sigma 17-70/2,8-4,5 vs nikkor 18-70/3,5-4,5

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Martin M 6. 6. 2008 15:25

nazdarek lidicky,chci si poridit celkem dobry svetelny objektiv na krajinky,portrety,reportaz a klasicke foceni s celkem dobrym rozsahem,mam zatim vybrany nikkor a sigmu viz nadpis,poradite ktery z nich si vybrat,cenove vychazi zhruba stejne,tu sigmu samo s HSM protoze jsem vlastnikem nikon D40,za kazde rady,zkusenosti a tak jsem vdecny,nebo mate nekdo lepsi navrh ktery sklo si poridit,dik za rady Martin
Martin M
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kelav 6. 6. 2008 16:37

Možná bude můj názor trochu zkreslený, ale podle mě clona F2,8 u Sigmy je jen reklamní marketing. Osobně jsem jej ale nikdy neměl nasazený na těle, nemůžu říct (měl jsem jen vadný kousek Sigma 24-60 F2,8, podle toho soudit ale nebudem).

Naopak jsem jeden čas měl Nikkor 18-70mm F2,5-4,5. Moc se mi líbila kresba a hlavně ostrost. Zpracováníje také dobré. No a fotil jsem s ním od sálového fotbalu malých šputnů až po portréty v noci na diskotéce. Byl jsem maximálně spokojen a ani mně ta clona F2,8 na širokém ohnisku nechyběla.

Podle mě dojdi do jakéhokoliv obchodu, kde mají oba dva objektivy, nech si je nasadit a nacvakej si pár zkušebních snímků, které si necháš zobrazit, pak uvidíš měkkost/ostrost obrazu při různých clonových číslech a samotnou kresbu.
Záleží co fotítš, ale sám ti vřele můžu doporučit Nikkor.
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník