Rada o objektivu

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bossd 12. 11. 2009 19:29

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli můžu mít tento objektiv http://www.digihit.cz/sigma-18-125mm-dc ... x/d-76517/ o kterém píšou že má stabilizaci obrazu. Mám olympus 420 ta ale stabilizaci nemá. A ještě jeden dotaz má smysl se poohlídnout po foťáku který ten stabilizátor má a k němu koupit např. tento objektiv. Díky
bossd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ggrand 12. 11. 2009 20:01

ten objektiv neni na strankach vyrobce, takze pro Olympus neni a hlavne je pomerne nevhodny kvuli jeho rozsahu zobrazovacich uhlu pro Olympus fotaky.
ggrand
Návštěvník


Odeslat příspěvekod MurphyL6 12. 11. 2009 20:21

no, tenhle objektiv ti začíná na 18mm a při přepočtu pro Olympus by ti začínal na 36mm což je už docela dost.
MurphyL6
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 12. 11. 2009 20:55

bossd: Mít ho můžeš... ale na Olympus ho nenasadíš. :) Objektiv je stabilizovaný, tedy nemá smysl shánět k němu stabilizované tělo - jeden ze stabilizátorů by se stejně musel vypnout, oba najednou by obraz spíš rozmazaly než zlepšily.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ggrand 12. 11. 2009 21:06

krtenek: myslel jsem, ze neni pro Olympus
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bossd 13. 11. 2009 16:29

Tak proč ho tam mají pod olympusem. A co je vlastně ten úhel. Chci nějaký univerzálnější objektiv . Mám dva 14-42 a 40-150 a nechce se mi to pořád měnit když chci vyfotit něco více daleko. Ten co jsem tady uváděl měl dobrou cenu.
bossd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ggrand 13. 11. 2009 17:16

bossd: nevim,kde vidis, ze ho maji pro olympus, to co uvadis ty je napsane Pentax. Proste na nej zapomen. Olympus nebo Panasonic(Leica) urcite maji neco ve stylu 14-150mm to by ti melo vyhovovat a ze to stoji penize je prece jasne kdyz chces 2 v 1. Pocitej s horsi optickou kvalitou.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 13. 11. 2009 17:19

SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bossd 13. 11. 2009 17:24

Ty stránky nefungují, tak potom jedině tento http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... J1LS298I9R
bossd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MurphyL6 14. 11. 2009 12:18

No, jedině ten. Jenže není širokoúhlý-ohnisko ti bude začínat na 36mm, což je docela dost. Teď když máš setový, tak ten ti začíná na 28mm (na objektivu máš napsáno 14mm, ale to musíš vynásobit 2x, protože Olympusy mají crop factor 2..jinačí zrcadlovky 1,5 a Canon 1,6) a musíš zvážit, jestli to delší ohnisko překousneš.
MurphyL6
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bossd 14. 11. 2009 13:22

Tak to potom nic jiného není. Dá se to nějak jinač vyřešit.
bossd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 14. 11. 2009 17:19

zajímavý, že na nějmenší čip v DSLR nemají UZ...
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 14. 11. 2009 19:00

Cože..? Nejmenší čip v DSLR nemají UZ..? Protože by tím pak nemusely být UZ..?

Ono vyrobit např objektiv o přepočteném ohnisku 27-400 mm při světelnosti f/2,8-4,4, pro APS-C či 4/3 čip, dokážete si to představit? Velké, těžké, drahé. Netvrdím že to nejde, například Sony R1, nicméně konec na cca 100 nebo kolika mm je fakt žalostně krátký, na to že to má být UZ.

Majitelé si UZ kupují především kvůli hledáčku, velkému zoomu (a také velkému konečnému ohnisku), ergonomii a obvykle o něco vyšší kvalitě obrazu. Když k tomu připočtu cenu, za to mám znovu svůj foťák i se sklem a že je setsakra jinde!!!

Tedy DSLR čip je v UZ blbost. A onu mezeru vyplňují nyní kompakty s výměnnými objektivy.
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tom.as 14. 11. 2009 19:14

SkyHawkCZ píše:zajímavý, že na nějmenší čip v DSLR nemají UZ...


Nesmysl, plácáš do větru. Stačí krátce pohledat a najdeš ultrazoom od Panasonicu pod názvem Leica D VARIO-ELMAR 14-150mm/F3.5-F5.6 ASPH. Bohužel s tím, jak se Panasonic stáhnul z oblasti FourThirds zrcadlovek a dělá už jen MicroFourThirds, tak tenhle objektiv přestal vyrábět. Taky cena nebyla úplně lidová a dnes už se dá sehnat prakticky jen bazarový.

Nějaké základní info http://four-thirds.org/en/fourthirds/standard.html#14-150.
Jaké z tohohle skla padají fotky, můžeš zjistit třeba http://objektiv.fotozh.eu/Leica%2014-150/index.html.

Olympus samotný vyrábí ultrazoom v rozsahu 18-180mm/F3,5-6,3, kvalita je dost rozporuplná, leckomu chybí ten neširoký začátek (přepočteno na kinofilm to dělá 36mm). Širokost se dá slušně doplnit třeba sklem 9-18/F4-5,6, ale už je to samozřejmě další sklo do sestavy a hlavně peníze navíc. Olympusí skla obecně ale postrádají stabilizaci, kterou myslím původní tazatel poptával především.
tom.as
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků