prislusenstvo k mikro 4/3 fotakom

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Daemonius 29. 11. 2010 22:40

http://www.cosina.co.jp/seihin/voigt/en ... cro-e.html

11 elementů v 8 skupinách, fakt stařičkej design. :D Občas lepší nejdřív zjišťovat, než plácneš blbost. Celej ten objektiv je kompletně novej design. Ostatně Cosina dělá dnešní "Zeiss" objektivy, takže to pro ně neni žádnej problém. A objektiv je to špičkovej.

Designově (optické členy) je to něco mezi Zeissem a Leica Noctiluxem f/0.95 (některé části jsou dost evidentně podobné).

Doufam, že v tom budou pokračovat. :)
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ggrand 29. 11. 2010 22:55

Nejlepsi sranda je, ze za cenu toho f/0.95 mam starsi C 5D + 50/1,8 a jsem na tom stejne s HO a myslim ze obrazove snad i lepe a s AF.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 30. 11. 2010 00:55

O kvalitě obrazu z prakticky čehokoliv od Canonu bych pochyboval, sice mají pár slušných skel, ale Canon 50mm/f1.8 vs Voigtlaender, Zeiss apod. jsou někde trošku jinde..

Pravdu máš v tom, že HO bude stejná a FOV podobný, tedy pokud máš full-frame. Nicméně tohle má f0.95, což znamená, že to sice má HO jako f1.9 (zhruba), ale co se světla týká se to chová stejně jako Noctilux. :D

Ve výsledku to znamená, že z ruky půjde fotit i při hodně malém množství světla dobře..

A 5D za tyhle prachy? Pod 25k CZK jsem ho ještě neviděl.. Plus vzhledem k tomu, jak snadno se v něm usazuje prach, no snad radši tu m4/3, kde jsou problémy s prachem nulové.

Nicméně uznávám, že levné to fakt není. :D
Daemonius
VIP uživatel


Odeslat příspěvekod odklizec 30. 11. 2010 09:11

Neni levne? Kolik pak stoji takovy Noctilux pro Leicu? ;) Ja bych rekl, ze vzhledem k moznostem, ktere to nabizi, je tahle Cosina za "facku". A kvalitativne neni o moc horsi, nez vice jak 10x drazsi Noctilux. Jinak receno, to by ten Noctilux musel byt sakra lepsi, aby to odpovidalo cenovemu rozdilu.
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 30. 11. 2010 09:24

uz pred pul rokem, kdy jsem rozmyslel jaky FF se prodavalo 5d kolem 20k, mel jsem moznost i za 18k, coz s 50/1,8 udela 20k, a to je situace pred pul rokem, od te doby jsem to prestal pozorovat. Jelikoz jsem mel tu cest s toudle kombinaci neco nafotit, muzu rict, ze mila prekvapila co se kvality tyce.
Svetla ti sice projde pres objektiv jako f/0,95, ale k cemu to je, kdyz to nesyti AF system. Vzhledem k lepsim sumovym vlastnostem 5D to vyjde nastejno co se tyce vysledku. A ohledne prachu...to muze rict opravdu jenom nekdo, kdo snad vzivote nefotil se zrcadlem, protoze podobny bordel jako pyl atd. ti neostrani nic jineho nez mokre cisteni, tak k cemu nejake cisteni. Sam kdyz chci opravdu cisty cip, musim cistit rucne.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 30. 11. 2010 12:14

Fotím s Olympusem venku po loukách a pod. a tam i hodně měním skla. Nikdy žádný problém s prachem na čipu. Ale od kolegů Canikonistů sliším o prachu často.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 30. 11. 2010 14:41

5D neni až takový low-light monster a sem si jistej, že ve chvíli, kdy s 5D bude třeba ISO 3200 a třeba GH1 bude fotit na ISO 640/800 ten rozdíl bude znatelnej. :) Když pominu, že 50mm/f1.8 má bokeh hnusnej jak pr*el.

Co se prachu, pylu apod. týká.. no nafotil sem s G1 něco kolem 2000 fotek a nemusel sem ten chip čistit ani jednou.. akorát tam bylo párkrát několik smítek, tak sem si v menu hodil vyčištění čipu a během chviličky to opadalo.

U 5D je to čištění napořád, navíc je tak špatně izolovanej, že prachu a bordelu máš za chvilku plnej i hledáček.

-- 30. 11. 2010 14:42 --

Pavel Breit píše:Fotím s Olympusem venku po loukách a pod. a tam i hodně měním skla. Nikdy žádný problém s prachem na čipu. Ale od kolegů Canikonistů sliším o prachu často.


Taky máš nejlepší proti-prachové řešení. Když pominu, že Olympus je obecně navíc ještě hodně dobře izolovanej vůči vnějším vlivům.

-- 30. 11. 2010 14:43 --

odklizec píše:Neni levne? Kolik pak stoji takovy Noctilux pro Leicu? ;) Ja bych rekl, ze vzhledem k moznostem, ktere to nabizi, je tahle Cosina za "facku". A kvalitativne neni o moc horsi, nez vice jak 10x drazsi Noctilux. Jinak receno, to by ten Noctilux musel byt sakra lepsi, aby to odpovidalo cenovemu rozdilu.


Proti Noctiluxu je to za hubičku. Obecně vzato to není zrovna "levné". Ale když vemu v úvahu složitost designu, kvalitu provedení a výsledku. Tak je ta cena docela adekvátní. Přece jen f/0.95 má naprosté minimum objektivů a ještě menší množství v takové kvalitě.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ggrand 30. 11. 2010 14:53

Doporucuju ti se kuknout na nejake fotky z 25/0,95 protoze ten ma bokeh naprosto na stejne urovni jako 50/1,8.
Ohledne prachu se nebudu hadat s nekym, kdo nema zrcadlovku.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 30. 11. 2010 15:17

Hm, tady má někdo klasickej přístup "já to mam, tak je to nej". :D Úsměvný..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 30. 11. 2010 15:35

...od "sirokacov" 25mm (a podobne) dobry bokeh nikto neocakava (ci uz na APSC alebo 4/3 ako crop z celeho obrazu FF skla, resp. objektivu na male snimace)... 50tka je tiez dost zla, no na FF fotoaparate je to aj napriek horsiemu bokehu celkom prijemne sklo... clovek to az tak vyrazne nevnima...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ggrand 30. 11. 2010 18:52

Daemonius: ale ja nerikam, ze to mam. Ty zas nemas zrcadlovku a budes mi vykladat jak se mi do ni prasi, to je usmevne.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 30. 11. 2010 19:42

Konkrétně u 5D je to běžně známej a dost propíranej problém, byť dneska už to neni moc aktuální, protože ten foťák už jaksi neni aktuální..

Před nějakou dobou sem chtěl taky 5D, ale zrovna tenhle problém, plus využití NiMH baterii mě odradilo.

A to, že někdo něco nemá, ještě neznamená, že o tom něco nemůže vědět..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ganec 30. 11. 2010 21:16

ggrand píše:Ohledne prachu se nebudu hadat s nekym, kdo nema zrcadlovku.
aha .. takze definicia zrkadlovky je: "fotak do ktoreho sa prasi" ;-)

.. ste si to ale nacasovali .. debatovat o prachu prave ked moj brat ma koli tomu fotak v servise...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 2. 12. 2010 07:59

Este sa pristavim pri "(FT5) Birger to make EOS lens to M43 adpater with aperture control!".
V diskusii sa Snowflake spytal, ze ci ten adapter zaroven meni FF na 4/3 s tym ze by sa zaroven zlepsila svetelnost (teda tak ako su telekonvertory ktore zhorsuju svetelnost, zeby tento bol nieco co by svetelnost zlepsovalo) .. to by vysvetlovalo tu extremnu cenu (700$) .. mohlo by sa vobec take cosi vyrobit?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků