Nikon D40 a objektiv Pentacon auto 1.8/50

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Flyee 29. 4. 2010 05:03

Mám nikona D60 a redukci s optickým členem. Používám heliose 58/2, vivitara 28/2.8 a Pentacona 200/4 +nějaký mezikroužky. Všechno funguje v pohodě. Jde fotit pouze v manuálním režimu, takže na těle jde nastavit pouze čas a ISO a případně Blesk manuálně (1/1, 1/2...1/16)
V hledáčku je indikace zaostření, bliká tam zelený světýlko, je to hodně přesný stačí pohyb s foták o pár cm a to světýlko začne blikat, když je zaostřeno tak svítí.
Použít se ty objektivy dají, někdy trochu horší kontrast, ale dá se to vytáhnout z RAWU, třeba helios je na clonu 4 ostřější jak seták při ohnisku 55 a cloně 5.6
Flyee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropsyy 29. 4. 2010 08:59

ggrand: OK. tu kombinaci sigma 150 a Helios reverzně jsem zkoušel taky. Není to už tak ono. Je to celé moc velké a těžkopádné. Ale zkoušel jsem to jen z ruky, protože se snažím fotit makro v přírodě a tam se se stativem moc neuplatním (ne že by to nešlo,ale není to ono), takže pokud by se to na ten stativ přecijen hodilo, bude to třeba OK. Dobrá kombinace by mohla být s kratším makrem, nějakou šedesátkou, která by se dala i z ruky použít, myslím.
Je to vůbec legrace, takhle si s těma objektivama hrát.
dropsyy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Gho$t 22. 5. 2010 13:44

Tak jsem se pokusil neco nafotit a nevypada to tak spatne :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Gho$t
Návštěvník

Předchozí stránka