim co player napisal medzikruzky, makropredsadky su dobre pre uzivatelov co maju kvalitny objektiv a chcu sa posunut este k extremnejsim zaberom (vacsie detaili)
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 29. 7. 2010 09:55

player - No a já se ptám, není tedy problém v objektivu 55-300 spíše než v předsádce??? Proč řešíme kvalitu předsádky?
_DAVE_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 29. 7. 2010 10:29

Ale samozrejme, ze je to o objektivu, vzdyt to pisu od pocatku s konkretnimi priklady. Cili nasazovat predsadku na prumerny objektiv(ktery sam o sobe aberuje a nema zazracnou kresbu) neni zadna vyhra, jak pise stejne tak irmo.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 29. 7. 2010 10:41

No a paradoxně si myslím že předsádku za 500 nebo 1500Kč budou kupovat lidi v levným objektivem. To že bude kresba na drahém skle lepší je jasné..

Nicméně úplně první otázka zněla. Chci levně fotit makro a makro sklo za 6000 mi přijde zbytečné. mám jen setový teleobjektiv.
_DAVE_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pufko 29. 7. 2010 10:57

exBURN jedine ty sa na to pozeráš zo zlého uhla... Ak chceš "nalepiť" na sklo niečo lacné , tak tomu budú zodpopvedať aj výsledky, ak si kúpiš aspon to čo odporúča DAVE tak to bude určite lepšie, ak si kúpiš MACRO objektív za 6000 či 15000,- tak by to malo byť ešte lepšie...
Ak raz budem dosahovať mizerné výsledky , tak ma na tom nič nebude lákať, ak budeš dosahovať výborné výsledky tak ťa bude baviť až tak že ťa to celé pohltí...

Tiež by ma nebavilo "točiť svadby" s kamerou za 5000,- , s kamerou za 50 000,- by to bola celkom iná zábava
pufko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 29. 7. 2010 11:11

_DAVE_ píše:Nicméně úplně první otázka zněla. Chci levně fotit makro a makro sklo za 6000 mi přijde zbytečné. mám jen setový teleobjektiv.

No a na to jsem neprimo odpovedel hned v prvnim prispevku;)
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 29. 7. 2010 11:44

Vivitar ma stal 30$ OM zuiko 50 macro 40$... Raynox asi pod 50$ nedostanes ...

na druhej strane sa tu hovori o setovom zuiku 40-150 co je pomerne velmi dobre sklo ....
tu su nejake fotky zuiko 40-150 + raynox http://forums.dpreview.com/forums/read. ... e=35120600
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod exBURN 29. 7. 2010 17:57

irmo píše:tu su nejake fotky zuiko 40-150 + raynox http://forums.dpreview.com/forums/read. ... e=35120600

Tak toto mi nepřijde jako mizerná kvalita zrovna. S tímto bych byl nadmíru spokojen.

Jak už bylo řečeno- chci to na zuiko 40-150, které si myslím, že není špatné a dá se s ním dosáhnout hodně hezkých výsledků
ten kdo pije-krátce žije
ten kdo nepije-žije ještě kratší dobu,jelikož ho ten co pije ho přejede
exBURN
Návštěvník

Odeslat příspěvekod exBURN 30. 7. 2010 14:20

Tak děkuji všem za radu.
Rozhodl jsem se že si pořídím makro předsádku. Poradíte mi tedy jaká bude nejlepší na Zuiko 40-150mm?

Zvařuji raynox, ale těch se vyrábí spousta typů, tak kterou z nich a nebo pak ještě obyč makro čočku za pár korun, ale myslím že to nebude nic moc kvalita. Zase jsem slyšel že i s tou čočkou se dá, tak nevím.....
ten kdo pije-krátce žije
ten kdo nepije-žije ještě kratší dobu,jelikož ho ten co pije ho přejede
exBURN
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vap5 30. 7. 2010 15:00

a neni "makropredsadka", "predsadkova cocka" a "makrococka" ciste teoreticky porad to same? proste lupa strcena pred objektiv :-) ja jen, abys nemel pocit, ze kdyz koupis "makropredsadku", tak budes mit neco lepsiho, nez kdyz koupis jen "cocku"

a k nakupu - makropredsadka je dalsi opticky clen, takze jeji kvalita ( tedy i cena ) by mela korespondovat s kvalitou objektivu, aby ho zbytecne nesrazela... vem si, v jake kvalitativni tride kupujes filtry a ve stejne tride kup tu predsadku... optickou mohutnost si zvol podle toho, jak moc chces "priblizit" fotografovany objekt... no a pak uz jen zacni setrit na makroobjektiv... ;-)
vap5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 30. 7. 2010 15:07

Raynox DCR-150 je pro tvoje tele zcela ideální. Zvětšení bude na plné ohnisko ohromné. Takže ho nejspíše ani nevyužiješ často, silnější DCR-250 je tedy zcela zbytečná. PS: Než budeš fotit pozorně přečti recenzi kterou jsem odkazoval !!

vap5 - Raynox není pouhá "lupa", má tři členy ve dvou skupinách pro minimalizaci optických vad.
_DAVE_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vap5 30. 7. 2010 15:59

Dave, obavam se, ze nejsme ve sporu :-)
"lupa" mel byt hlavne popis toho, jak to funguje - pasivni zvetsovaci prvek strcenej pred objektiv. a kdyz hra na slova, tak zamerne jsem nepouzil bryle, bo by to pak byl typicky monokl, kdezto u lupy predpokladam achromat a vic :-)
vap5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zelovoc 10. 8. 2010 16:05

a co tak napr. toto http://cgi.ebay.com/Macro-Extension-Tub ... ccessories
stoji to az neuveritelnych necelych 7 dolarov, k tomu nejaky starsi svetelny objektiv s manualne nastavitelnou clonou a mas to.
zelovoc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod irmo 11. 8. 2010 07:06

ne a este raz NIE!

Tieto medzikruzky neprenasuju komunikaciu medzi objektivom a telom a u "lacnich" zuikach sa neda manualne nastavit clona ba dokonca ani ostrit bez komunikacie s telom.... tzv stale budes fotit na min clonu a zaostrenie (Asi na nekonecno, isty si niesom)
irmo
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka