Minolta MD na sony alpha

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod qaaak 10. 8. 2008 22:51

Chtěl bych se zeptat, jestli budou fungovat objektivy minolta MD na dslr sony alpha (A200).
V tabulce kompatibility na strankach sony je, ze funguji skoro vsechny objektivy minolta AF. Proto se ptam. Objektivy minolta se delily na MD a AF? Predpokladam ze md byly starsi a plne manualni a af byly novejsi. Ale jsou to jenom moje domnenky.
Podle fotek jejich bajonetu bych ale rekl, ze na dslr fungovat nebudou. Na objektivu je jeden "sroubecek", ktery vypada podobne, jako na sony objektivu ten zaostrovaci. Jenomze vice trci a myslim, ze nepujde nasadit. A opravdu je urcen k AF? To mi nejak nesedi.
A na sony objektivu slouzi k ovladani clony takovy maly plisek. Ale na minolta md skle je na stejnem miste hodne trcici kovova tycinka. Taky si myslim, ze se do tela proste nevleze.
Nema s tim nekdo zkusenosti? Popripade nedaly by se precuhujici casti upilovat a objektiv ovladat manualne?
Dekuji
qaaak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod krizon4 11. 8. 2008 07:23

Podle toho co jsem dohledal...
Existuji adaptery, bud bez optiky, pak neni mozne ostrit na nekonecno, nebo s optikou, pak je potreba zapocitat 1.1x crop factor (vetsinou)
nejsou uplne levne,
http://cgi.ebay.com/MINOLTA-MD-MC-to-MAXXUM-AF-adapter-for-Sony-A100-7D-5D_W0QQitemZ110278497488QQihZ001QQcategoryZ3323QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
a co jsem dohledal tak manualni minolta skla vetsinou nejsou tak zazracna aby stalo za to resit adapter... ale cesta to rozhodne je.
krizon4
Návštěvník