poškozený bajonet

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod romanzl 19. 4. 2009 06:06

včera mi bohužel spadl foťák na silnici. ještě k větší smůle jsem měl nasazen teleobjektiv a tak se stalo to že objektiv se vyrval z foťáku i s kroužkem ve kterém držel. neví někdo prosím kolik by tak mohla stát oprava? doma jsem dírky zakápl lepidlem a šroubky znovu zašrouboval. objektiv jde nasadit z těžka, ale jde a foťák na štěstí fotí.
Canon EOS 1D Mark IV; Canon Speedlite 580 EX II, 430 EX; Canon 70-200 f2.8 L; Canon 300 f2,8 L; Canon 17-40 f4 L
romanzl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jan Čerbák 19. 4. 2009 08:25

Nezapomeňte ještě zkontrolovat, jestli po tom pádu nebude třeba seřídit v servisu senzor autofocusu. DSLR Canon na poškození nárazy příliš netrpí, ale jistota je jistota. ;-)
Jan Čerbák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jo2X 19. 4. 2009 18:47

nechcem strašiť, ale pokiaľ sa urval bajonet, opravovať to na kolene neodporúčajú, osadenie bajonetu a teda objektívu voči rovine čipu je náročná operácia kde sa bojuje s tisícinami milimetra (Leica), prípadne s väčšími mierami, ako na jednom Nikone s ktorým som fotil a rovnako vzdialené objekty vpravo boli na rozdiel od tých vľavo ostré. Takže možno sa vám podarí vyrobiť fotoaparát s rovinou ostrosti od makra do nekonečna. Keby som si spomenul ako sa volá ... ale dnes asi nie je môj deň. Takže asi servis, nech to stojí, čo to stojí.
jo2X
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dimo 19. 4. 2009 21:02

Zatraceně nezávidím. Nemám pro tebe žádnou radu, ale ze zvědavosti bych se chtěl zeptat, zda-li nemáš nějakou fotodokumetaci tohoto případu. Ptám se hlavně proto, že mám stejné cvakátko, jako ty. Rozhodně tebou popisovaný stav zní dost děsivě a tak je až překvapivé, že fotoaparát to rozchodil. Nicméně můj druhý fotoaparát na stativu odfoukl projíždějící vlak, dopadl na beton, ale foťák dofotil 15s expozici a fotku uložil. Krok odřenin vše OK.
Nejlepší přátelé : Foťáky, PC, internet.
Ale lidi jsou lidi.
Dimo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod romanzl 20. 4. 2009 10:33

fotodokumentaci bohužel nemám. v servisu mi řekli že oprava bude stát kolem 5000,-. musí se vyměnit celý přední díl který má v sobě ten kroužek a seřídit veškeré věci. včera jsem s foťákem odfotil III. etapu rally šumava a k mému překvapení vše fungovalo jak má.
Canon EOS 1D Mark IV; Canon Speedlite 580 EX II, 430 EX; Canon 70-200 f2.8 L; Canon 300 f2,8 L; Canon 17-40 f4 L
romanzl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavel.tenista 17. 5. 2009 13:25

tak to je docela zajimavy... vim ze kamosovi spadnula na zem pevna 50, neco v ni chroupe, ale taky funguje.... me taky spadla, taky chroupla ale nefotila, oprava 400 - takze je to fakt o stesti
Caonon 400D, Canon 16-35 f2,8L, Canon 70-200 f4L, Canon 50 f1,8.... Teď jěště vědět, jak s tím zacházet...
pavel.tenista
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků