Na dálku ......

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod amsi 27. 4. 2008 19:44

A chlapi,co takhle když chci fotit Formuli 1 nebo motorky? Už to mám za sebou,ale měl jsem jen setový Nikkor 70-300 4-6,6G a to na tu dálku,kde jsem se dostal bylo málo :'( Má cenu jít třeba do Tamronu 200-500 5-6,3 AF Di LD ??!!? Nechce se mi dávat víc než 25tis. :nenapadne
amsi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod russianblue 28. 4. 2008 07:03

jestli ti to stoji za to, tak si jej klidne kup :D Ale radej bych si domluvil dobrej flek s poradatelem. To je k nezaplaceni. V pripade, ze by to vyslo, tak teprve potom bych si spis pujcil od nejakeho znameho vetsi "telatko".
russianblue
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KubaPa 28. 4. 2008 09:37

Radši bych na takový věci vzal kvalitní byť kratší objektiv třeba s telekonvertorem, než se mořit s pomalým nesvětelným zoomem.
KubaPa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod russianblue 28. 4. 2008 13:05

2amsi: asi bych si polozil otazku, jedu se pobavit (zajimaji me motorky a auta) a k tomu si chci sem tam neco cvaknout. Nebo chci se stat fotografem co foti F1?
russianblue
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 28. 4. 2008 14:12

s kvalitnym svetelnym objekti + telekonverot a razom je stoho nekvalitny tmavy tele :)

Inac taktiez si myslim ze za 25k si mozez dovolit kupit hodne vela listkov s dobrym umiestnenim ;-)
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KubaPa 28. 4. 2008 14:28

irmo píše:s kvalitnym svetelnym objekti + telekonverot a razom je stoho nekvalitny tmavy tele :)
No z vlastní zkušenosti můžu říct, že 80-200/2,8 s 1,4 nebo 1,5 konvertorem bych opravdu se 70-300/4-5,6 nesrovnával. A ani Sigma 70-200/2,8 s 2x telekonvertorem vůbec nebyla špatná...
KubaPa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod amsi 30. 4. 2008 17:21

No asi bych za ty prachy sehnal flek,ale já bych ho využil i na jiné focení. Neživím se tím,možná právě proto,ze nemám na ty super objektivy,ale rád bych měl nějaké své hezké fotky. V Brně se dá dostat k trati celkem blízko,tam i 300 stačila,ale na Hungaroringu to fakt nešlo :-| S tím konvertorem??? Kde je 300 málo(na přiblížení) tak si myslím že 200/2,8 s konvertorem by zas až tak moc nepomohla?!?
Tak fakt nevím.
amsi
Kolemjdoucí