Jake LCD/CRT pro upravu fotek

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 7. 2008 14:51

Panove, potrebuji neco kvalitnejsiho na upravu fotek, tedy nejake zobrazovadlo, ktere stoji alespon trochu za to. Spickovou sondu mam k dispozici na pujceni, takze kalibraci provedu v klidu, ale nevim co koupit za zobrazovadlo, zda nejake LCD nebo CRT.

Rozpocet bych chtel drzet do 10-15tis. Co navrhujete?
anonymni

Odeslat příspěvekod kelav 1. 7. 2008 15:31

Ahoj, já mám v práci HP LP 2465, výbornej LCD monitor s PVA technologií. Můžu vřele doporučit. V práci ho používám na grafiku a jsem nad míru spokojený. Doma mám také HP, ale Pavillion s TN technologií. Je to nebe a dudy. Zlatý PVA. Cenově se pohybuje někde kolem 14.000,-

Za ostatní monitory nemůžu radit, nemám zkušenost. Eiza jsou prý taky super. Ostatní ti napíšou své připomínky :-)
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ilja2001 1. 7. 2008 16:01

Já mám momentálně zálusk na Nec 20WGX2 Pro, celkem dobrře hodnocený a za přijatelnou cenu.
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... X000000C1O
ilja2001
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 7. 2008 16:05

existuje nejake znaceni, co by mel ten monitor splnovat, aby clovek vedel, ze je pro fotky vhodny? Nebo je to o tom, ze si ho nekdo koupil, vyzkousel a nyni muze radit?
anonymni

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 1. 7. 2008 16:27

A čo tak EIZO S1932 do 10t...je to dost kvalitny monitor za super cenu,....
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 7. 2008 16:39

Ondrej: to se ptas, nebo je to zaruceny tip?
anonymni

Odeslat příspěvekod Canon77 1. 7. 2008 16:46

goes. . . v každom prípade by mal mať ak to ma byť LCD panel s PVA alebo S-IPS... http://pctuning.tyden.cz/index.php?opti ... &Itemid=47
Tu je daco o tom
Canon 350D
Canon EF-s 17 - 85 mm/4 - 5,6
Canon EF 100 - 400mm/4,5 - 5,6
Sigma AF 24/1,8
Canon speedlite 430 EX
Canon77
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HimiX 1. 7. 2008 17:12

Mno CRT ma vyhodu ceny, koupis za pakatel kvalitu, u LCD je dulezita technologie a ta neco stoji, to znamena pokud chces kvalitu kup nejake EIZO a mas vystarano. Dokonce nejake LCD uz umi zobrazit cele AdobeRGB.
A jak poznat kvalitni monitor, to je tezke specifikace jsou vetsinou spis pro predstavu, nejelpsi je jit do shopu a opravdu si monitor "osahat" svitivost, barevne podani, nejelpe si asi vzit nejake foto a zkusit jak ti ten kterej zobrazi uz v tom tovarnim zobrazeni.
ntb: Lenovo ThinkPad x220i, Apple ibook G4
pc: Apple iMac, Mac Mini
mob: HTC Mozart Windows Phone 7,5 Mango
HimiX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kelav 1. 7. 2008 17:33

Jojo je to tak, ozkoušet si LCD na prodejně. Snad bych ještě doporučil stránky http://www.svethardware.cz , sekce recenze LCD monitorů. Udělal bych si užší výběr a pak nějaký omrknul naživo.

Ptáš se na nějaké standardy, hodnoty atpd. Pravdou je, že každý výrobce se chvástá těma nejlepšíma hodnotama, kontrastu, jasu, odezvy atpd. Jenže všechno tohle je zavádějící, nejsou na to normy. Vystřídal jsem už několik LCD a přijde mi, že každý výrobce si stanovil vlastní normy, podle kterých má ten nejlepší monitor na trhu.

Snad jediná rada, pokud chceš upravovat fotky a myslíš to s postprodukcí vážně, tak koukej na monitory s technologií IPS nebo PVA. Levné TN monitory se hodí spíš na kancelářskou činnost, inet, filmy a hry.
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 1. 7. 2008 19:49

neni tam ziadny otaznik, takze je to tip :-D
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jirka.ps 1. 7. 2008 21:30

Já ten Nec 20WGX2 mám a doporučuju. Jinak už snad jenom EIZO. Ale to je hodně drahé.
Honda Civic 1.6 > Audi A4 1.8T Quattro > Toyota RAV4 2.0 > Suzuki Grand Vitara
Canon Ixus 300 > Konica-Minolta Z5 > Konica-Minolta 5D > Sony Alpha A100 > Sony Alpha A550
jirka.ps
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alnath 2. 7. 2008 06:47

jirka.ps píše:Já ten Nec 20WGX2 mám a doporučuju. Jinak už snad jenom EIZO. Ale to je hodně drahé.

Jo jo, souhlas, taky už mi doma ten NEC půl druhého roku sedí na stole a podání barev je skvělé.
Alnath
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 7. 2008 07:23

ten NEC vypadá dobře, cena okolo 10k je solidni 20" je pro mne dostačující. A ještě dotaz, monitor: NEC 24" 2470 WNX splňuje to samé, pouze má větší úhlopříčku a rozlišení, resp. uvádí u něj také "Typ displeje: S-PVA TFT"

Ten 20WGX2 má "Typ displeje: TFT / S-IPS". Počítám, že PVA a IPS mezi sebou nějaké zásadní nevýhody nemá.

PS - kalibrovali jste na tom NECu sondami barvy? Jaký byl finální výsledek mezi zobrazením a tím, co příšlo z fotolabu?
anonymni

Odeslat příspěvekod flajzi 2. 7. 2008 08:29

Vím, že je to cenově trochu víš, než uvažujete, ale zkuste se podívat na nové EIZO CG222W, dá se sehnat i s daní za cca. 24 tisíc, jestli by se ti nevyplatilo připlatit.
Dokáže zobrazit přes 90% AdobeRGB prostoru a hlavně disponuje hw kalibrací, takže barvy se "přiohýbají" až v monitoru, takže můžeš připojit třeba další počítač, aniž by si musel kalibrovat barvy v něm nebo se starat, jestli daná aplikace podporuje icc profily, jelikož barvy se neupravují ve videokartě, ale až v monitoru.
flajzi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod runis 2. 7. 2008 09:09

Mám IBM Lenovo L220x a zatím spokojenost. K tom jsem si pořídil sondu Spyder 2 Express. Ale tu jsem ještě nestihl pořádně odzkoušet. Jinak jsem se tady už na to ptal, když tak koukni na tento odkaz v diskuzi:
viewtopic.php?f=208&t=204834&p=5362728&hilit=jak%C3%BD+monitor+22+&sid=256974e34a4638594d5d790e22bd53fd#p5362728

Co se týče mého monitoru tak stál cca. 9000,-Kč a je to PVA panel obrazovkou do Samsungu. Test je na http://www.svethardware.cz/art_doc-F4D0 ... EFD93.html

Eizo bude určitě lepší, ale budeš muset jít tak do ceny 20.000,-Kč. Rozhodnout se musíš sám. Lenovo - levné, ale celkem dobré. I dle názorů z fóra na grafika on line. Jinak ten NEC 20 je taky dost dobrý, ale má lesklou obrazovku, a je o trošičku dražší než to Lenovo.
runis
Návštěvník

Další stránka