sklo pro C 400D - rychle a svetelne

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod LuCain 3. 9. 2009 16:03

Zdravim, vim ze je toho tady nespocet ale i tak to zkusim se zeptat ...
Porad tapu jaky zaklad pro Canon 400D ... nejcasteji fotim sport (konkretne dobrovolny hasice) (tak rychle a spolehlive ostreni) a plesy / zabavy (dobra svetelnost)...

Zaujal mne Tamron AF 17-50mm f/2.8 SP XR Di II LD Aspherical [IF]

a nebo mam ted moznost koupi v USA ale nebyl bych u toho osobne. Tak jestli by se vyplatil Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM ..

Prosim o radu .. dekuji
Naposledy upravil LuCain dne 4. 9. 2009 00:30, celkově upraveno 1
LuCain
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milann88 3. 9. 2009 17:06

ses si jistej ze ti bude stacim 50mm ohnisko na hasice
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LuCain 4. 9. 2009 00:24

fotim je 3 roky .. zatim mi i stacilo .. ale delsi by se nekdy hodilo, to nerikam ze ne
LuCain
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropsyy 4. 9. 2009 07:46

Ten tamron je podle mne na sport pomalý. Tedy, přiznám se že vycházím ze zkušenosti s Nikon verzí, ale hadám, že motůrek je tam prostě pořád stejný, takže na Canonu nebude o moc rychlejší. A teď tedy nemyslím rychlost ve smyslu světelnosti, ale rychlost ostření. Jestli chceš fotit sport (třeba i ty hasiče), doporučil bych něco s USM/HSM, tedy canon nebo sigmu. Starší sigmy 18-50/2.8 bez stabilizace jsou dobrý skla, bez ohledu na to co se na netu píše. Jen je potřeba vyzkoušet si kus od kusu kvůli front/back focusu.
dropsyy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dropsyy 4. 9. 2009 07:47

Mimochodem - možná by to stačilo pořešit pevnou padesátkou... myslím, že Canon nějakou s USM dělá, ne ??
dropsyy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LuCain 4. 9. 2009 12:53

to vim ze tamron nema usm/hsm ale zase jsem nekde cetl ze s ostrenim nema problemy .. tak nevim ..
LuCain
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků