Canon 24-105-vysouvani?

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod irmo 30. 9. 2008 20:04

canony objektivy sa obcas samovolne vysuvaju zasuvaju to je znama vec ... bohuzial nie iba tie lacne :(, ale u drahsich je to zriedkave a vynimocne, tie lacne niektore nedrzia ani ohnisko ked ich natocis kolmo hore ci dole.

Osobne mam racej tuchsie zoomovacie, ostriace objektivy.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Crazy_Ivan 30. 9. 2008 20:18

Kdyz mi spadne fotak na sutr, tak mi filtr nic nevyresi.

Osobne pouzivam na tuhle ochranu sl. clonu, ktera ochrani sklo mnohem lepe nez jakykoliv filtr.

Aneb, spadne-li objektiv na frontalni clen a je na nem filtr, tak filtr praskne, a strepy to akorat zhorsi :-) Tot zase moje zkusenost. Samozrejmne kvalitni filtr+clona je asi nejlepsi ochrana ;-)
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy_Ivan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod golem2 30. 9. 2008 20:39

Najlepsia ochrana filtru je uplne zdarma v cene objektivu. Krytka, po fotografovaní nasadiť na objektív. Ale ako piše Ivan, filter je užitočné používať pri nebezpečí odletujúsich kamienkov, postriekani morskou vodou. Ak si myslíš, že ti filter ochráni objektív, tak ho používaj, opatrnosti nikdy nezaškodí.
Canon 6D, 17-40, 24-105,70-200/2,8,100/2,8 IS,
golem2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miromax 28. 12. 2011 17:45

chcel by som sa opytat, ci si to nejak vyriesil.

Ja som kupil tiez tento isty objektiv a dnes som snim bol vonka prvy krat a takisto sa vysuva pri prenasani. Vonka boli nejake 3°C. V izbovej teplotesa uz tak lahko nevysuva ale keds nim kus potrasiem tak ide... dakujem
miromax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod golem2 28. 12. 2011 19:18

Po 3 rokoch používania sa môj objektív pri prenášaní nevysúva. Keď máš pochybnosti o funkčnosti navštív servis. To že s ním potrasieš a vysunie sa podľa mňa nie je dôvod na reklamáciu.
Canon 6D, 17-40, 24-105,70-200/2,8,100/2,8 IS,
golem2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miromax 29. 12. 2011 10:48

Aby som to upresnil vysuva sa priprenasani v brasni co pouzivam na 70-200. Tam je fotoaparat vo zvislej polohe. Vyskusam to este na pleci. Ale toto reklamovat nebudem, aj ked som ocakaval ze to az tak lahko nepojde, ale pokial sa to nehybe pri foteni tak to nevadi. Mozno ak ho niekedy dam cistit, tak pripomeniem nech to kus utiahnu (aspon si to tak nejak predstavujem ze to funguje). dik
miromax
Kolemjdoucí

Předchozí stránka