Canon EOS 30D vs. 4OOD vs. Nikon D80

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod player 9. 1. 2008 19:21

Neberu to jako vytku,Pouze jsem konstatoval, ze pro me velikost hledacku neni vubec rozhodujici vzhledem k tomu, ze se mi pracuje se vsemi stejne, bez ohledu na velikost.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smeli 9. 1. 2008 19:32

Tak to jo. To mě zase velikost hledáčku dá hodně, protože jsem fascinován svým stařičkým Zenitem, kde je pouze manuál... a to mi ohromě učarovalo... Tak proto bych uvítal ten lepší hledáček, protože bych si chtěl konečně splnit sen manuálním ostřením přímo skrze čistou optiku a nikoli přes EVF hledáček, kde to je, jak jistě sám víš, takové krkolomné a výsledky jsou kolísající... :( ;)
8) Nikon D80 + Nikkor 18-70/3,4-4,5 + Nikkor AF 50/1.8D + SanDisc Extreme IV 4GB + Kenko Pro1d CP + Marumi CG + Nikon SB-800 8)
smeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 9. 1. 2008 19:56

Problem u EVF je pouze v nizkem rozliseni a u vetsiny ubohe obnovovaci frekvenci.Jestli se nepletu, KM tusim A200 mela rozliseni hledacku cca. 900k a 60fps(2x vic nez standard).Tam uz to mohlo byt velice blizke optickemu, bohuzel sem nikdy nemel tu cest ozkouset.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod beat 9. 1. 2008 21:07

player: Minolta neměla 900k ...viděl si to třema.

smeli: Z 90% budeš používat AF. Člověk si zvykne mít zaostřeno hned. MF je tak na makro nebo na portréty...když je čas. :D
Nic není dokonalé.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 9. 1. 2008 21:33

to som tu jediny komu chyba viac ako velkost hladaciku opticke pomocky na ostrenie?????? Alebo ste ich nemali ani na SLR, ten zenit ich nema??

hmm asi som fakt divny :(.

Cez EVF sa zle ostri aj podlamna, 100x radsej cez LCD a zvacsenie 1:1, ved to vlastne obcas pouzivam aj na DSLR ted :), a to mam v hladaciku uz aj split prism.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smeli 9. 1. 2008 22:52

Tak pomůcky jsou taky super věc.. A na tom zenitu je takový "flek" na matnici, který je zrnitý dokud to není zaostřené.... A přes LCD se u EVF ostří taky blbě, protože to se zase klepou ruce jak se na to kouká z dálky... :(
8) Nikon D80 + Nikkor 18-70/3,4-4,5 + Nikkor AF 50/1.8D + SanDisc Extreme IV 4GB + Kenko Pro1d CP + Marumi CG + Nikon SB-800 8)
smeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 9. 1. 2008 23:29

beat píše:player: Minolta neměla 900k ...viděl si to třema.

smeli: Z 90% budeš používat AF. Člověk si zvykne mít zaostřeno hned. MF je tak na makro nebo na portréty...když je čas. :D>/quote]

Omlouvam se, ne A200, ale A2.Cituji:
"DiMAGE A2's electronic viewfinder as having 922,000 pixels (just short of a megapixel), which sounds unbelievable until you look through it and realize it could indeed be true."
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 9. 1. 2008 23:59

A2 měla 307200 bodový hledáček, tedy s rozlišením 640x480. Těch 922000 byl "marketingový tah" neboli lež - každý bod se vlastně skládá ze tří malých svítících bodů RGB, že? Minolta byla první, kdo tenhle podraz použil, od těch dob se stejný údaj občas vynoří i u jiných firem. Mám například silné (ale neověřené) podezření, že LCD nového Nikonu D300 je ze stejného zdroje pohádek.

Ona ta Minolta se k tomu vlastně přiznávala, až její následovníci to začali zatajovat. Viz např. http://www.dpreview.com/reviews/KonicaM ... /page2.asp
• EVF (Electronic viewfinder)
• 0.44" Type TFT, 922,000 pixels (640 x 480 x 3 primary colors)

Nic to ale nemění na skutečnosti, že ten hledáček byl neobvykle jemný a velmi rychlý. Tenkrát se jí v rychlosti hledáčku blížila kupodivu jen Kyocera M410(r), kde byl použit prokládaný režim, což pro oko prakticky zdvojnásobovalo opakovací kmitočet.

Od těch dob EVF spíš upadly.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod velkepsisko 18. 1. 2008 20:52

smeli píše:2 RAWman: Jo to je pravda. I když pochybuji že by do té doby stáhli D80 která je teď na vedoucí pozici Nikonovských amatérských DSLR. A těm ostatním asi určitě odzvoní poslední hodinka jejich života jelikož již mají nástupce (nebo jsou alespoň už skoro v sériové výrobě) :( /quote]

Tak tenhle názor je jako "přes kopírák" z jedné cca 2-3 (?) roky staré diskuze, když se řešilo, co bude po D70s. Taky všichniříkali, že "výborná" D50 nebo D70s přeci nezmizí.... A během pár týdnů...... :lol:
velkepsisko
Kolemjdoucí

Předchozí stránka