Záklaďák 2.8 na Canon FF vhodný i pro video

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pota 26. 1. 2021 14:15

Zdravím všechny,
hledám základní sklo na Canon 6D MK2, kterým nahradím setový 24-105mm 3.5-5.6. Hledám tedy podobné ohnisko, může být kratší, s tím počítám.
Další požadavky:
- světelnost 2,8 v celém rozsahu a nebo alespoň na širokém konci.
- stabilizace výhodou.
- vhodný i na video - tiché a rychlé ostření. Netočím většinou nějaké náročné scény, pouze mluvčího na jednom místě, ale potřebuji, aby objektiv zvládl sledování obličeje, jako to zvládá spolehlivě setový obj.
- výhodou by byla i malá zaostřovací vzdálenost na bližší objekty.
- logicky cenou spíše níže, ale je mi jasné, že FF obj. nebude za 15 tisíc, naopak 40k za něj dávat nechci.

Co byste doporučili?
pota
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelmeli 26. 1. 2021 23:07

Osobně bych doporučil Canon EF 24-70/2.8 II, klidně i bazarovou. Ceny šli docela dost dolů a určitě se do uvedené částky vejdeš.

Já po předešlých špatných zkušenostech s Tamronem a poté se Sigmou (ještě na APSC), už skoro 13 let mám jako záklaďák 24-70.2.8 tu první verzi, se kterou jsem maximálně spokojen a nemám důvod jej za novější měnit. Co se týče videa to netočím, jen jsem jej cca před 3-mi lety zkoušel, tak stará 24-70, mi na 5Div přeostřovala tiše a rychle, takže novější generace bude na tom s ostřením minimálně stejně...

Faktem je že Tamron i Sigma jsou za ta léta jinde a jak ART, tak taky G2 objektivy, které jsou velmi kvalitní, ale neměl jsem potřebu je zkoušet.
Kamarádka má taktéž 6Dii a k tomu stejnej seťák co Ty a když si loni pořídila Tamrona 15-30/2.8 G2, k tomu měla 50/1.8 STM a ještě Tamron 70-200/2.8 G2, od té doby na 24-105 sáhla jen vyjímečně.
Takže je to na Tobě, jestli preferuješ jeden objektiv bez tahání dalších skel a nebude Ti chybět (už máš) širší ohnisko, tak 24-70/2.8 je jako záklaďák pro FF ideální a dnes je už téměř jedno jestli Canon, Tamron, či ART Sigma - chce to zkusit, popřípadě nastavit přesné zaostření (u objektivů Canon je riziko BF/FF řádově nižší)

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pota 27. 1. 2021 08:10

Pavle díky moc za reakci, která mi jde vlastně do noty. Zrovna jsem našel právě bazarové origo, jak jedničky, tak dvojky a už jen vybírám, zda má smysl si připlácet za dvojku, protože i jednička vypadá slušně.
pota
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelmeli 27. 1. 2021 19:13

Kdybych si měl vybírat teď, určitě bych šel do 24-70/2.8 ii a podle mého názoru, připlatit si za novou verzi smysl má.
Taky mě už několikrát napadlo že jí vyměním, ale asi jsem měl štěstí na dobrý kus, protože docela často jsem četl, že starší verze je na plnou díru málo ostrá, já ten problém však nemám a tak měli prioritu jiná sklíčka. Kolem 30K se už dá sehnat docela zánovní a kusová variabilita není již tak markantní jak u starších objektivů. V každém případě však před koupí vyzkoušet... Přeji šťastnou ruku ve výběru a ať Ti "nové" sklíčko dělá radost :)

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kraljan66 3. 9. 2021 08:01

mohu se zeptat jaky sklo jsi nakonec koupil?
Me odesel 50D tzn jsem koupil 6DmII a potrebuju FF zakladak. Puvodne jsem myslel ze si dam delsi 24-105L, postupne jsem si rikal, ze by svetelnejsi byl lepsi. Tzn vzal jsi 24-70 ve verzi II nebo tu starsi?
Ono s rozpoctem +- 15K, kam bych se chtel dostat i ja(za bazarove) verzi II neni realne se dostat a 30K si ja sam sobe neobhajim, preci jen pouzivam vetsinou delsi...

Diky za info, pokud jsem nekdy "zajdes".
:-))
kraljan66
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků