Základní/univerzální sklo ke Canonu

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod topinkaa 24. 5. 2010 12:32

DAVE_ no nedováží se tak ale při projevení zájmu ve většině obchodů dají nějakou slevu .
topinkaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod never 3. 7. 2010 17:51

Tak oživím jedno starší téma, je zbytečný kvůli mému problému zakládat nové... :-)

Poslední dobou se poohlížím po nějaké náhradě seťáku... Než se rozepíšu uvedu vás do problému.. Mám Canon 40D. A k tomu jenom starý, nestabilizovaný seťák.. Jde o to, že na svatby, koncerty, či jakoukoliv důležitější akci si můžu kdykoliv půjčit Canona 17-55/2.8 IS.

Takže kvalitu základního objektivu na důležitější akce mám vyřešenou, jenomže jde o to, že samozřejmě nefotím jen svatby a akce "na kšeft", že... No a se seťákem rozhodně spokojenej nejsem, takže se obracím na vás..

Čím nahradit seťák?

Tamron 17-50/2.8 - by byla v obyčejném případě jasná volba, ale proč kupovat stejné sklo se mnohem horší optickou kvalitou, ostřením apod.že...

Canon 17-85/4-5.6 IS - Slyším na něj chválu, někdy zas na něj hází špínu, jak to tedy je?

Sigma 17-70/2.8-4.5 - V bazaru se dá sehnat za celkem slušnou cenu, ale osobní zkušenost s ním nemám a bohužel od dvou předešlých objektivů si jej nemám kde pořádně vyzkoušet..

Nebo vás snad napadá nějaký jiný vhodný objektiv? Ještě jednou: Jde mi spíše o náhradu seťáku, když si fotím jen tak pro radost, jsem na dovolené apod. Nicméně seťák mi nestačí a minimálně o těch 20mm by se mi delší ohnisko líbilo..

Předem díky za vaše reakce :-))
Canon EOS 6D...víc na webu :-)
never
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vampix1 4. 7. 2010 23:35

taky bych se přiživil. Vybírám, čím nahradit seťák u 400D. Cenový práh asi kolem 10-15 tisíc, ideálně mi vychází Sigma 17-70 2.8-4.0 OS HSM ale teď jsem četl, že má někdy problém se zaostřováním(ostří před vybraným předmětem). Nejčastěji fotím lidi, statické předměty, přírodu a občas sport a nějaký pohyb(ale ne prioritně). Časem uvažuji o nějakém zoomu, kombinovat to asi nemá smysl.
T-mobile G1, Android Aosp2.2 T-mobile přátelé
iPhone 3GS, 32GB White O2 Neon SMS+500volných min a Internet v mobilu
N95 8GB

Lenovo ThinkPad SL410( C2D P7570 2.26GHz, 4GB DDR3, Ati HD4570 GDDR3 256MB, 320GB 5400rpm, 2.32kg)
vampix1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod triskacik 5. 7. 2010 00:58

Riesim v poslednom case podobnu otazku :-) Kupoval som 450D iba telo bez setaku a za zakladak som si vybral Sigmu 17-70, vtedy este len s obycajnym motorcekom a bez OS. Teraz poskulujem po niecom lepsom a neviem sa rozhodnut medzi Canon 17-40 f/4 a Canon 17-55 f/2.8 IS. Asi nakoniec vyhra feeling v rukach s objektivom nasadenym na tele, ak sa mi podari ich oba vyskusat v predajni, ale priklanam sa skor k 17-55 a to aj kvoli svetelnosti (makkost na plnu dieru mi vacsinou velmi nevadi) aj kvoli IS, ci dlhsiemu koncu. Zvacsa sice fotim na 17mm, ale uz tak sa bojim, ze 70mm mi bude chybat, kedze prehadzovat na portretovo vhodnejsi objektiv a potom zase naspat, sa mi velmi nechce :-) Plus je to udajne take "ne-elkove" L-ko :-)
triskacik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 5. 7. 2010 09:08

Takže odpověď pro všechny, reagovat budu ale na nevera::

Tamron 17-50 se stejnou opticnkou kvalitou jako 18-55 nonIS?? Tohle ti musel říct pouze majitel te 17-55 co si pujčuješ. Docela mě zaráží že sis neprošel nějakou recenzi atd..

Tamron 17-50 nonIS je jedno z nejostřejších skel do 10000Kč. Ale co se týče ostrosti není daleko ani od drahých Canonů. Horší je rychlost ostření a tělo není na úrovni "eL" objektivů.

Naopak 17-85 IS co se týče ostrosti v koutech vždy průměrný. Můžeš clonit kam chceš.

Sigma 17-70 F4.5 v rozích opět totální mazanec. Situaci ale radikálně zlepší clonit na F8 - 11.

Nová Sigma s F4 na konci mábýt údajně lepší, ale testovací obrázky mě nějak zvlášť nenadchly. Nicméně je to velmi vhodná univerzální alternativa.
_DAVE_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod file12 5. 7. 2010 09:28

Never: Tamron mi příde za ty prachy hoodně dobrej a jediněj problém je ostření a bulid kvality. Já mám sice verzi se stabilizací ale tak tragickou jako vychází v testech jí nemam.Jinak ta nová verze má i jinak udělanej ten předek kterej se u starý povoluje. Zdá se mi jestli si nepleteš ohlasy 17-85 s 15-85. Ta první starší neni fakt nic moc ta druhá už je dost slušná a uživí i 7D.
No a pokud máš možnost si tu 17-55/2,8 pučovat stabilně tak bych to viděl na univerzál nejlépe 15-85.
D7000; 18-105; 35/1,8G; Sigma 70-200/2,8 HSM Macro II
MacBook Pro,2,26ghz,4GB RAM,SSD, foto zpracovávam v Aperture,GIMP
file12
Návštěvník

Odeslat příspěvekod never 5. 7. 2010 10:19

Hehe, asi jsem se špatně vyjádřil, myslel jsem to tak, že Tamrona moc nechci, protože si tohle sklo: http://www.megapixel.cz/canon-ef-s-17-55-f-2-8-is-usm můžu na akce, kde budu potrebovat rychle ostreni, paradni obraz a dobrou svetelnost kdykoliv pujcit...

Proto mi Tamron pripadal zbytecny a doufal jsem, ze nejaky setak typu Canona 17-85 nebo SIgmy 17-70 by mi mohl svojí univerzálností na nějaké ty reportáže stačit... Ale jak to tak všechno čtu, asi se na všechny tyhle věci vykašlu, našetřím ještě nějakej peníz a půjdu do Canona 17-40/4L ...

15-85 suce v testech vychazi moc dobře, ale zas tolik po nejake univerazlonosti opravdu neprahnu,... Navic je to nove sklo, ktere stoji 19 tisic, v bazaru jeste neni a at je kvalitni jak chce, ja takovyhle prachy za sklo, ktery nema stalou svetelnost nedam...
never
Návštěvník

Odeslat příspěvekod file12 5. 7. 2010 12:52

Já tě chápu. ale to už nemáš daleko od toho si koupit tu 17-55/2,8. A nemusíš si jí furt pučovat. Pokud nechceš fotit v deštnym pralese tak to utěsnění nevyužiješ (jestli ho vůbec 17-40/4 má?). Co se týče konstantní světelnosti tak ta je u 15-85 skoro stejná. na 40 bude mít bud 4,5 nebo 5. Škoda tý ceny jinak už bych ho měl taky.
D7000; 18-105; 35/1,8G; Sigma 70-200/2,8 HSM Macro II
MacBook Pro,2,26ghz,4GB RAM,SSD, foto zpracovávam v Aperture,GIMP
file12
Návštěvník

Odeslat příspěvekod never 5. 7. 2010 13:07

Jenže bazarovej Canon 17-40/4L koupím za 12 tisíc. Bazarovej Canon 17-55/2.8 se sehnat skoro vubec neda a kdyz uz tak zase kolem tech dvaceti tisíc. Což už je velkej rozdíl.

A nevím co tady pleteš se světelností, 15-85 má světlenost od 3,5 do 5,6, takže na 15 mm budu mít sice clonu 3.5 ale na 40mm už to bude takovych 4,5 cca,...

Jednoduse i ta 17-40/4L je uz pro me opravdu hodne draha, natoz abych si mohl dovolit 17-55 ktera stoji vic nez o deset tisic vic..
never
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Vrabec 5. 7. 2010 14:15

Canon 17-85/4-5.6 IS - Slyším na něj chválu, někdy zas na něj hází špínu, jak to tedy je?

Tohle je nejhorší sklo jaké jsem kdy měl v ruce (resp. na objektivu) pro Canon.

Snad i ten základní seťák je na vyšších clonách lepší.

Co se týče základního objektivu, tak doporučuji jako jiní přede mnou 17-40L, který používám, případně Sigmu 18-50mm F2.8 EX DC MACRO HSM, kterou mi chválí již dva nezávislí kolegové.

Polož si otázku, zda-li do budoucna neplánuješ někdy přechod na Full Frame. Pak by Ti třeba ta Sigma a jiné DC (ekvivalent EF-S u Sigmy) objektivy byli k ničemu.

Co se týče větších rozsahů - je to vždy kompromis. Tak jako zoom objektivy nikdy nedosáhnout kvality prime objektivů, tak vysokorozsahové objektivy, budou vždy pokulhávat za těmi s menším rozsahem (v rámci jedné cenové hladiny)
Tomáš Vrabec
Redaktor

Odeslat příspěvekod oldbas 5. 7. 2010 14:16

Tak zkus něco jako Sigma 17-70mm f2.8-4 DC Macro OS HSM , Sigma 18-125mm F3.8-5.6 DC OS HSM .
Zvlášť ta 18-125 nestojí moc a jako základ na rodiné foto a dovolenou si myslím stačí.Pokud se povede,aby ostřil přesně,musí stačit.Světelost je horší,ale tu má zase o fous lepší 17-70ka.Ale ta už stojí víc.
Ještě Sigma AF 17-50mm f/2.8 HSM DC EX OS podle testu na http://www.photozone.de/canon-eos/531-sigma1750f28os nevypada vůbec špatně.U nás jsem ji ale nenašel,ještě se asi v ČR neprodává.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod never 5. 7. 2010 14:28

Ne, já jsem se už rozhodl, raději budu ještě chvíli živořit se seťákem, na větších akcích fotit s Canonem 17-55/2.8 IS a došetřím si na tu 17-40. Je to bezvadne sklo a jsem si jistej, ze jim rozhodne nic nezkazim.

S fotografovanim bych to chtel casem myslet vazne a sam sebe jsem presvedcil, ze i kdybych zvolil Tamrona 17-50 nebo Sigmu 17-70 udělal bych chybu, protože jsem přesvědčenej, že bych objektiv poměrně brzo měnil... :-)
never
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 5. 7. 2010 15:03

Souhlasím
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Vrabec 5. 7. 2010 15:15

never píše:Ne, já jsem se už rozhodl, raději budu ještě chvíli živořit se seťákem, na větších akcích fotit s Canonem 17-55/2.8 IS a došetřím si na tu 17-40. Je to bezvadne sklo a jsem si jistej, ze jim rozhodne nic nezkazim.

Rozumné rozhodnutí !
Tomáš Vrabec
Redaktor

Odeslat příspěvekod topinkaa 5. 7. 2010 21:26

Zdarec Nechci do toho moc kecat protože jsem ještě malá fotolama ale stejné dilema jsem řešil asi před 3 týdny . Po dlouhém čtení všech možných recenzí a grafů zůstali na výběr dva kandidáti a to Canan 17-40 cena 16800 kč a Canon 15-85 cena 16680 kč na jednom Brněnském shopu . Pro větší univerzálnost jsem nakonec zvolil tu 15-85 a nelituji. Pár fotek k nahlédnutí . http://www.topinka.estranky.cz/fotoalbum
topinkaa
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka