Canon 24-105-vysouvani?

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod durandal 30. 9. 2008 10:16

Ahoj vsichni, chtel bych se zeptat majitelů objektivu Canon 24-105/F4 L na jejich zkušenosti s vysouváním při nošení na rameni na popruhu. Stává se mi, že asi po 20 minutách klidné chůze, se začne vysunovat tubus změny ohniskové vzádlenosti až ke 105 mm. Docela to otrvavuje. Máte s tím někdo zkušenosti, nebo poradite mi, jak to vyřešit? (servis nebo je to obvykle). Děkuji všem
durandal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jan Čerbák 30. 9. 2008 13:21

Tento objektiv nevlastním, ale nějaké zkušenosti s ním mám. Vysouvat by se rozhodně neměl. Já bych to bral jako závažnou závadu, kterou by Vám měli opravit v servisu. Ovšem, já nejsem servisní technik... Vysouvání je běžné u levných širokorozsahových zoomů a levných teleobjektivů. U profi skla by Vám to měli opravit v rámci reklamace. Pokud jste objektiv koupil v eshopu, můžete jej vrátit a koupit nový (jiný) kus. Pokud jste jej koupil v bazaru, nebo v kamenném obchodě, tak se musíte spolehnout na servis. Canonu dělá záruční servis AWH.
Jan Čerbák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod durandal 30. 9. 2008 13:33

No už to bude asi půl roku, co ho mám, tak jsem se obrátil na servis, ale stále se neozvali. Taky bych to považoval za vadu, vždyť myslim Tamron má kvuli tomu zámek, ale Lkove řady Canonu jsem to nečekal. Počkám tedy na vyjádření servisu, ale znáte to, aby to nemuseli opravovat, tak klidně řeknou, že je to normalni:( Tak snad dobře pořídim...kdyby s ním ještě někdo měl zkušenosti, prosím napište... děkuji
durandal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 30. 9. 2008 13:34

Tak tohle sklo uz nejakou chvili mam a muzu potvrdit, ze se nevysouva pri noseni na rameni a to ani s nasazenou slunecni clonou. Jedine sklo co mam a trpi timto neduhem je 17-55 f/2.8 IS. To se vysouva i bez slunecni clony. :(
HrdinaJan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod durandal 30. 9. 2008 14:00

Takže se ti normalně nevysouvá když s ním chodíš? Tak to asi bude závada. Já si vždycky myslel, že jsem zapomněl přezoomovat na 24mm, ale pak mi to nedalo a zjistil jsem, že po čase se vysune samovolně. Diky za odpovědi
durandal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Crazy_Ivan 30. 9. 2008 14:27

Znamy takhle reklamoval i setakovity 17-85IS a reklamace mu byla uznana a vysouvani nejak fixnuto.

Kazdopadne 24-105 se urcite sam vysouvat nema, to nedela ani muj 28-135 :-)
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy_Ivan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 30. 9. 2008 14:40

Presne tak, ted jsem zkousel na nej nadat clonu, otocit ho clonou k zemi a klepal jsme snim(jemne) ale ani se nehnul, porad poslusne na 24mm. :)
HrdinaJan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod durandal 30. 9. 2008 16:38

Jojo, tak to se me sem tam trosicku pohne, asi to bude na reklamaci, hned se do ni pustim, skoda, takovy krasny objektiv:( Priste si asi nakoupim sadu pevnych skel a bude, nebo 17-40, ktera se nevysouva. Vsem preji pekne svetlo...
durandal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Crazy_Ivan 30. 9. 2008 16:52

17-40 se hybe frontalni clen, ale neni nic strasneho ;-)

Kazdopadne bez UVecka to neni vodotesne :-)
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy_Ivan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod durandal 30. 9. 2008 17:52

Vazne?co jsem videl fotky a recenze, nikde nebyl ve vysunutem stavu, ja myslim, ze ostreni ma vnitrni i zmenu ohniska provede vnitrne, proto je prachotesny, myslim, ze se nic neotaci. Ale muzu se mylit...
durandal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Crazy_Ivan 30. 9. 2008 18:16

Mam ho pred sebou, takze vidim co se s nim deje ;-)

Frontalni clen se pohybuje o cca 4mm, ale delka objektivu jako takova se nemeni, pohybuje se jak kdyby jenom ten clen.

Mimochodem na krabici nebo v navodu je napsano velikym pismem "requiering mounted an UV filter to complete weather sealing" nebo tak nejak.

Jestli bys rad nejake ukazkove foto z toho sklicka, muzu poskytnout, mam ho asi pulrok, predtim jsem mel rok a neco EF 20-35, takze muzu "soudit" :-)
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy_Ivan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod golem2 30. 9. 2008 19:18

Môj objektív sa tiež nevysúva,mám dojem, že musím prekonavať pri zoomovaní odpor. Tá 17-40 sa vysúva ale v rámci korpusu objektívu.
Canon 6D, 17-40, 24-105,70-200/2,8,100/2,8 IS,
golem2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 30. 9. 2008 19:21

Co se vodotesnosti tyce, tak CANON to uvadi dost casto. To s nutnou montaži filtru myslim. :)

Když to tak vezmu tak jsem za skla postupne utratil prez 100 000,- a tech "par" tisic za filtry me už nerozhodilo. Parkrat jsem byl hodne rad že mam na skle filtr.
HrdinaJan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Crazy_Ivan 30. 9. 2008 19:33

Ano presne tak jsem to myslel jak napsal golem, v ramci korupsu, tubusu, ci jak se tomu rika. ... kazdopadne se frontalek hybe.

HrdinaJan -> No, filtry mam take, na vsech objektivech, ale vetsinou sundane ;-) nasazuju pri nejakych akcnich reportazich apod. Jinak na krajinky, portrety atp to imho nema cenu
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy_Ivan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 30. 9. 2008 19:59

Jo to si myslelo i mejch par kamaradu. Pak jim fotak spadl pri situaci ktere nikdo nechtel verit a bylo vymalovano.

Když ma clovek dobrej filtr tak o nem co se kvality obrazku vubec nevi.
HrdinaJan
Návštěvník

Další stránka