Tamron nebo Sigma

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ggrand 4. 1. 2010 16:00

tx3rf: youtube.com tam najdes co hledas
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jozovo 9. 1. 2010 21:25

Takze vysledkem je nakonec EOS 450D + Tamron 17-50. Zatim muzu rict ze me par prvnich testovacich snimku v horsich svetelnych podminkach docela prijemne prekvapilo.

Zdravit Jozo
jozovo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod atomcze 2. 12. 2012 15:16

Zdravím

Taky se rozmýšlím mezi tamronem 17-50 f/2,8 a sigmou 17-70 f/2,8-4 ale pořád nevím, potřebuju nějaký základ na focení maturitních plesu, svateb, party apod. ve světelnosti vyhrává tamron, ale bojím se té rychlosti ostření, hlavně při těch plesech nebo svatbách. nejradši bych originál, ale ten je finančně jinede, tak co by jste poradily ?
Díky
atomcze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lemming 2. 12. 2012 15:49

Bral bych lepší světelnost. Rychlosti ostření u Tamronu se neboj, zas tak strašná není - spíš jsem měl problém s jeho přesností a pak s nepříliš dobrým výkonem v protisvětle. Ale nemyslím, že by na tom Sigma byla nějak extra lépe.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukasostrava 7. 12. 2012 18:00

atomcze píše:Zdravím

Taky se rozmýšlím mezi tamronem 17-50 f/2,8 a sigmou 17-70 f/2,8-4 ale pořád nevím, potřebuju nějaký základ na focení maturitních plesu, svateb, party apod. ve světelnosti vyhrává tamron, ale bojím se té rychlosti ostření, hlavně při těch plesech nebo svatbách. nejradši bych originál, ale ten je finančně jinede, tak co by jste poradily ?
Díky

Já mám toho Tamrona a bohužel musím říct, že to ostření je pomalejší oproti Canonu. A pokud máte špatné osvětlení, tak to je přímo katastrofa. Moje osobní zkušenost.
lukasostrava
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lemming 7. 12. 2012 20:10

No jasně, oproti profi Nikonu je to ostření taky bídné. Jenže ten profi Nikon stojí třikrát tolik-
lemming
Návštěvník

Předchozí stránka