Sigma 10-20: nový či starý typ?

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr67 21. 2. 2010 20:12

Mám v reklamaci objektiv Sigma 10-20 F 4-5.6. Možná dostanu na výběr nový kus a mohl bych si vzít novější typ s konstantní clonou 3.5 v celém rozsahu. Tento objektiv je však o 4000 dražší. Tak bych se chtěl zeptat, zda se to vyplatí připlatit si na nový model. Zda bude rozdíl jen ve světelnosti, nebo bude mít nový typ i lepší optické vlastnosti. Ušetřil jsem něco na blesku, tak že bych to investoval do lepšího objektivu?
Nebo to nemá cenu?
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 21. 2. 2010 22:41

Koukni se na recenzi na photozone.de, kde máš obě skla vedle sebe otestované na jednom těle. (Nikon D200). Ta novější F3.5 tam dopadla hůř.

A pokud máš cirkulační polarizák tak pozor na průměr u F3.5, je větší než má starší brácha.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 21. 2. 2010 23:41

Vzhledem ke konzistenci kvality testování u Sigmy ( = pravděpodobně nulová) je to úplně jedno, můžeš mít dobrý kus novější i starší. Doporučuji otestovat osobně.. Sigmu je prakticky nejlepší kupovat osobně, nebo z druhé ruky, pokud jde o opravdu zaručeně dobrý kus.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod yakoob 8. 3. 2010 09:03

Ahoj, mám zkušenost s 10-20 jak 4-5.6 tak i 3.5
sigma 3.5 mi vykazuje mnohem lepší výsledky a celkově práce s ním se mi líbí víc. musím souhlasit Deamem, Sigmu je potřeba vybírat osobně a otestovat si co kupuji. Co jsem přivítal a myslím že málo kdo s tím počítá je 4roky záruky na SIGMu ... ptal jsem se a opravdu po dobu čtyřech let mi seřídí a opraví cokoliv tento objektiv bude potřebovat :o)
yakoob
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků