Canon EOS 450D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod beat 25. 1. 2008 11:52

Ondrej Bobek píše:tych, co planuju zmenu zo starsieho modelu /300D alebo 350D/ iste potesi vyssia kapacita baterie.
Docela by mě zajímala reálná výdrž...páč ten obrovskej displej něco sežere.. mě při focení jede jen malinkej stavovej černobílej, u 450D jede 3" barevnej. Je docla logické, že museli něco udělat s baterkou.
Každopádně pro mě zbytečný foťák...pokud já budu upgradovat tak buď na 30D nebo 40D :mrgreen:
Nic není dokonalé.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 25. 1. 2008 13:16

Stavový displej na LCD nesvítí pořád, k čemu by to bylo? Cožpak někdo potřebuje stále zírat na stavový displej? Rozsvítí se, když se něco nastavuje a po nějakém čase (např. 2 sec) sám zhasne. Stejně tak zhasne při přiložení foťáku k oku. Když se na něj člověk potřebuje nutně podívat a je právě zhasnutý, stačí namáčknout spoušť.

Stavový LCD je trend - ono je to totiž opravdu pohodlnější, než to nezřetelné plivátko nahoře. Kdo je léta zvyklý na malý monochromatický nahoře, samozřejmě těžko uvěří.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod beat 25. 1. 2008 14:27

Pety píše:Stavový LCD je trend - ono je to totiž opravdu pohodlnější, než to nezřetelné plivátko nahoře. Kdo je léta zvyklý na malý monochromatický nahoře, samozřejmě těžko uvěří.j/quote]
Pravil člověk, který stavový displej nemá...

Ale jo, tak beru. Ale stejnak...mívám nastavený Review time na 2s a i to u tak velkého(a jemného) displeje něco z baterky ukousne.
Takže stejně by mě zajímalo, jak na tom bude s výdrží v reálu.
Četl jsem pár ohlasů na 400D, že vydrží na nabití nafotit míň fotek.
Nic není dokonalé.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 25. 1. 2008 16:28

Inu, každá sranda něco stojí. Ale 450D by snad měla mít výdrž OK, ne?
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jirk4 25. 1. 2008 16:37

Podprumer to nebude... :)
I reject your reality and substitute my own. - Adam Savage
Jirk4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod beat 25. 1. 2008 16:54

Pety píše:Inu, každá sranda něco stojí. Ale 450D by snad měla mít výdrž OK, ne? /quote]

Se právě snažím vyšpekulovat, jesti 450D s vyšší kapacitou baterky je důvod pro majitele 350D na upgrade z důvodu větší výdrže :D
Já si myslím, že 450D i s posílenou baterkou nebude mít zas až tak o moc větší výdrž :mrgreen:
A pokud bude někdo používat Live view, asi pro něj bude každá baterka malá :wink:
Nic není dokonalé.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Semtex-182 25. 1. 2008 16:56

Ted v brzké době si pořídím 400D. Nemá cenu čekat na 450D. Stačí bohatě i 350D. Ale chci 400D. Vše závisí na skle jak už bylo řečeno. A nějaky Lifeview je mi k ničemu.. :( ..
^^
Semtex-182
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Queribus 25. 1. 2008 17:25

Nedávno jsem si pořídil třistapadesátku, a až doslouží, tak si pořídím (na stará kolena) nějaký poloprofi. Ale je to určitě zajímavý foťák. Ne u všeho jde však o krok dopředu. Dvanáct mega a živý náhled pokládám za úkrok bokem...
Fotím Canonem, ale nejlepší byl stejně ZENIT.

Dobré světlo!
Queribus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sacred 25. 1. 2008 17:49

Jan Čerbák"t[quote="sacred píše:tady mate odkaz na par sample fotek: http://web.canon.jp/imaging/eosd/eosdig ... ple-e.html

vypadaji hodne kvalitne. jinak fotak me docela nadchl, skoda ze mam tri mesice starou 350D

S 350D jsem fotil 2 roky a je to skvělej foťák. :wink:-/quote]

za ty penize to je opravdu skvelej fotak.

to Bery: nelituju, ale da se rict ze se s nim teprve ucim. do daleke budoucnosti stejne planuji koupi 40D nebo az bude, tak nastupce 5D
sacred
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matysek.cz1 25. 1. 2008 18:18

pánové mám 400d a měl jsem nikona d 50 a mužu říct jedinné a to že 80 %dělá objektiv a postproces spolu se světlem scény a tělo je ten zbytek .tedy pokud neberu umění fotografa .... live view je myslím zbytečné kdo s jednou koukne hledáčkem tak už stejně nemuže jinak ... pokud upgrade tak treba na 40D nebo novou 5D pokud bude ale tohle nemá smysl pokud už mám něco v této třídě

:D
matysek.cz1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jan Čerbák 26. 1. 2008 01:40

matysek.cz1 píše:pánové mám 400d a měl jsem nikona d 50 a mužu říct jedinné a to že 80 %dělá objektiv a postproces spolu se světlem scény a tělo je ten zbytek .tedy pokud neberu umění fotografa .... live view je myslím zbytečné kdo s jednou koukne hledáčkem tak už stejně nemuže jinak ... pokud upgrade tak treba na 40D nebo novou 5D pokud bude ale tohle nemá smysl pokud už mám něco v této třídě

:Di/quote]

Fotil jsem nějakou dobu s Canonem 40D a mohu vřele doporučit funkci živého náhledu při focení ze stativu. LCD má velmi příjemné pozorovací úhly, vy můžete vklidu stát za foťákem a promýšlet kompozici místo hrbení se u hledáčku. Jinak ale LiveView nepoužívám. Kdo to nechápe, ať se podívá do hledáčku :P
Canon EOS 30D, EF-S 17-85mm IS USM, EF 50mm F1,8 EF 70-300mm IS USM, Speedlite 550EX
Jan Čerbák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 26. 1. 2008 09:40

Ja nemam Live View na fotaku, no vyuzit by som ho rozhodne vedel, o tom ci je to uzitocna vec tu uz debata bola, takze je to jasne +. Bateria by mala vydrzat viacej, lebo rozlisenie LCD sa nezmenilo /iba je vacsi/...problem moze nastat pri castom vyuzivani ziveho nahladu. Zaujimavym sa moze stat aj C 400D po uvedeni 450D na trh - zrejme mu klesne cena :D
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod VladikS 26. 1. 2008 10:37

Jako zbytečnost vidím určitě 12MP, mám 350D a 8MP je určitě naprosto dostačující rozlišení. Ale nevím proč každý odsuzuje lie view.
Stačí postavit foťák nasadit na stativ a když chci fotit nějaký detail blízko u země, potok nebo cokoliv ve špatné pozici, tak je koukaní přes hledáček krkolomná a skoro nemožná věc. Ne vždy jde totiž foťáku blízko u země pokleknout nebo do konce zalehnout. Nehledě na te že live view by šlo použít i při focení nad hlavou... Samozřejmě že ho fotograf použije třeba jednou za měsíc, ale až na to dojde, bude rád že tam live view má.
Největší pokrok bude stejně asi v novym seťáku...
VladikS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod outline 26. 1. 2008 10:49

Pety píše:Stavový LCD je trend - ono je to totiž opravdu pohodlnější, než to nezřetelné plivátko nahoře. Kdo je léta zvyklý na malý monochromatický nahoře, samozřejmě těžko uvěří.j/quote]

Dovolím si nesouhlasit. Malý "monochromatický nahoře" je daleko ergonomičtější. Vzhledem k tomu jak mi narostly ruce se mi daleko pohodlněji drží foťák tak že je vidět na horní displej. (objektiv rovnoběžně se zemí?)

Tedy pokud fotíte a potřebujete přenastavit foťák a nechcete to dělat s hledáčkem u oka, je jednodušší udělat pouze pohyb "dolu" (celýma rukama prakticky bez pohybu zápěstí) a vidět na displej nahoře fotoaparátu, než k pohybu "dolu" přidávat další pohyb - natočení foťáku (kde už musíte hýbat i zápěstími), aby jste viděli na "velký" displej. Čím těžší tělo a objektiv tím více se budete snažit "natáčecí" pohyby omezovat na minimum.
outline
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 26. 1. 2008 13:01

Je to opravdu věc zvyku, věřte mi.
Pety
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka