Základní/univerzální sklo ke Canonu

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod zuzkys 22. 5. 2010 01:06

Zdravím, mám možnost zhruba za měsíc a něco si koupit objektiv v USA (sice aktuální kurz dolaru nic moc, ale stále se to vyplatí zvlášť u dražších skel) a zajímal by mě váš názor. Foťák mám Canon 40D. V současné době používám klasický Canon seťák (ten s IS) a Canon 70-200/4L. Chci vyměnit ten seťák, který mi už vůbec nevyhovuje a teď nevím, která volba bude ta nejlepší.

V hledáčku mám:
17-40/4L - vadí mi špatná světelnost, přes tu se asi nepřenesu
17-55/2,8 - nejsem si jistá kvalitou?
24-70/2,8L - ten se mi líbí nejvíc, bohužel je to ten nejdražší :)

Absence širokého konce u 24-70 si myslim, že by mi nevadila - malý zlomek fotek mám v širokém rozsahu.
Takže mě zajímá - má někdo osobně vyzkoušený rozdíl 17-55 oproti 24-70? Je tam veliký rozdíl ve zpracování eLka a neeLka? Případně buď se blbě dívám, ale jiné podobné sklo jsem nenašla? Určitě chci Canon - ne žádný Tamron apod.
Za řekněme další rok, rok a půl bych chtěla vyměnit i foťák (nevím za co - to bude až podle budoucí nabídky) takže ptám se - je dobré se zaměřit rovnou na FF objektivy? V tom případě tedy nemám na výběr a je tam pouze 24-70?

Další mě zajímá blesk. Jak moc velký rozdíl je mezi 430EX II a 580EX II ? Sazmořejmě rozdíl GN si umím představit, ale celkově nejsem přesvědčena, že téměř dvojnásobná cena mě osobně za to stojí pro příležitostné použití. Takže otázka - dá se pro příležitostné použití nějak slušně použít 430EX II? Nebo to nemá smysl pokoušel a jít rovnou do 580EX II?

Poslední otázka - má někdo doma brašnu/ledvinku Lowepro Inverse 100, nebo 200 AW? Pokud ano, prosím o zkušenosti s ní.

Díky za rady!
zuzkys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod identit4 22. 5. 2010 08:12

Ahoj,
430 má otočný blesk jen o 270°, 580 se dá otáčet v plném rozsahu. To je pro mě největší výhoda 580 oproti 430. Pokud ti tedy nevadí nižší GD a nemožnost použití jako master blesk u 430. 580 bude mít asi taky lepší ergonometrii, ty půlkruhový tlačítka u 430 nejsou nic moc.
K objektivům ti moc neporadím, se žádným nemám zkušenosti. Pokud umíš anglicky, tak se můžeš podívat na recenze na photozone.de
identit4
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 22. 5. 2010 10:04

Ak uvazujes v dohladnej dobe nad FF, tak (velmi kvalitny) 17-55/2,8 IS vynechaj,... pozri sa radsej na 17-40/4 (troska mu chyba dlhy koniec pri APSC snimaci, inak je to spickove sklo) alebo 24-70/2,8 (tomu zas chyba zaciatok - lebo v prepocte 38mm je uz slusny tele-sirokac:)
Alternativa na to kratke obdobie je 17-50/2,8 VC II od Tamronu - bude troska hlucnejsi a pomalsi, no nestoji tolko, co 17-55 alebo 17-40 od Canonu a ma pekny obraz...
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 22. 5. 2010 11:31

24-70/2,8 bych od canona nekupoval, vzhledem k problemu na serveru photozone.de, kde meli problem najit dobry kus a jeste k tomu i zde to potvrzuji: http://www.juzaphoto.com/eng/articles/c ... 105_is.htm
Kdyz mas ted APS-C, tak proc nekoupit starsi 17-55/2,8?
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 4daPeace 22. 5. 2010 17:44

Rozsah, světelnost, IS - všechno mluví pro 17-55/2.8. Jediný důvod proč taky není označen jako eLkový je ten, že pouze pro APS-C. I sebelepší objektiv prostě nedostane profi-přízvisko 'L' pokud nebude použitelný na profi-full frame. Takže koupit tenhle, při možném nákupu nového foťáku potom prodat.

Blesk 430EX II je více než dostatečný, kupuješ si první externí, takže řešit master/slave a soustavu více blesků nemá cenu. Otáčet jde tak, aby se mířílo na(d) objekt, řekl bych, že přesně co potřebuješ.
4daPeace
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 22. 5. 2010 18:02

pokud se nepletu, od "eLek" se 17-55 liší taky méně dokonalou odolností a prachotěsností.
_DAVE_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod never 22. 5. 2010 18:26

Áno... S objektivem 17-55/2.8 mám čest poměrně často, díky strejdovi, kterej ho má jako záklaďák... :-)

Obraz z něho je super, to bezpochyby, tělo je hodně velký a na první pohled hodně robustní, ale konstrukci L ka se doopravdy nemůže rovnat. Už když ho vezmete do ruky je celej takovej křehčí. ( I s objektivem 28-135 se cítím líp, než s výše zmiňovaným). Bál bych se ho nechat i trišku víc zmoknout, asi by to vydržel, ale když to porovnáte s 17-40/4L, tak je to uplne nekde jinde.. ;-)

Takže obraz je L kový, to bezpochyby, zpracování je slabší, na svatby a do studia ano, na reportáže a ostřejší zacházení asi ne-e... :-)

Nebál bych se zajít podívat do prodejny a osobně si všechny objektivy odzkoušet... Určitě Ti to odně pomůže...
Canon EOS 6D...víc na webu :-)
never
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zuzkys 23. 5. 2010 00:02

Díky za reakce. S bleskem souhlasím s 4daPeace. Nechci a ani nepotřebuju soustavu blesků, primárně fotím venku a blesk chci pouze na pár okamžiků, kdy mě opravdu chybí a v takové chvíli nemůžu fotit, protože integrovaný je fakt spíše na "okrasu". Přesně co píšeš... natáčet jde a to je přesně to, co chci. Takže blesk už sem asi vyřešila... nestojí mi za to dát 2x tolik do 580EX II na těch pár chvil použití blesku. Jen jsem se chtěla ujistit, že nemá něco echt luxusního navíc.

Ad ggrand: Bazar nechci, protože to vyjde tak nastejno jako z USA nový.. tak proto.

Never: to je přesně to, co mě brzdí koupit ten 17-55 - zpracování. Neříkám, že se k foťáku chovám nějak brutálně, ale takový déšť u mě zas takový problém není a toho se právě bojím.

Jenom chci říct, že mi nejde až tak o ty peníze.. prostě peníze na to mám.. takže nechci ani bazar a ani zbytečně šetřit na úkor kvality..tak chci vybrat to nejlepší, protože je to pro mě investice na dlouhou dobu.
Ideální by byla kombinace všech tří dohromady.. :D

K té prodejně, vím, že je to nejlepší volba, ale nějak mi přijde divné jít do prodejny - půl hodiny tam něco zkoušet a pak odejít.. :) V tomhle jsem celkem stydlivka :) Kdybych si nějaký v tom obchodě koupila tak s tím problém nemám, ale jelikož ne... no jiná nebudu. Všechny jsem sice na vlastní oči viděla, ale ne všechny 3 dohromady vedle sebe a na zkoušku.
zuzkys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 23. 5. 2010 00:53

Nechci neznalym brat iluze,lec musim. L neznamena automaticky prachotesny, to vubec ne. Treba takovy 70-200/4 bez IS neni prachu/vode odolny.
Kdyz vemu cenu z B&H, tak17-55/2,8 tam vychazi na 1100dolaru, coz v prepoctu dela(21Kc/1dolar) 23100. Pokud to budes kupovat v tom samem state jako sidli dana firma, tak k tomu pripocti jeste dan-i kdyby to bylo jen 10%,tak u nas v bazaru muzes usetrit minimalne 5k, coz na to, ze to nechces na vecne casy je docela dost.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 23. 5. 2010 02:49

Jo ty 3 koruny s kurzem trošku zacvičily..

Jinak u pár Canon skel platí, že to "L" je tam spíš na zvýšení ceny a marže Canonu. :) Ale od toho máme testy, že..

Pokud někdo nechce zrovna rychlý seťák, tak 28-135mm F4 IS USM je docela dobrá varianta. Hlavně poměrně ostrá a s IS. Bohužel u 2.8 je to u Canonu trošku ouvej.. Leda kouknout k Sigmě..

Těch 28 je kapku málo (byť s tim žít jde), takže se dá doporučit třeba Sigma 10-20, která se bohužel ale musí vyzkoušet na prodejně.. Sigma totiž nemá zrovna moc konzistentní výsledky a některé kousky jsou skvělé, některé méně a některé tragické. Nicméně ani Canon neni nějak super konzistentní pokud to zrovna neni sklo za 40k CZK a víc..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod decibel 23. 5. 2010 09:59

si vymyslel nove sklo 28-135 F4 IS USM... A to L-ko je tam pre profesionálov ktorý nefotia 3x do roka a potrebujú aby ten objektív aj niečo vydržal a neostril 10 sekúnd..
Canon EOS 5D MkIII, 24-70/2,8L, 70-200/2,8L, 35/1,4 Sigma, 50/1,4 Sigma, 85/1,8 Canon, 100/2,8 Macro

OM-D E-M10, 14/2,5 Panasonic, 20/1,7 Panasonic, 45/1,8 Olympus, 40-150/4-5,6 Olympus, (na backup + zábava)
viacej na: http://jozefpeniak.blogspot.com/
decibel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zuzkys 23. 5. 2010 13:38

ggrand: nemáš pravdu. BHphoto je zrovna celkem drahý obchod, ano je spolehlivý, posílá do ČR. Jenže já nic takového nepotřebuju - budu platit cash a posílání po celém světě je mi na nic. Když je člověk v usa 2měsíce tak si ten 1den času najde a vyhledá si obchod mnohem levnější
Navíc dolar není 21, ale 20,3 a navíc za poslední týden klesl z 20,5 na 20,3 takže nečekám výrazný nárůst a kdyby jo, tak je mi to celkem jedno, protože cca 90% nákladů na tuhle výbavu už dávno v dolarech mám nakoupených v době dolaru 17,5 takže mě to opravdu netrápì. Tím pádem naprosto padá bazar, takže nevím proč mi ho už podruhé cpeš..ač jsem ti jasně řekla, že bazar ne.
Btw na bhphoto se daň nepřičítá nýbrž odečítá z ceny pro jiný stát než kde je sídlo takže když to nevíš přesně tak prosím raději nepiš nic..
zuzkys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 23. 5. 2010 16:41

http://www.slrgear.com/reviews/showprod ... 139/cat/11

Njn. sem se překlep s F4. :) Stane se.. To L je tam na cenu, nic víc.. mam to ozkoušené. U některých objektivů je zaslouženě, u některých méně.. u některých vůbec.

-- 23. 5. 2010 16:48 --

Mě zaujala spíš bazar sekce právě BHphoto nebo Adoramy.. :) Moct být v USA, tak tam bych si asi vybral..

Jinak tiše závidím možnost si tam takhle pěkně nakoupit. :) Mít podobnou, tak mam svojí full-frame výbavu už půl roku..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod topinkaa 23. 5. 2010 19:13

Zdravím všechny ve spolek . Promiň že se ti cpu do vlákna ale nechtěl jsem zakládat nové na podobné téma . Mám v hledáčku eos 550 a vybírám k ní základní objektiv . Rozhoduji se mezi Canon EF 17-40mm f/4 L USM a nebo Canon EF-S 15-85mm f/3,5-5,6 IS USM a nebo nejlevnější varianta Sigma 17-70 mm 2.8-4 DC MACRO OS HSM . Jde mi o kvalitu výsledných obrázků až na konec peníze . Někde jsem se dočetl že ten 17 - 40 dobře kreslí na FF ale na APS -C to není až tak dobrý . Chci to koupit v setu tak to zatím nejde nikde odzkoušet . Předem děkuji za rady :-[
topinkaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 23. 5. 2010 23:22

Tyhle objektivy lze koupit v setu s 550D? Jinak osobně bych si vybral 15-85, ideální univerzál.
_DAVE_
Návštěvník

Další stránka