dlouhe sklo pro A200 s macrem a za nizkou price.

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod King of Potato People 5. 11. 2008 13:50

Zdravicko

Tak uz si vesele fotim sony A200 + tamron 17-50 / f2,8 nemuzu rict kriveho slova na tuto kombinaci, takze dekuji vsem zdejsim radcum a poradcum

ale klube se tu maly nedostatek... proste chci nejake sklo s rozsahem 70-200 (300) macro. proste rad bych si obcas cvaknul nejake macro nebo se kouknul "co dela soused pres ulici :D :D )

tak a ted babo rad. V bazaru jsem nasel starou minoltu AF 75-300 macro, ale je to objektiv na kinofilm tudiz nevim, jak se bude tvarit na muj crop. Par fotek jsem si s nim cvicne vyfotil, ale na podrobne zkoumani to neni, protoze jsem si nevyfotil, zadny rozumny objekt, na kterem bych to posoudil.

Vzhledem k tomu, ze ten objektiv budu pouzivat dost zridka, tak cenove nic vysoko (cim min tim lip) ale zase aby fotky nebyly na urovni horsiho UZ :)
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 5. 11. 2008 15:32

Pokud chceš střední teleobjektiv, podívej se v bazarech po Minolta 70-210/4 (říká se mu beercan). Seženeš ho za pět tisíc, stojí minimálně za patnáct.

Z levných kousků se dá použít Sigma 70-300/4-5,6 APO DG MACRO (verze bez APO je znatelně horší), jen se připrav na to, že v rozsahu 200-300 mm má znatelně horší ostrost - na menší fotky to ale stačí.

Ještě se dá uvažovat o Minoltě 75-300, o které píšeš, nebo o Minolta 100-200/4,5.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod King of Potato People 5. 11. 2008 16:42

o beercanu vim, ale 5kKc za sklo, ktere pouziji velmi zridka se mi zda dost. nicmene kukam na to a to vypada jako znamenite sklicko...

mam najitou tu sigmu 70-300 APO MACRO a onu minoltu AF 75-300 macro... jen bych potreboval nejake zkusenosti s temahle dvema dlouhanama.
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cecils101 5. 11. 2008 17:52

No já měl Tamrona 70-300 Di ld macro a v ta ostrost byla dobrá i na f4 na 70 mm ohnisku do tech 180mm. Nad 180 už to bylo o dost horší. Macro se s tím celkem dalo sice 1:2 ale na pokusy to stačilo. A to ohnisko nad 180 bylo tak dobré aby ses kouknul nekomu do oken jak píšeš. Na to aby jsi zmačknul spoušť se to moc nehodí. Ta kresba je fakt divná. Ale na druhou stranu ho seženeš starší něco málo nad dva tisíce starší takže v pohodě.
Sony A100 sigma 18-125 3,5-5,6 Minolta 135 2,8 Minolta 50 1,8 Cf karta 1Gb a nejake haraburdi
cecils101
Návštěvník

Odeslat příspěvekod King of Potato People 5. 11. 2008 20:09

no ja bych chtel macro 1:1 pouzitelny od 70 do cca 200 a zaroven to mit na cvakani vecicek v dalce... vubec bych se nezlobil za nejakou recenzi te minolty 75-300 a sigmy 70-300 APO DG MACRO kdyby nekdo na nejakou narazil, tak sem s ni.

kukam, ze i sigma je 1:2 :(
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod King of Potato People 5. 11. 2008 20:18

minolta 75-300 je pro zmenu dle predpokladu delana pro full frame... jsem z toho jelen... asi povolam nejakeho myslivce a bude pokoj :wink:
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod friggo 5. 11. 2008 21:09

KPP: Nechci ti brát iluze, ale zoomový makroobjektiv se zvětšením 1:1 NEEXISTUJE...
Jediný podobný sklo (70-180) dělal svýho času Nikon, ale ani ten neměl zvětšení 1:1 po celým rozsahu...
friggo
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janfran 5. 11. 2008 22:16

Opravdu je potřeba zvětšení 1:1? Vždyť je to jenom číslo, fakt to neznamená, že 1:2 bude někde uprostřed fotky malinkej brouček a 1:1 bude najednou půlku fotky zabírat jenom jeho hlava. Navíc máš díky crop-faktoru u APS-C výhodu, že při zvětšení 1:2 dostaneš do záběru to samé, jako u FF 1:1,33...pak stačí udělat malej výřez a jsi tam, kde chceš být.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod King of Potato People 6. 11. 2008 10:26

nu dobra jak je patrne, ve sklech se vyznam jak koza v petrzeli... taky mimo jine proto sem chodim :D

mnu ted se jedna, co vybrat okolo tech 3kKc... hlavne by me zajimaly zkusenosti s tou minoltou 75-300 mam ji najitou kolem 2kKc a to mi pripada jako ok cena na sklicko, ktere vytahnu jednou do mesice :wink:

a co onen slavny beercan jak se hodi na makření? nacetl jsem na nej jen chvalu... takze asi bude opravdu uchazejici pro me ucely :D :)
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cecils101 6. 11. 2008 11:15

No recenze na 75-300 byla na fotoaparat.cz spolecne s recenzi na sony a100 pokud se nepletu. nebylo to primo na ten objektiv ale popsane tam bylo celkem dost myslim
Sony A100 sigma 18-125 3,5-5,6 Minolta 135 2,8 Minolta 50 1,8 Cf karta 1Gb a nejake haraburdi
cecils101
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ranovak 6. 11. 2008 11:57

King: Máš v tom opravdu hokej!

Sony a Minolta 75-300/4-5,6 (jsou to de facto shodná skla) mají macro pouze 1:4 a žádný speciální macro režim, tudíž min. zaostřovací vzálenost je 1,5 m. Zatímco nový Tamron 75-300 Macro (označen tuším Di) a Sigma 75-300/4-5,6 APO Macro (pozor starší verze mohou být bez Macro) mají zvláštní macrorežim (zablokuje se zoom v poloze 300 mm) a pak je teprve možno snímat 1:2 na vzdálenost cca 90 cm (s vypnutým macro režimem jsou parametry stejné jako u Sony/Minolty, tj. 1:4 a 1,5 m)! Zkus si vyfotit kytičku na 1,5 m....

Objektivů Minolta 75-300 se dělalo více typů. Doporučuji hlavně poslední z nich, tj 75-300/4-5,6 D (D = ADI, což tvoje A200 podporuje). Údajně by ta Minolta (a samozřejmě shodný model Sony 75-300) měla být na 300 mm o trochu ostřejší než ta Sigma a Tamron (Pořadí ostrosti by mělo být Minolta/Sony - Tamron - Sigma). Oproti beercanu jsou navíc tyto objektivy o něco rychlejší v zaostřování. Navíc jsou o něco menší a lehčí...

Pro ucelený přehled co na bajonet Sony A můžeš nasadit doporučuji kouknou na stránky www.dyxum.com do sekce Lenses ;-)
ranovak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 6. 11. 2008 12:12

ako mne tu inak jedna vec sklo za 5k je mu vela ale chce zvacsenie 1:1 ?!?!?!?!? pak jedine pevne stare skla ak to mam mat aspon aku taku kvalitu ziadny zoom....
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod King of Potato People 6. 11. 2008 14:35

tak jeste popsat, co umi slavny beercan, co se tyce macreni a jsem spokojen.

Ranovakovi diky za info. z toho se da rozumne vyvodit, ze bych se mel kouknout po tom tamronu.
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ranovak 6. 11. 2008 17:58

Neco k beercanu: Hlavní výhodou tototo objektivu je, že má v celém rozsahu světelnost f4 a hlavně je ostrý už od této světelnosti a není potřeba clonit o 1 - 2 clony pro lepší ostrost. Mechanická stavba je také někde jinde (je kovový a těžký, na druhou stranu při zoomování nezvětšuje svou velkost. Pouze v důsledku zaostřování se otáčí a cca o 2 cm vysouvá přední člen). Opticky je to objektiv srovnatelný s objektivem Canon 70-200/4, jestli ti to něco říká... (prostě opticky odpovídá objektivům o 1 - 2 třídy kvalitnějším!)
Bohužel na druhou stranu je poněkud pomalý při zaostřování (na sport to asi moc nebude) a díky konstrukci rozměrný a těžký (na můj vkus). Macro má 1:4 a minimální vzdálenost 1,1 m

Tak teď už si to přeber sám...

P.S. Používám A700 a Sigmu 75-300 Apo Macro (+ několik dalších objetkivů)
ranovak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod King of Potato People 6. 11. 2008 18:44

jj canon 70-200/4 jsem parkrat koukal, kdyz jsem si jen tak bez ohledu na penize skladal virutalne fotovybavicku :)

no na sport to trosku chci, a chci slusne macro, takze asi skocim po tom tamronu ci te sigme, podle toho, co se necha sehnat driv za rozumne penize :wink:

dekuji za rady.
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků