Tamron AF 90mm f/2.8 Di SP macro ...nebo ?

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod vojtakawa 2. 9. 2009 19:34

Huja. Mám k D90tce objektiv 35mm a rád bych si koupil nějaký další dobrý do sbírky do těch 7mi tisíc. Fotím rád portréty a macro…zajímalo by mě ale, jestli se s tímto objektivem bude dát fotit kvalitně i krajina do dálky? Jsem trocha mimo z toho pevného objektivu s výsuvným předkem. Popřípadě kdyby byl nějaký konkurent tomuto ve stejné cenové kategorii , tak poraďte pls .
Díky
http://www.photozone.de/nikon--nikkor-aps-c-lens-tests/283-tamron-af-90mm-f28-di-sp-macro-nikon-mount-lab-test-report--review
vojtakawa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 2. 9. 2009 20:32

Tamron devadesatka kresli pekne i plne odcloneny, takze jak na portret tak na krajinku neni problem, pocitej vsak za urcitych okolnosti s velmi vyraznou aberaci(redukuje se az za F4,5), kterou neodstrani ani jinak sikovny firmware D90.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vojtakawa 2. 9. 2009 20:38

Vždyť při tom testu na photozone.de má graf aberace skoro nulový na každé cloně.... ??? :-)
vojtakawa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 2. 9. 2009 20:55

V testech photozone je mozne ledacos, treba i to, ze Tamron 180 je i pri odcloneni dobre kreslici, coz je lez jako vez, pri zaostreni na vice jak 2m je to na plnou diru otresny nepouzitelny blato bez kontrastu.
Tamrona 90 byl za posledni rok a pul muj nejpouzivanejsi objektiv.Od makra, pres portret az po sport.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 2. 9. 2009 20:56

casto jsem se setkal, ze grafy jsou jedna vec a skutecnost uplne odlisna(mluvim jenom o mereni CA). Nekdy je to lepsi nekdy horsi
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 2. 9. 2009 20:59

player: oni testuji na vetsi vzdalenosti, takze urcite vic jak 2 metry pro takle dlouhe ohnisko. Nevim kolik kusu 180 jsi zkusil, ale taky je to otazka stesti na kus. Kuprikladu jsem musel vymenit noveho Nikkora 105/2,8vr za jiny kus, protoze to proste byla slabota v ostrosti +vic jak hojnost CA. 2. kus je jako vymeneny,ostry od plne diry na jakoukoliv vzdalenost i CA je zlomek.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vojtakawa 2. 9. 2009 21:07

Oki asi ho teda vezmu.. Teoreticky by mohl být na portrét dejme tomu na clonu 4 i trošku ostřejší než nicon 35mm že?
A máte někdo pls zkušenosti s objednávkama z USA? Výjde to o 3tisíce levněji.

http://www.tristatecamera.com/lookat.php?sku=TAMAF90DIMN*&store=&levels=&sti=467282

http://www.photo4less.com/pd-productid-1861-ref-pricegrabber.htm
vojtakawa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 2. 9. 2009 21:11

myslim si, ze pokud chytnes dobry kus, portrety muzou byt velice ostre i na uplne odcloneni. Jenom se nelekni, makro objektivy ztraci svetelnosti pri ostreni na blizko, cili i portrety by mohly vychazet kolem clony 3-3,2,ale hloubka ostrosti bude porad vychazet na f/2,8. Nebo je moje uvaha ohledne HO mylna?
A k nakupum ze statu asi toto: pokud ti to nema kdo privest, tak na to zapomen, zaplatis tu clo a dan z toho, takze ve vysledku to vyjde na stejno.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 2. 9. 2009 21:25

Ja jsem zatim s zadnym Tamronem problem nemel, takze na nevhodny kus moc "neverim", ale vyloucit to samozrejme nemuzu.Navic na makro je ta 180mm pri optimalni clone ostra jako britva, mozna subjektivne ostrejsi jak 90mm.
Co se tyce nakupu v USA, tak zrovna tu 180mm mam z B&H, cena nesrovnatelna s tim, za kolik se prodava tady.K memu stesti se ale nasel dobry clovek, ktery mi jej ochotne privezl.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 2. 9. 2009 21:27

player: praveze rozdily jsou a hlavne bez cloneni,po zacloneni by mely byt +/- zhruba stejne, coz ovsem nebyl muj pripad, kdy jsem nemel ani slabsi kus,ale spis vadny.
Ohledne rozdilnosti kusu se podivej sem : http://www.lenstip.com/190.4-Lens_revie ... ution.html

Je videt, ze verze pro canon se povedla a i kdyz ma canon nejmensi nativni rozliseni(8mpx), tak je ze zacatku nejlepsi,ale po zacloneni uz je videt, ze to rozliseni mu chybi(nativni). Treba verze pro nikon vysla jako slabsi kus, ale po zacloneni je na to stejne jako ostatni.

No a jak je to s tou HO, mel jsem pravdu?
ggrand
Návštěvník