který ze tří je ten pravý?

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Jirka S 21. 7. 2008 10:36

Přesně tak, ta 5-8% daň z maloobchodního obratu platí jen v několika státech, nicméně je to jedno, už je vždy součástí ceny.
Při dovozu se u nás v nejhorším případě platí nejen dph, ale i clo.
Jirka S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zipiik 21. 7. 2008 11:05

taky pozor, cesky (evropsky?) nikon neuznava US zarucni listy, takze zarucni servis jen v USA.
zipiik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Derek 21. 7. 2008 11:26

Tohle jsem shodou nahod taky zjistoval a je tomu opravdu tak - Nikon nema mezinarodni zaruku.
Pri pusobnosti znacky a jeji velikosti mi to prijde jako naprosto tristni, ale co uz...
Na druhou stranu u Sigmy by to snad melo byt v pohode - alespon ja jsem pri nakupu skel tady v Sydney dostal ke kazdemu karticku na Internationl warranty.
Derek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod friggo 21. 7. 2008 13:02

zipiik píše:taky pozor, cesky (evropsky?) nikon neuznava US zarucni listy, takze zarucni servis jen v USA.

To ovšem platí pouze pro těla, nikoli pro objektivy...
friggo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mart22 21. 7. 2008 14:10

Kamarád říkal že 16-85 má perfektní kvalitu
NOKIA E52
Sony Cybershit DSC-HX100
mart22
Návštěvník

Odeslat příspěvekod normasek 22. 7. 2008 14:04

Takže u nás se platí clo a DPH,kolik to vlastně dělá :hm A s tím tělem je nějakej problém ho kopit v USA -to je tak nikon poruchovej,nebo z jakýho důvodu se mám obávat zakoupení celýho kompletu(nikon D300,Nikorr 17-55/2,8f,Nikorr 70-200/2,8f).Dokáže mi nějaká chytrá hlava říct na kolik by mě to přišlo celý sakum prásk když tady za to dám cca 125.000Kč??? :-[
normasek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 22. 7. 2008 15:05

ak do dovezies cele oficialne tzv zaplatis dph (slovensko 19% cesko 22%) clo (niesom si isty vyskou cca 3%).
Vyska dph zavysi aj od toho aky budes mat blocek nasi colnici rady pocitaju dph s celkovej zaplatenej ceny tzv cena+tax v usa ale teoreticky by si mal platit iba s ceni dph nie aj s taxe. (to sa ti nepodari ;-))

+- k cene ktora ti vyjde na internetovom portali pridaj americku tax (vacsinou uvadzaju bez, vyska zavysi od statu) 22% dph 3% clo takze celkovo ktomu pripocitaj tak cca 35% + naklady na dopravu a teraz to porovnavaj s cenami u nas ....

pri cene nad 100k ta urcite vyjde lacnejsie letenka+ ubytovanie+ kupenie a privezenie na slovensko,cesko bez cla,dph ;-).
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod friggo 22. 7. 2008 17:22

V Česku je DPH 19 procent, clo kolem 6 procent. Když si to necháš poslat z Ameriky, žádnou další jejich daň platit nebudeš.
Nikon není o nic poruchovější než jiný značky, ale Nikon.cz ti záručně opraví pouze tělo koupený od oficiálního evropskýho distributora...
friggo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod normasek 24. 7. 2008 16:27

Mám už v tom jasno,tělo kupuju u nás(nikon D 300)a objektiv 17-55 2,8f a 70-200 2,8f na BH photovideo.Jen ještě musím někde jistit,zda jde po obdržení objektivů ze států dát Clo a DPH do nákladů firmy,nebo je s tím nejakej problém...Myslím,že tyto dva objektivy jsou nadupaný :-)
normasek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jirka S 25. 7. 2008 17:55

Sorry za upřímnost, ale když čtu o takových znalostech daňových zákonů a hlavně o představě o nich, tak mne jímá úzkost, smutek a smích současně.
Ach jo...
Jirka S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod normasek 26. 7. 2008 12:22

hmmm,právník opravdu nejsem:-),ale vypadá to,že ty v tom máš jasno.....dík za tvůj stručný názor
normasek
Návštěvník

Předchozí stránka