servis tamron

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod rzl 17. 5. 2009 02:22

Zdravim,
pri foceni od clony 5.6 se mi napr, pri foceni bile steny na fotografii vyfoti spusta jakoby masnych skvrn viz. foto Obrázek
objektiv poskrabany neni, je na nem pouze jedna miniaturni tecka, ktera dle meho nazoru za nic nemuze.
Uvnitr objektivu, kam se ja nedostanu, jsou 2 miniaturini smitka, vypadajici jak ta skrabla miniaturni tecka
existuje v cr nejaky servis na zarucni opravu tamronu mimo prahu? nejlip olomouc nebo brno?
objektiv nijak obvzlast spinavy neni, jen sem tam neco rozmazaneho od hadriku na optiku
koupim si lens pen, tak doufam, ze ten to vycisti mnohem lepe.. uv filtr normalne mivam, ale po nestasnem padu brasny s fotakem i s krytkou na objektiv na zem se mi cely roztristil(a zpusobil onu miniaturni tecku, ne nic vaznejsiho bohudik + zajimave, ze praskl jenom uv filtr a vse ostani zustalo ok).. no a od te doby to foti tak jak to foti.. nejake nazory na to? rady tipy na zarucni servis?
rzl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rzl 17. 5. 2009 02:28

mimochodem jsem absolutni zacatecnik, co ma zrcadlovku 3 mesice, tak me ty skrvny dost prekvapily a vydesily, tak prosim zadnou kritiku meho prispevku
rzl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kelav 17. 5. 2009 07:47

Ukaž obrázek, abychom se na to mohli podívat. Podle mě to ale není obejktivem, ale špínou na snímači. Je to jen domněnka. Jak jsem psal, ukaž nám foto ;)
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rzl 17. 5. 2009 13:35

jejda ja zapomnel prilozit foto
zde
http://www.pixhost.org/show/196/285167_img_2171.jpg
jak jsem tak prolezl internet, tak to bude asi opravdu snimac
ale i tak by me zajimalo, zdali neni tim padem nejaky canon zarucni servis v brne/olomouci? a to stejne tamron?
rzl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavel.tenista 17. 5. 2009 14:21

no podle me je to jen bordel na cipu, ale taky moc zkusenosti nemam
Caonon 400D, Canon 16-35 f2,8L, Canon 70-200 f4L, Canon 50 f1,8.... Teď jěště vědět, jak s tím zacházet...
pavel.tenista
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 17. 5. 2009 16:34

Jednoznačně na čipu.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jan Čerbák 17. 5. 2009 21:35

jednoznačně na čipu. Nemusíte ale foťák posílat do Prahy a ani nevím, jestli by Vám to v servisu uznali (se špinavým autem se také jezdí spíš do myčky, než do servisu). Já si nechal vyčistit čip jen jednou a to na Mendelově náměstí v Brně v prodejně Antikfoto (www.afoto.cz), jinak to řeším vlastním balonkem, který čip ofoukne.
Jan Čerbák
Návštěvník